1. 1.
  windows server 2000 ve 2003 işletim sistemlerinde domain kurulduktan sonraki Authentication protokolüdür. aynı zamanda en güvenilir olandır 2048 bite kadar şifreleme yapar.
  cisco nun firewall ının delindiği ve buna gözlerimle şahit olduğum şu günlerde abi çekilecek protokoldür. şifrelemenin çözülmesi yaklaşık 120 senedir bide buna güvenlik sertifikası eklenirse ölme eşşeğim ölme.
  1 ... armyy
 2. 2.
  bir bilgisayar ağı kimlik doğrulama protokolünün adıdır. Güvenli olmayan bir ağ içinde kullanıcıların kimliklerini güvenli şekilde ispat etmelerini sağlayan, MIT tarafından geliştirilmiş yazılımdır. Kerberos mesajın gizlice dinlenmesini ve bazı saldırıları engelleyerek veri bütünlüğü sağlar.Kerberos simetrik anahtarla şifreleme yöntemini kullanır.
  ... hengame
 3. 3.
  yunan mitolojisinde hades'in kapısını bekleyerek canlıların içeri girmesine ve ölülerin dışarı çıkmasına engel olan üç başlı,yılan kuyruklu köpek canavar.

  resmi de söyle tasvir edilmiştir.
  kerberos
  ... seytanin fisildadiklari
 4. 4.
  Eski Yunan inanışına göre yeraltı ölüler dünyasının kapısını bekleyen üç başlı cehennem köpeğinin adı.
  ... linka
 5. 5.
  distributed sistemlerdeki authentication mekanizmasına örnektir. Protokol ticket granting ticket alınması ve sonra o ticket ile service ticket alınmasından ibarettir fakat protocol mesajları şifreler ve timestamplerle oldukça karışık gözükür.
  ... ibanezrx40
 6. 6.
  god of war'da en çok canımı sıkan yaratık. hele bir oval oda varki hertaraftan saldırıyorlar birde ağızlarından alev topu atmaları yokmu.
  -1 ... gnchkkc
 7. 7.
  yeraltı dünyasının bekçiliğini yapan bu üç başlı köpek 5 kez yenilmiştir.

  -son görevi kerberos'u yakalamak olan herakles tarafından yakalanarak.,
  -müzik yeteneğini kullanan orpheus tarafından uyutularak,
  -lethe ırmağındaki su yardımıyla hermes tarafından uyutularak,
  -roma mitolojisinde, ilaçlı keklerle aineias tarafından uyutularak,
  -yine bir roma masalında, ilaçlı keklerle psykhe tarafından uyutularak.

  bu bilgiyi ilk okuduğumda aklıma harry potter'ın adını bilmediğim bi filminde, bir taşı koruyan üç başlı köpek aklıma geldi.sanırım burada yunan mitolojisinden etkilenmişler.hatta filmde köpeği müzikle uyuttuklarını(orpheus'un yaptığı gibi) hatırlayınca bunun doğruluk payı daha da bir artıyor..
  2 ... nyspeg
 8. 8.
  Ölüler diyarının kapısını bekleyen köpek.
  1 ... thoth
 9. 9.
  yunan mitolojisinde 3 başlı köpektir. öldürme görevi herkül'e verilmiştir. kdz.ereğli tarihinin en önemli kısımlardan birini oluşturur. şu andaki cehennem ağzı mağaraları'nın * bekcisi yaratıktır. diğer bir adı zeberus'dur. sözlük rumuzumun sesli halidir.
  ... zbrs
 10. 10.
  kerberos
  1 ... kendiniarayankurbaga