sitesindeki haritada trakya'nın yunanistan'a bağlı gözüktüğü motorlubisiklet üreticisi.
Yıllar önce gittiğim luna parkta (bkz: kamikaze) ye binmiştim fakat adı aklımda kawasaki olarak kalmıştı...
(bkz: küçük çiftlik Luna Park ı)

Ayrıca çok kaliteli bir motor markası...Bir tanıdığımızda var süper ses çıkarır..
honda ve yamaha'nın yanında sönük kalır.

haa, tasarımı güzeldir.
bi de atv'leri güzel bunların. hakkaten güzel.
özellikle çocuklarda görülen, yüksek ateş, lenfadenopati, deri döküntüleri ve konjuktivit ile seyreden, genelde orta çaptaki damarları tutan ve ölümcül olabilen bir vaskülit türüdür.
japonya liginden bir takım ayrıca.
bir japon'un sıralamasına bile giremeyen markadır. türkiyede servisd ve yedek parça sıkıntısı had safhadadır. alınmayası binilmeyesi motorlardır. japon arkadaşın kalite sıralaması ise (bkz: suzuki) (bkz: honda) bir miktar (bkz: yamaha) (bkz: kawasaki) markasını iplemiyor bile ben zorla söylettim...
iş makinaları çok güçlüdür.
çocukluğumun bir bölümünü geçirdiğim antalya'da o dönem en popüler motorsiklet markasıydı. özellikle kawasaki zzr 1100 efsane olmuştu.

ergenlikle birlikte harley davidson'a sardık.

şimdilerde almak istediğim motorsa honda goldwing'dir. kısfmet.
er 6n ve versys gibi iddialı görünüme sahip
iki farklı modelinde tek silindir olarak tasarlanmış 600cc lik motor aksamı sebebiyle
alıcısını bir kez daha karar aşamasında düşünmeye iter.
yeşil rengi ile adeta özdeşleşmiş olan, spor modelleri ninja olarak anılan japon motor üreticisidir. diğer japon motosiklet üreticileri için
(bkz: suzuki)
(bkz: honda)
(bkz: yamaha)
motosiklet aleminde kullanılmasından çok ismi ön plandadır.he iyimidir .iyidir herhalde.
Bazi kizlarimizi tanimlayan en kutsal kelimelerden biri.
kawasaki zzr 1100'le efsane olmuş bir motosiklet markasıdır. gelin gelelim eski görkemli günleri geride kalmış, tüm japonlar'ın arkasında toz yutar olmuştur.
r6f ve z1000 çok beğendiğim modelidir.
her ne kadar motorları diğer motorların gerisindeyse de bir motosiklete en çok yakışan söylenişi hoş markadır.
hüseyin avni coş'un da kullandığı motor hedesi.

görsel
Cafe ve naked modelleri mükemmel olan motor markası.
iyidir hojdur ama bundan benana. yamaha duruken kawasakinin sahibi kimdir.hondanın sahibi kimdir.

şaka la şaka japon olsun çamurdan olsun.
japon motosiklet üreticisi. bu marka motosikletlerin mazdası gibidir. 4 büyük japon arasında suzuki ile beraber lüks klasmanı temsil ederler ama kawasaki en üsttedir. motorlarındaki malzeme kalitesi, işçiliği, teknolojileri gerçekten çok üst düzeydedir. herhangi bir modelinin muadiline binip sonra kawasakiye binerseniz ne dediğimi anlarsınız.

bu arkadaşlar avrupaya hiç gelmeyen 4 silindir 250 cc makine yapmışlardı. euro şartlarından dolayı sadece endonezyada falan sattılar galiba. burdan aldıkları güçle euro emisyonlarına uygun 400 cc 4 silindir yapmışlar. oldukça heyecan verici. sapık gibi türeyen 2 silindir 3 silindir naked furyası, r6 nın durdurulması falan beni gerçekten bunalıma sokmuştu. bu sene çok güzel haberler var. honda cbr 600 rr ı yeniden üretmeye başladı, kawasaki ninja zx 4 r ve 600 lükleriyle piyasayı ışındırdı. yamaha r7 siyle biraz mahallenin ezik oğlanı oldu, kesin onlardan da bir yeni r6 cevabı gelir gibi.

gelgelelim kawasakinin türkiye distribütörü malesef çok ilgili değil. 400 lükleri getirmeye başlamışlar, fiyat listesi güncellenmiş. fakat internet sitesine girince çok ucuz bir kaç sayfa sizi karşılıyor ve heyecan verici yeni modelleri eklememişler bile. adamlar gerçekten tok satıcı. fiyatı yüksek olmasına rağmen biraz uğraşılsa bu markanın canlanmaması için hiç bir sebep yok.
bana göre az buçuk parası olan biri kawasaki kullanıyorsa genç, bmw veya harley kullanıyorsa keyfine düşkün ve 40 yaş civarıdır.
Japonya'nın Kanagawa prefektörlüğünde bulunan bir şehirdir.