bugün

görsel
Sevmiyorum abi bir köpek değil..
sanıldığının aksine en az köpekler kadar sadık olan harika hayvan.
köpeklerden tek farkı eğer bir şeyi istemiyorsa yaptıramazsınız.
görsel
Çocukken yüzümü tırmaladığında içindeki vahşiliği anlayıp daha çok sevmiştim.
Kedidir kedi !

Asaletin, kendini ölçeklediği, çeşitlendirdiği tek örnek.
(img:#1)
Bana kaderimin bir oyunu mu bu?
görsel
Tamam bende severimde nereye iseyip sicicaklarini bilsinler arkadaş.
Ofis bok kokuyor
görsel
Şu an beni sev diye yalvaran gözlerle bakan varlık.

(bkz: huzur)
star wars hayranlığımdan ötürü keday diye teleffuz ettiğim kelime.
Dünyayı yaşanılası kılan ender canlılar kendileri, yerim onların götünü.
görsel
gif yükledim inşallah çalışır.
insanları sahipleri olarak gören varlıklar. Mesela kuş öldürür bir tüyünü size getirir, kedimiz burda ne demek istiyor? Bak ben öldürdüm bir dahakine sen öldür. bir kitapta okumuştum, enteresan varlıklar. Sen kim köpek ya.
Dünyanın en sevimli hayvanı.
Sokakta bulup eve getirdim. Yavrumla takılıyoruz. ismini de Bünyamin koydum.
görsel
youtube daki şu bilgilendirici videolardan birinden öğrendiğime göre; salonun ortasına yakaladığı hayvanları getirmesinin sebebi, sizi avlanmak için eğitmek istemesidir. nankörlük meseleside, tamamen doğaları gereğidir. kedilerin doğadaki hayatları göz önüne alındığında, nankör olmayan bir kedi varlığını sürdüremez. yani şerefsiz olduğundan değil, tamamen hayatta kalma odaklı bir içgüdüdür nankörlük. bilmeyen öğrensin, mal mal konuşmasın.
sonuç olarak nankördür.
kediler güzeldir .
Kedilere nankör diyenler çok ayıp ediyorlar ben onların ...
hayran olunası bir hayvandır. sevimliliğin, sempatikliğin yanında, aynı zamanda karizmatik ve asil olmayı başarabilmiş bir hayvandır. doğada başka hiçbir tür aynı anda sevimli, sempatik, asil ve karizmatik olmayı beceremez. bir doğa harikasıdır. asla evcilleşmez vahşi avcılık dürtüleri her zaman uyanıktır. müthiş bir omurga yapısı vardır akla hayale gelmeyecek akrobasiyi gerçekleştirecek vücut fonksiyonları vardır. genelde işi düştüğü zaman sizinledir ama arada karşılık beklemeden sevgisini gösterdiği olur. sen üzgünken ve ya ağlarken vesaire gelir yüzünü getirir sana bakar yakınlaşır mesela. saygı duyarsın ona resmen, bazen bir insanmış gibi saygı duyasın gelir. sanki konuşsa sana çok büyük öğütler verecek gibi bakar. tabi aslı öyle değildir o kadar anlam yüklemek saçma olur ama öyle bir hissiyat verir. tercihlerine falan da saygı duyarsın yani zorla oynatmak ve ya uyutmak istemezsin zaten yapamazsında. kedi güzeldir. 1 yıl oldu ah mis kokulu kedim saldıray kötü öldün be.

bu arada erkeğim. biraz kız gibi yazmış olabilirim ama köküne kadar erkeğim yani. kedi seven qızlar eqlesin falan hatta.
Kedileri tanımadan onlarla aynı çatı altında yaşamadan sırf kedi başlığı sol frame e gelmiş ulan bir nankördur yazmadan geçmeyeyim diyenlere uyuz oluyorum.
sevilesi şerefsiz.
çeviklik, avcılık, geceleri iyi görme gibi genlerin haricinde 'insanları eğlendir' diye de bir gen olduğundan şüpheleniyorum bunlarda.bazen tamamen biz gülelim diye olmadık haltlar karıştırıyorlar gibime geliyor. evet kasten yapıyorlar bunları, şahit oldum çok kere.

bir anımı anlatayım daha doğrusu anımızı;

arkadaşın kıllığına hediye ettiği fenerbahçe bardağıyla kahve içmiştim. (tek temiz bardak o kalmıştı evet) bi yandan pc'de bir şeyler yazıyorum bir yandan kahve içiyorum, bunun birden klavyeye çıkacağı tuttu. tabi götüyle başıyla bardağı devirdi kırıldı bardak. naaaptın len naaaptın ? diyecektim ki bu oralı bile değil. götünü devirdi klavyeye yattı bana bakıyo cins cins, şaşkın hafif. 'yatacağım yere ne bardak koyuyon olm,hem fener bardağıydı zaten ne tatava yapıyon alla allaa? der gibi baktı yeminle.

'he lan, fener bardağıydı sitir et' dedim. bardak kırıklarını toparken ' lan ciddi ciddi kediyle konuştum'. yalnızlıktan kafayı mı yiyorum ne diyebilmiştim. ama klavyeden kaldırdım herifi. o ayrı.
"yeter artık, nankör bir hayvan işte alt tarafı" diyenler tarafından, bu kadar insanın bir canlıdan nasıl böyle büyük bir aşk ve hayranlıkla bahsedebildiğini oturup düşünmesi gereken hayvandır.
hiçbir hayvan hakkında burada yazılanlar kadar söz yazılmamışsa vardır bir hikmeti diyip kenara çekilmeniz gerekir. çok samimi olarak söylüyorum, evimdeki iki kediden bulduğum huzuru kimse veremez bana.