bugün

entry'ler (2660)

tavuk utmek

Ütmek, kazanmak anlamına gelmektedir. Muhtemelen kelimenin zamanla değişime uğraması ile ütmek halini almıştır.

(bkz: kalp)

6 numara şişle sevgilisine boxer ören bayan

anne şevkatiyle seven kadındır. muhtemelen evlenince de akşamları meyve soyup bıçağın ucunda uzatacaktır. kaçırmayın..

işık hızı ile zaman birbirine bağlı değildir

Işık hızı geçilerek geçmiş görülebilir, fakat müdahale edilemez. Çünkü bitmiş birşeyin yansımasıdır artık.

erdoğan ın öcalan için verdiği yasa tasarısı

tasarıyı veren ve altında imzası olan kişi bugün t.c cumhurbaşkanı recep tayyip erdoğan'dır.

"maddenin son fıkrasında, suç işlemek için örgüt kurma suçuna ilişkin etkin pişmanlık hükümlerinin terör örgütünün kurucusu, yöneticisi veya üyeleri hakkında da uygulanabileceği kabul edilmiştir. böylece terör örgütleriyle ilgili olarak zaman zaman "pişmanlık yasası" adıyla özel kanuni düzenlemeler yapılmasına duyulan ihtiyaç karşılanmış olmaktadır. ancak, bu hükme göre, terör örgütünün kurucusu, yöneticisi veya üyesi konumundaki kişi, etkin pişmanlık hükümlerinden ancak bir defa yararlanabilecektir."

madde 6.
https://www.tbmm.gov.tr/s...donem22/yil01/ss1222m.htm

Edit: Tasarı chp'nin reddetmesi sebebiyle çoğunluğun sağlanamamasından reddedilmiştir. Ak parti milletvekillerinin tamamının parmakları havadadır onay sırasında.

muharrem ince nin ramazan günü bira içmesi

Ramazan bitse de bir rakı sofrası kursak diyenlerden çok daha samimi ve dürüstçedir.

erkekler neye aşık olur

Mutfakta ve yatakta ateşi iyi kullanana.

survivor

Hükümet tarafından çıplaklık ile ilgili uyarılan ve bu sebeple revizyona uğramış şekilde yayınlanacağını tahmin ettiğim yapımdır.

bayramın tek kelimelik özeti

(bkz: katliam)

barkın bayoğlu

geçirmiş olduğu kaza sonucunda, hayatını kaybetmiştir.

büyük adamdır.

(bkz: altın elbiseli adam)

çift kişilik yatak

tek başına yatmanın keyfi hiçbirşeyde yoktur.

insana umudunu kaybettiren şeyler

başarısızlıktır. her anlamda.

ağlayan çocuğa telefon veren anne babalar

5 kardeş geliyor derlerdi. bizim suçumuz neydi ?

gece 02 47de yakılan sigara

olmayan sigaradır. elde türk kahvesi ile boş pakete bakarak son bulmuştur.

çikolata yedikten sonra düşünülenler

öpüşmek.

hgs cezaları 2015

Devletin vatandaşı soymak adına oynadığı son oyundur. Peşpeşe yüzbinlerce insana 300 TL'den 40,000 TL'ye kadar HGS cezaları tebliğ edilmektedir. Öyle ki aracı 2015 model olan birine, 2013 ve 2014 yılından 6000 TL ceza geldiğine de şahit olunmuştur. Düzeltme için dahi paranın ödenmesini talep etmektedirler. Canım memleketime hoşgeldiniz.

Devam edeyim, OGS kullanan vatandaşlara da aynı şekilde HGS cezaları gönderilmektedir. Yahu nasıl olur, OGS kullanan adamın HGS cezası ile işi ne ? dediğinizi duyar gibiyim. Kıyamam, çok masumuz. OGS/HGS'nin ortak olduğu gişelerden geçen vatandaş ödemesini OGS ile yaparken aynı anda HGS'den de kaçak geçiş cezası yemektedir. Ne hoş değil mi ?

Durum böyleyken ne yazıkki ne karayollarında ne ptt'de ne de başka yerde çözüm bulamıyorsunuz. Bakanlığın bugün yapmış olduğu yazılı açıklamada yer alan kısımlardan birisi şu şekilde;

----
TEBLiGATLARIN 2 YIL BEKLETiLMESi DiYE BiR UYGULAMA YOK

HGS'den kaçak geçişlerden kaynaklanan cezaların tebligatların yapılması yasal bir zorunluluk olması sebebiyle; Karayolları Genel Müdürlüğü Teşkilat ve Görevleri Hakkında Kanunda belirtilen ve idari para cezasını gerektiren fiilin işlendiği tarihi takip eden takvim yılının son günü bitimine kadar idari para cezası verilerek tebliğ edilmediği takdirde idari yaptırım kararı verilemez, verilmiş olanlar düşer.' hükmüne uygun olarak yapılmaktadır. ihlalli geçiş yapan araç sahiplerine yapılan tebligatların 2 yıla kadar bekletilmesi gibi bir uygulama söz konusu değildir.
------

Peki ne bu anlama geliyor ?

şöyle ki, eğer siz de benim gibi devletin yolmak istediği tavuklardan biriyseniz ki aracınız var ise başka şansınız yok gibi görünüyor, gelen tebligatlarda cezayı yemiş olduğunuz tarih 2013-2014 gibi 2015 yılı öncesine ait ise, bu cezalar otomatik olarak düşüyor. Ödemeniz gereken ceza, en geç cezayı yediğiniz yılın son gününe kadar tebliğ edilmek zorunda. Gelen cezalar içinde bulunduğumuz 2015 yılına ait ise, bunu malesef eşek gibi ödemek durumundasınız. Tabi yine Türkiye burası, bakanlığın sözüne de inanası gelmiyor insanın(!). Umarız başka bir süpriz çıkmaz. Göz gezdirenler için şöyle ayrıca yazayım;

Tarafınıza gönderilen tebligatta yer alan cezalar 2015 yılından öncesine ait ise bu cezaları ödemeyiniz. Otomatik olarak düşecektir.

aşk her şeyi affeder mi sorunsalı

aşk affetse ben affetmem şeklinde atara konu olabilir.

tanrı

insanlarla birlikte acı çekmeyi bilmeyendir.

30 yaş

büyük bunalımdır. sığamazsın hiçbiryere.

sözlük yazarlarının şu an bulundukları yer

mersin ..

yazarların şu an dinlediği şarkılar

https://www.youtube.com/watch?v=73pmk-usptM