bugün

entry'ler (971)

kafalar karışık

belirli mecralarda belirli bir gelir elde edildikten sonra bunu başka projeler ile pekiştirmek istemeleri gayet normal bir durum. zira söz konusu filmi kimseye zorla izletmiyorlar. ben de gidip izlemeyi düşünmüyorum ama yine de yerden yere vurmuyorum. eleştirmek en doğal haktır ama hakaret etmek kimsenin haddine değildir. youtube vidyolarının bazılarına çok gülmüşlüğüm olsa da, gidip vizyon filmlerini izleyecek vaktim olmadığı için sonradan TV de izlemeyi planlıyorum.

yine de verilen bir emek var, emeklerine saygı duyuyorum. Başarılar.

müslüman ülkelerin gelişmemiş olmasının sebepleri

ilk ayet olan ikra ' yı "oku" anlayamamış olmaları. boşuna ilk ayet özellikle bu seçilmemiştir.

doğa için çal 10

uzun süredir bekliyordum ve nihayet yayınlandı. özellikle, balıkesir'li biri olarak iki keklik türküsüne bayıldım. Sena Şener'in olduğu kısmı en az 100 kez geri sarıp dinledim.

Burada okuyorsanız, çok güzel işler yapıyorsunuz, devamını dilerim.

spotify

Yazarların playlist önerilerine açığım.

cc ye koymak

günlük olarak tarafıma gelen min. 300 mailde, içinde bulunduğum CC şeysi.

"müdürüm mail attım ama bak senin de haberin olsun, iş yapıyorum ben" havası katar çalışana.

günaydın sözlük

günaydın güzel hissedenler. bugün içini dökmek isteyen konuşmak isteyen herkese açığım. zira çok sıkılıyorum.

sobalı evi özlemek

Çekilen eziyeti babalar bilirdi, çocuklar üzerine mandalina kabuğu atar neşeli neşeli oynardı. ama baba o soğuk puslu havalarda kömürlüğe gidip soba kovasını doldurur, eve getirir yakmaya çalışırdı. yandıktan sonra yarım saat cehennem gibi olurdu ev. ama en güzeli pazar sabahı kahvaltısıydı. üzerine kızartılan ekmeklerin tadını hala anımsarım.

fakat şöyle bir durum var ki, o dönemler gelir olarak belki daha fakirdik ama sanıyorum daha mutluyduk. gelir yoktu ama huzur vardı. evde tv de 24 saat siyasi söylemler olmazdı. neşeli programlar olurdu, yılbaşı geceleri bile evde daha eğlenceli olurdu, çünkü komşuluk vardı.

bence soba burada bir araç sadece.

enflasyon faiz ve dolar düşünce sus pus olmak

bu zihniyete sormak istediğim tek şey;

pazarda markette ve katma değerli tüm ürünlerin fiyatlarında indirim olmamasına rağmen, yeni yıl asgari ücret zamlarının belirleneceği dönemde enflasyon düşüyor diye algı yaratmak ve suni enflasyon rakamları yayınlamak, zammın yıllık enflasyona göre belirlendiği ülkede senin maaşına daha az zam yapılmak istenmesinden dolayı olabilir mi?

düşün gel.

ankara

tektekçi diye bir mekan vardı hala duruyor mu bilmiyorum. 2014 yılında sıklıkla giderdik, tekila shot lara verdiğim para ile bugün orta sınıf 2.el bir araba alabilirdim.

sabah uyandığınızda yaptığınız ilk şey

camdan dışarıya bakıp, hava güneşli ise ohh demek, puslu ise off demek.

premium spotifaysı olmayan ezik insan

uzun süredir ıphone telefonum ve windows işletim sistemli bilgisayarımda kullanıyorum. bunu kullanmaya başladığımdan bu yana turkcell salla kazan da inatla aylık fizy abonelik hediye ediyor.

fakat fizy de arattığım bir müziği bulma şansım spotify a göre daha düşük ve ses kalitesi de spotify da daha yüksek. ayrıca podcastler, mood olayı ve sana özel hazırlanan içerikler çok daha kaliteli.

tek kötü yanı, fizy de turkcell internet kotasından harcamıyor, spotify da bu özellik sadece vodafone kullanıcılarına sunuluyor, mecburen indirme ve çevrimdışı dinleme durumu doğuyor. o kadarı da problem olmuyor.

aylık ödediğim 13 lira da ay bazında sorun yaratmıyor cebime.

kızların adet olması bir hastalık tedavi edilmeli

regl olmak değil, olmamak hastalıktır. sana prof ünvanı veren ilgili kurumu, doktora tezine olur veren akademisyenleri s**

antika titanik

geçen ay aldım biraz başladım fakat işlerim dolayısı ile henüz bitiremedim. kötü olan şu ki kaldığım yeri de unuttum o yüzden bu hafta sonu sil baştan başlayıp 1 günde bitirme hedefim var. bitiren yazar varsa kitap sonu hakkında yorumlarına açığım.

türklerin kendini çok asil sanması

gelişmemiş ülkelerin siyasi söylemler neticesinde kendinde hak gördüğü tutumdur. özellikle ataerkil toplumlarda sıklıkla rastlanır ve erkek beyanıdır.

asalet güzel bir şeydir fakat asil olabilmek için dünya genelinde başarıları ile söz edilen bir millet olmak gerekir. endüstri 3.0 ile tarımda ithalat yapan bizim gibi toplumlarda pek sökmez. sonra almanya bizi kıskanıyor diye geziyorlar.

matematiğin affedersiniz götten uydurma olması

beyni götünde olan yazar beyanı.

kahve içmeden güne başlayamam elitliği

şirketimde böyle tipler var, fakat sorun şu ki, içtiği o şeye kahve diyor ve bununla övünüyor.

yarım çay kaşığı nescafe ye 1.5 yemek kaşığı süt tozu ve 3 küp şeker atarak kahve içtiğini zannediyor.

buradan okuyorsanız, çok gülüyorum sizlere.

Edit: yazım hatası.

ön sevişme

fragman gibi düşünebilirsiniz bunu. fragman bir filmin ilk ikna edici ve cezbedici kısmıdır. fragman ne kadar kaliteli hazırlanırsa filmi izleme olasılığı o kadar artar.

ama millet olarak fragman izlemeyi sevmiyoruz. direkt olarak filmin sonuna odaklıyız.

sarı yelekliler

amaçlarına ulaşmışlardır.

pelit pastaneleri

gereksiz pahalı olduklarını düşünüyorum fakat krokanlı pastası lezzetlidir. tavsiye ederim.

din ve ahlak arasındaki ilişki

doğrudan ilişki olmasa da kültürümüzde din kültürü ve ahlak bilgisi diye okutulan dersler neticesinde böyle algılanmaya başlamıştır.

ateist, desit bir insan da ahlak sahibi olabilir, nitekim dindar kesimden de bir çok insanın ahlaksız olduğu kanıtlarla mevcuttur. fakat dindarlar ahlaksızdır ya da ateistler ahlaksızdır diye bir çıkarım yapılamaz.

kişilik meselesidir.