bugün

rahatsızlanarak, biz sevenlerini korkutmuş, türk büyüğü.
allah sevenlerine bağışladı. mutlu, huzurlu ve sağlıklı bir ömür diliyorum kendisine.
ülkeyi kendi hastalıklı ideolojilerini alet ederek kan gölüne çeviren, çakallara iyi bir ders vermiştir.
namı değer darbeli matkap.12 eylül darbesinin mimarı.
resmen bir kasaptır. hukuki oyunlarla bir çok kişinin ölümünden sorumludur.
bu ülkenin utanç tablosudur.şimdilerde resim asıyor.
http://www.renkhaber.com/..._ne_affederiz_/12848.html
geçtiğimiz aylarda abdullah gül tarafından köşk'te ağırlanan darbeci.
olmuyor netekim.
Türk siyasi tarihine indirdiği darbeyle toplumun yönünü değiştirmiş ve onun bugünkü manzaraya sahip olmasına neden olmuştur.
nu ile ilgili, 12 eylül sorumlularından biri.

(bkz: 12 eylül)
eski asker ve cumhurbaşkanı.
bize şöyle bir ülke bırakan muhteşem liderimiz.

aradan 30 sene geçmiş. elin oğlu darbecisini kanserden öldü ölecek yatağında iken hapis cezasına çarptırıyor. ülkeye almıyor. biz ortalama bir web sitesinde hakkında sikeyim diye cümle kuramıyoruz, kursak siliniyor. çünkü bilmiyoruz başımıza ne geleceğini. yazar da bilmiyor moderatör de bilmiyor. bilsek sikeyim yazarsam şu kadar cezası olur diye eyvallah der yaparız belki. ama bilmiyoruz. belki hala aniden ortadan kaybolabiliriz. işte bize bunu bıraktın.
bugün kadiköy sokaklarında adının pek cok kez duyulduğu arz-ı endam. (bkz ) 12 eylül
ölmeden bazı şeylerin hesabını burada vermesi gereken, hakettiği yolda öldükten sonra o hesabı bir de öldükten sonra vermesi gereken emekli orgeneral!
(bkz: 29 yılın hesabı verilecek paşa)
(bkz: ölmek yok)
bundan tam 29 sene önce türkiye cumhuriyeti tarihinin en büyük katliamını başlatmış eski genelkurmay başkanı.
ölmemesi için hergün dua edilen insan.

(bkz: 12 eylül ün hesabını vermeden ölmek yok)
nam-ı diğer mustafa kamil zorti
Ülkeyi zamanında bölünmeden kurtarmış insandır . 1975-1980'lerde sağcı-solcu çatışmalarını önlemiştir . Ülkeyi tekrar bi düzene sokmuştur . Ama ne yazık ki başkalarının gazıyla aa pis köpek diye tabir ediliyor . Yok neymiş ülkeyi 50 yıl geriye götürmüş , sanki 1970'lerde ülke çok refahtı ya . Kurşun sesleri eksik olmuyordu gecelerde , şimdi ise 50 kişiyi idam ettirdi diye edilmediği küfür kalmadı . Kaç kişi ölmüş umurumda değil benim için önemli olan ülkenin tekra bir düzene kavuşmasıydı . Onu da başardı , allah uzun ömürler versin .

