bugün

sözlüğe belirtmek istediğim düşünce. sevmek zorunda değilim. hatta hayvanların hiçbirini sevmiyorum.
(bkz: verdim eksini güzel kardeşim)
hayvanları sevmeyen bir tipin, hayvanlar olmasaydı nasıl yaşayacağını, bu günlere geleceğini bilmeyecek kadar zavallı olması ile alakalı başlıktır aslında.

ulan o sevmediğin hayvanlar olmasa bir ton ilaç nasıl yapılacaktı önce buna cevap vermen gerek. en basitinden insülin denen şeker hastalarını kurtaran ilacın hayvansal bir ilaç olduğunu bilmeyecek kadar cahil olmanı anlayabilirim.

ya da hayvanlar üzerinde denenen bir çok ilacın belki de senin götü boklu dedenin, dedesinin hayatını kurtarmış olabileceğini düşünmeyişini de anlayabilirim.

atlar, eşekler gibi insanın modern araçlara binemediği yıllarda o hastalanmış dedenin dedesini doktora hangi hayvanların sırtında götürüldüğünü de bilmemen sorun değil.

dolabı açtığında gömdüğün sütlacın, sucuğun, peynirin, yumurtanın, onlardan yapılan yüzlerce yiyeceğin, giydiğin deri montun, hayvan yününden yapılan ayıla bayıla giydiğin bir çok kıyafetin de hayvanlar sayesinde sana sunulduğunu bilmeyecek kadar mal olmanı da anlarım.

ama şımarık, işe yaramayan, nefret dolu olarak büyütülmüş biri olarak sebepsiz yere hayvanların hiçbirini sevmiyorum diyebilecek kadar zeka yoksunu olmanı, hele hele sana bu cevapları ağzına sokacak kalitede olan insanların bulunduğu sosyal platformlarda aşağılanmayı göze almanı anlayamam. sadece senin mallığına bağlayabilirim.
sevme ama neden dile getiriyorsun ? hatta bize ne.
görsel

aklın almadığı.

biz de seni sevmiyos hıh.
kediler seni sevdi de sen o yüzden mi böyle oldun çocuğum?
Ben de sevmiyorum.
Bir doz pati alınca geçebilecek hastalık.

görsel
Zaten sen sevmiyorsun.
Onlar kendini sevdirecek bir yol buluyor.
görsel
ve "ünlü yazar, kedileri sevmiyorum dedikten sonra bütün sanal alem bunu konuştu. sosyal medya adeta çalkalıyor. hayvan hakları dernekleri ayaklandı. ocak ayının ilk haftası taksim'de yürüyüş için örgütlenen hayvan severler infial içindeler".

gibi bir şeyler diyeceklerini bekliyordun ama, görüldüğü gibi kimsenin zikinde değil senin kedileri sevmemen. sen sevme. öyle kal. kıpraşma.
Her gün çöpten fırlayan mahalle kedilerine maruz kalmış yazar beyanı.
görsel
yeni albüm çıkartacak birinin sansasyon yaratmak için söylediği cümlelerdir. güldük geçtik.
görsel
Kediler sana bayılıyordu. Bir kedi sevmeyen yazar beyanı.
"iyi de banane.." der çook iyi bi duman şarkısı.
Kedi de sana bayılıyordu.
La bu kediler size ne etti ?
görsel
olabilir desemde üzücü eksiklik.

hayvanları sevmemek dehşetengiz eksiklik.

kendini affet kardeş.
kedileri o kadar çok seven var ki...

kediler doğada yaşayamıyor..

sadece şehirlerde ve insanlarla beraber yaşayabiliyor...

yeter ki kedilere düşman olma...

onun da umurunda değilsin ki zaten..

yeter ki ondan nefret etme, ona düşman olma...

küçücük bi şey zaten,

yazık değil mi ? o da can taşıyor.. onun da canı acıyor...

hem de çok...
görsel
görsel
görsel
Bir insan bu sapsallari Nasıl sevmez aklım almıyor.
bu kadar masum bir canlıyı sevmeyen tanıdıklarım nedense hep kötü insanlardı.
Sen kediyi sevmiyorsun diye kedinin de seni sevmesi şart mı?
kedileri sevmiyosan insanlari nasil sevicen ? hayvanlari sevmeyen insanlari hiç sevemez bence.
Gündemdeki Haberler
güncel Önemli Başlıklar