bugün

entry'ler (477)

neşet ertaş dinlememiş insan

Neşet ertaş dinlememekte neymiş?
'cahildim dünyanın rengine kandım' derken efkarlanmamış insan mı ? Öyle bir nesli reddediyorum.

kızlardan kızlara tavsiyeler

24 yaşına kadar nasıl geldiğinizi hiç sorgulamadan 24'e gelmeyin yoksa çok üzülürsünüz.

sözlük yazarlarının söylemek istedikleri

Ölümle ilgili tecrübe ettiğim bir şeyi sizle paylaşmalıyım daha doğrusu paylaşmak istiyorum;

Önceden ölümle mücadele eden hastalara baktığımda üzülürdüm ama refakatçilerinin hüznü geçici gelir hastayla alakalarına göre eleştirdiğim bile olurdu.. Fakat bir gün babamın kanser olduğunu öğrenmemizle doğru bildiklerimin o kadar da doğru olmadığını fark ettim. Mesela kemoterapi alan bir insanın vücudu ne kadar yoruluyorsa sinir sistemi de o kadar yoruluyor ve tüm siniriyle refakat eden insana yüklendiğini bilmiyordum.Birine Refakat ederken Hem ona üzülüp, hem ona kızmak mümkün müydü? pek tabii.
Onun gözünün önünde erdiğini görürken gerçekten yaşamaya çalışmak kolay mıydı? Önceden tüm kötü şeylerin ölen'e olduğunu zannederdim. Öyle değilmiş aslında. Ölenin akıbetini pek tabi bilemesem de kalanın kıyameti yakının ölmesiyle kopuyor. Bir hayat düşün yaptıklarına pişmansın, yapmadıklarına da.
Bir hayat düşün ölenle yapabileceğin güzel şeyleri yapamayacak olmanın kızgınlığıyla sadece basit bir tebessümüne bile duyduğun derin özlemin arasında kalmış. Yani demem o ki dostlarım; Aslında Azrail Ölecek olanı, Ölüm ise ölecek olanın sevdiğinin işini bitiriyor.

yazarların şu an dinlediği şarkılar

Cem Adrian- Sen gel diyorsun (öf öf)

https://www.youtube.com/watch?v=5J2UbONCngo

deneyimli eleman aranıyor ilanları

daha ironik olanı ise bir gün iş veren konumuna geçtiğimizde bizimde deneyimli elaman arayışımız.

aşkım ver ayaklarını ısıtayım

hayır eller okey de ayaklarının üşüdüğünü nasıl anladın. Bilmiyorum ya şuan olayın romantikliği bitti benim için teşekkürler.

kürtler bu ülkenin medar ı iftiharıdır

başlığı ciddiye alıp entry bile girmeyecektim ama başlık karşıtı her yorumda bir eksileme görünce dedim bu eksiyi almak bana ayrı keyif verir.O sebeple..

Bu ülkede anca terörizmdeki başarılarıyla medarı iftihar olabileceklerine katıldığım önermedir.

para dediğin nedir ki diyen kızın cüzdana bakması

paraya önem vermiyorum diyerek inşaatçıyı muhatap bile almayıp inşaat mühendisiyle takılan insan evladıdır.

kitap alıntıları

''insan dediğin bitki misali, ona nasıl muamele de bulunursan baktığında öyle bir muamele görürsün. ilgilenirsen layığıyla sarmaşık güller gibi sarar etrafını, dışarıdan olduğundan güzel görünürsün onunla ve dikenleriyle seni kötü günlerden muhafaza eder. Fakat kötü muamele edersen önce köklerini senin topraklarından çeker etrafını yabani otlar sarar sonra çalılardan bir duvar örülür aranıza ve bir gün hiç bulunmamış gibi yabancılaşır senin toprağına...''

içim yanıyo sözlük

Neden ise başlığı görünce 'bir derdim var, bin dermana değişmem' adlı eseri kendime armağan edesim geldi.

en güvendiğiniz insan kim

Üzelerek söylemeliyim ki 'kendim'

Şimdi burada en azından ebeveynlerini yazan birileri var.. Biri sağ olmadığı için güvenmiyorken birininse öncelikleri farklı diye güvenemiyorum.

Hayatta gerçek anlamda yalnızlık sizin sandığınız gibi hiç seveniniz olmaması değildir aslında..

Güvenecek kimseniz olmamasıdır.

degerini kaybedince anlamak

Kaybedilen şeyin aslında değerli olduğunun farkına varmaktır.

denizci karısı olmak

Babası denizci biri olarak söylüyorum. Bir insanın mesleki seçimi bu kadar yanlış olur. Babam hep şöyle derdi;

'Denizciler herşeye geç kalır, çoçuğu doğarken orda olamaz, sevdiği biri kaybolur gider orda olamaz.'

hakikaten de öyleydi, ya mutluluğa geç kalırdı ya üzüntümüze.

bir kadına değer vermek

Güveni zedelenmemiş bir Adamın işidir.

umut kalmaması

''umut kalmaması'' diye bir şey yok nefes aldığın sürece de.

bize karı diyemezsiniz tamam mı

Birinin size nasıl hitap edeceği sizin ondaki saygınlığınızı temsil eder. Eğer karı diyorsa sessiz ol sen kezosun itiraz hakkın yok he diyelim ki sen kezo olmadığına eminsin ve karı diyorsa demekki bir keko ile muhatap olma yanlışını gösterdiğin için yine hakkettin.

aldatan kocasını öldüren kadın

Ellerine sağlık diye tepki verilmesi gereken durumdur.

yatağa girip ışığı kapatmayı unutmak

ikinci kez yatağa girdiğimizde ilk seferki hevesi bulamayacağımız durumdur.

türkçe şarkılarda geçen mükemmel sözler

"Derdim Deniz, efkarım derya.."

bütün mezarlıklara çocuk parkı yapılsın kampanyası

Şahsen Şiddetle 'zor adam'a katıldığım durumdur. eğer çoçuğunun ölümü anlamasını istemiyorsan mezara götürme kardeşim. Durmuyorsa, kontrol edemiyorsan ve evde bırakamıyorsan sende gitme ama bizim matemimizi yaşadığımız değerlerimizin yattığı başta anıt kabir olmak üzere hiç bir mezarın çevresinde çoçuk parkı görmek istemiyorum.