not: eksi butonu nickimin altında soldan üçüncü butondur . *
sırf o zamanın gençleri solcu veya komünist olmasın diye din derslerini zorunlu hale getiren ve bu ülkeye fethullah gülen gibi dini istismar ederek beyin yıkayan insanları kazandıran şahsiyet.
türkiye'de yapılmış hiç bir darbe haksız değildir. sayalım. ilkinde adnan menderes diye bir adam arkamda halk desteği var ne istersem yaparım düşüncesindeydi. her türlü özgürlüğü yasaklayıcı baskıcı bir sistem seçti. anayasayı umursamadı ve olması gereken oldu. ikinci darbe olan 80 darbesine birazdan geleceğim. üçüncü darbemizde de erbakan resmen saçmalamaya başlamıştı. sarıkla namaz kılan askerleri ordudan ihraç ederken buram buram ter döküyor, tarikat liderlerini başbakanlık konutunda ağırlıyordu. e bi dur demek lazımdı. şimdi gelelim 80 darbesine. ulan millet helalleşmeden sokağa çıkamıyordu ya. üniversite bilim yuvası değil anarşi yuvası olmuş, halk bir birini kırıyor, başlarımız bir araya gelip de 6 aydır bir cumhurbaşkanı seçemiyordu. 50 adam astı diye kenan evren'e kızıyorsunuz da 10.000 den fazla insanın ölmesine sebebiyet veren liderlerinize niye kızmıyorsunuz? son güne kadar aslan kesilen o alparslan türkeş, bülent ecevit, süleyman demirel darbe olur olmaz kuzu oldular onlara neden bişey demiyorsunuz? ne yani bıraksaydı da millet bir birini mi yeseydi? devletin bekası ve milletin bölünmez bütünlüğü için yapılabilecek tek şey vardı kenan evren de onu yaptı. tamam uygulamada yanlışları olabilir ama son güne kadar aslan kesilip milletin çoluğunu çocuğunu ölüme yollayıp da darbe olur olmaz kedileşip canlarını kurtarmak için barış mesajları veren liderlerden daha çok suçlu değildir bu adam. biz hiç günahsız değiliz koyun gibi birilerinin emriyle birbirimizi vurup da kandırıldık demeye hakkımız yok. ortada bir günah varsa bu hepimizin. en başta yukarda saydıklarımın en az da kenan evren'in. eğer niyeti güney amerika ülkeleri gibi ülke yönetmek olsaydı 3 yıl sonra hadi ben iktidardan çekiliyorum siz yapın seçiminizi demezdi. tamam bu ordu 3 kere darbe yaptı ama hiç bir darbede sivil irade ordunun elinden almadı yönetimi ordu kendisi geri iade etti. yani türkiye'de darbe yapana değil yaptırana bakmak lazım.
http://antifa-kutay.blogs...iskin-vicdana-mektup.html
kenan evren'in hala devlet protokolunun ön saflarinda gözükmesi, bu ülkenin darbeyi resmen kabul ettigini gösterir.
12 eylül 1980 darbesi öncesinde sıkı yönetim ve bununla beraber tutuklama, vur emri, arama gibi her türlü yetkiye sahipken olayların gelişmesine müdehale etmek yerine izleyici olarak sokaklarda yaşanan sağ ve sol çatışmasında ölümlerin yaşanmasına sebebiyet veren dönemim genel kurmay başkanı. halkın hükümete karşı güven yitirmesini sağlayıp darbe ile başa geçmiştir sokak ölümlerinin yerine hapishanelerde ölümler almış bir ülkenin geleceğini elinde her türlü yetki varken darbe kullanarak hiçe saymıştır.
Türkiye Cumhuriyeti'nin yedinci cumhurbaşkanı ve Türk Silahlı Kuvvetleri'nin 17. Genelkurmay Başkanıdır.
bugün hayatımızın bu kadar karamsar ve boktan olmasının yegane sebebi olan şahsiyettir.

evren paşa;

askere de saygım var, orduya da.
ama senden bir cacık olmaz paşa.
sen ve senin gibileri gördükçe aklıma patrona haliller,
damat ibrahimler geliyor paşa.
paşa darılma bana,
ama bu memleketin amına siz koydunuz.
boğazımızdan geçmeyen ama hakkımız olan tek lokmada bile,
sen ve senin gibilerin haramlığı var.
biz sana halk olarak asla o lokmayı helal etmeyeceğiz.
ne sana, ne patronun amerika olacak o yavşağa, ne turgut özal'a.
hakkımız helal değil.
ister döv, ister söv, ister işkence et.
ama bu böyle paşa.
ulan çocuklarımın çocuklarının geleceğini bile karartmışsın,
bunu nasıl başardın?
haşa, allah mı sandın kendini?
birgün hesap sormaz mıyız senden paşa?
birgün hesap sormazlar mı paşa?
hiç düşünmedin mi?
o apoletlerinden bir türk askeri olarak hiç utanmadın mı?
bak sırf senin hatrına,
biz bugün binlerce şehit verdik paşa.
insandan saymadığın kürtler de öldüler paşa.
bugün ben burda, avrupa önünde,
türk milleti ve devleti olarak,
el pençe duruyorsam eğer,
bu sen ve senin gibiler yüzünden paşa...
bu kokuşmuşluk yüzünden.
senin yüzünden şimdi rahat rahat sövüp sayılan adam,
atatürk...
hiç mi feyz almadın paşa?!
hiç mi aydınlanmadın?!
hiç mi okumadın?!
general diye emir aldığım adam nası sen olabilirdin?
sen generalsen atatürk neydi paşa?
sen askersen o neydi?
hadi onu bırak...
sen insansan o neydi?!
paşa ben gencecik bir adamım,
yaptığın darbeyi televizyondan bile izlemedim,
gazeteden bile okumadım...
ama senden nefret ediyorum!..
kim bilir o insanlara neler yaptın?
kim bilir kaç mazlumun ahını aldın!..
paşa, rahmete kavuşmanı özlemle bekleyeceğim.
ama cenazene gelmeyeceğim...
şerefi, namusu olan bir türk genci olarak,
seni defnetmeyeceğim.
tabutunu bush'ların,rice'ların,powell'ların varisleri taşısın...
ben gururlu bir türk genci olarak,
elimi bile sürmeyeceğim.
belki de itirafçı olup canını kurtarabilecek eski darbeci. konjonktüre de uygunmuş...

http://www.izmirizmir.net...ari/yazi.php?yazi_no=1074
güncel Önemli Başlıklar