1. 1.
  hayat sanki varolmak için değil kaybolmak için bulunduğumuz bir yer mottosundan hareketle denemeyi bırakmış, siestada karar kılmış, azim eksikliklerini de sanatla kapatmaya çalışan kişilerden biri olmaktır kaybeden olmak. oysa önemli olan bir kere daha yere serilmiş olmamız değil, bir daha ayağa kalkıp kalkamayacağımızdır.*
  1 ... plug in baby
 2. 2.
  "günümüzde kaybetmek, kaybeden bri olmak bile bir başka statü simgesi oldu.ortalık sahte kaybedenlerle kaynıyor. kaybedenlerin mitolojisinden kendilerine macera ve tarih istiyorlar. yani kaybeden olmanın kazançlarını istiyorlar.hayatın out ettikleri kültür dünyasının in'leri olmaya çalışıyorlar"
  murathan mungan
  1 ... telashe
 3. 3.
  en kötüsü sanırım kendini kaybetmek olan kaybeden olmak. o ki en kötüsüdür. kan kaybetmek gibi. o kandan yoktur birde nakil yapılamaz yani. ayrıca alışırsın artık kaybeden olmaya, diğer türlüsü bünyeyi sarsar. ben severim bazen kaybeden olmayı, hüzünlerimi yüceltmeyi. kaybeden ne kaybetti, bir zamanlar kazanma umudu varmıydı, kazansamıy dı kayıp olacaktı, iyiki mi kaybetti vs vs vs bu durumda oralar muamma. *
  ... novakatinamite
 4. 4.
  yalnızlığı da beraberinde getiren durum.
  etrafınız tenhalaşır birden kaybettiginizde, arkadaşlarınız birer ikişer yitip gider, sözün özü fena bişidir kaybetmek.
  ... yav napcan adimi
 5. 5.
  (bkz: loser)
  ... cnnturk
 6. 6.
  Hayatta istenmeyen bir mevki.

  Her insan hayatında kazanan olmak ve kaybeden olmak kadar doğal bir hadise yoktur. Gelişmeleri olgunluğu ile karşılayan insan kaybeden olduğunda gerekli derslerini çıkarır ve bundan sonraki hal ve davranışlarını ona göre sergiler. Ancak hırslı ve yenilgiyi hazmedeyen insanlar ise kontrolden çıkar ve bir süre sonra tekrar aynı durumla karşılaşırlar.

  işte hayat bundan ibaret. Ders çıkaranlar hayat basamakları teker teker çıkarken, herşeyi negatif düşünen yani yenilgiyi hazmedeyen insan ise tepetaklak yerin dibine doğru düşer.

  Bazı arkadaşlar yenilgiyi kabullenmemesi gerektiğini savunabilirler. Doğrudur ama bu yerine göre değişir. Abartıya kaçmadığı sürece yenilgiyi hazmedememekte pozitif sonuçlar doğurabilir. Burda da yukarıda bahsettiğim gibi olgun davranmak gerekiyor.
  ... jamish efendy
 7. 7.
  hayatın zaman zaman herkese verdiği rolü mecburen oynamak demektir. bunun herkesin başına geleceğini kabullenmek gerekir. kişi bunu sakin karşılamalı, arabesk pozlara girmemelidir.
  ... gibi geliyor bana
 8. 8.
  hayatın olmazsa olmazlarından olan durum. eksikliği büyük bir eksiklikken fazlalığı da çok yıkıcıdır. ancak insanın sürekli kaybetmesi onun karakterine olumlu etkiler yapacak ve onu daha güçlü bir birey haline getirecektir. ama kaybedenlerin çoğunda da kaybedilen şey ters etki yapıp onların hayatlarında fazla risk almamalarına sebep olduğu için bu monoton bir hayat geçirmelerine sebep olabilir.
  ... son samuray yandim ali
 9. 9.
  kazanmak için sebepler oluşturmaktır.
  ... kalpleri put sanan ibrahim
 10. 10.
  bar taburesinde slow bir müzik ve elde viski bardağıyla, karşındaki pörsümüş kaşarı woody allen'dan, charles bukowski'den bahsederek yatağa atmaya çalışmak değildir.

  kaybedenler kulübü'nde bahsedilen ortam hiç değildir.

  işten çıkarılma ve iş bulamama korkusuyla yaşarken, üç kuruş paraya günde 10-11 saat çalışıp üzerine akşamın zifiri karanlığında 1 saat otobüs beklemek ve eve dönünce yemek bile yemeden kafayı vurup yatmaktır.

  sırf eve ekmek getiriyor diye kemerle döven kocaya çay tepsisi uzatmak zorunda kalmaktır.

  kefil olduğun tanıdığının üzerine yıkıp kaçtığı borç yüzünden eve gelen haciz memurudur,

  devlet hastanesinde acılar içindeyken kuyrukta beklemek zorunda kalmaktır,

  hem mesleki hem de insani vasıflar olarak sizden çok alt seviyede olan birisine "patron, abi, başkan vs." demek zorunda kalmaktır,

  sattığı selpakları bitiremediği için gecenin bir yarısı bir kaldırımda oturup ağlayan çocuktur,

  yüzlerce arkadaşının bir gün önce öldüğü ocağa, hiçbir tedbir alınmadan tekrar inmek zorunda kalan madencidir.

  Kaybetmek dediğiniz şey, belki de insan hayatındaki en doğal ve hayatla en iç içe olan, genelde de en hak edilmeyen kavramlardan biri.

  sözde kaybedenliğinizi zikeyim.
  8 ... kornisten kovulan perde ruleti