1. 1.
  tümörlü dokunun alınmasından sonra metastaz olmaması için ya da tümör vücudun içerisinde bırakılarak küçültülmesi amacıyla uygulanan, genellikle ağır yan etkileri olan tedavi biçimi. özellikle psikolojik açıdan en ağır yan etkisi için (bkz: sac dokulmesi)
  7 ... coincidental magic
 2. 2.
  kemoyla yapılan terapi çeşididir. allah saklasındır. olanlara acil şifalar versindir.
  9 -1 ... komandost
 3. 3.
  kimyasal tedavi anlamına gelen sözcük genelde kanser tedavileri için kullanılmaktadır, oysa antibiyoterapi de bir kemoterapi türüdür
  6 ... kedidoktoru
 4. 4.
  kelime anlamı ilaçla tedavidir. sözü edilen ilaçlar onkoloji hastalıklarının tedavisinde kullanılan ilaçlardır.
  4 ... kirmastılı
 5. 5.
  şahitliğini yapıp da yaşayan kadar acı çektiğim ama sonucundaki mutlu haberle dünyaların benim olduğu, çok ender yaşadığım "başımdan kaynar sular boşandı" ve "içim içime sığmadı" ruhdurumlarını bana 3 ay arayla yaşatan, hayatımın miladı, belki gelecekteki en büyük acılarımın belki de en büyük mutluluklarımın kaynağı olmuş olacak tedavi şekli, fikret hoca.
  8 ... shrek
 6. 6.
  kimyasal maddelerin konağa zarar vermeden enfeksiyon etkeni mikroorganizmaları ortadan kaldırmasında kullanılmasıdır. yani kemoterapi sadece kanser tedavisi için yapılan bir tedavi değildir. antibiyotik kullanımı da bu tedaviye girer.
  4 ... sour cherry
 7. 7.
  çok ağır bir tedavidir.
  4 ... pamuk proton ve 7 elektron
 8. 8.
  sonrasında kadınlarda büyük çaplı depresyon yaratabilen,genellikle sadist+mazoşist yönetmenlerin filmlerine konu yapıp izleyenleri ağlatma düşüncesinde olduğu tedavi şekli..
  3 ... izafiyetsiz
 9. 9.
  halk arasında kanser tedavisi olarak bilinir, yanlıştır. herhangi bir mikroorganizmaya karşı kullanılan ilaçlara kemoterapik ilaç denir.
  kanser için ise en uygunu antineoplastik kemoterapidir.
  2 -2 ... drnirvana
 10. 10.
  ölümü 3-5 gün geciktirmek, tükenerek ölmektir.
  7 -12 ... vatandas ahmet