bugün

yeni bir otomobil alındığı zaman yapılması neredeyse şart olan sigorta çeşididir.
kaza yaptığınızda masraflarınızı karşılayan bir çeşit kapsamlı sigorta türü. Kaskonun çeşitleri vardır. Halk arasında full kasko olarak da geçen en kapsamlısını yaptırmak lazımdır. Diğer türlü ayak oyunlarına kurban gidersiniz. Şöyle ki; ucuz kaskolar kişiye özel kasko yapar. Yani arabayı yalnızca siz kullanırken kasko kapsamına alır. Eşiniz veyahut bir yakınınız kaza yaparsa masrafı size kalır. bu ve benzeri şeyler...
ikinci konu şudur. Yeni araba almışsanız kasko masrafınız 1000 ytl ve üzerindedir. Ayrıca yeni arabanın vergisi de ağır olacağı için ikisi beraber tüketiciye ağır gelebilir. iyi düşünmek lazımdır.
10 yaş üstü arabalara artık yapılmayan sigorta çeşidi.
yeni bir yazar.

(bkz: hoş geldiniz)
bir miktar para karşılığında sanayiye gitme zahmetinden kurtaran bir şeymiş.

'benim arabaya kaç para verirsem kasko yapılır?' sorusuna bir türlü cevap alamadım o ayrı.
görüp görebileceğim en saçma maddelere sahip sigorta çeşidi.

eğer ki araç sahibi genç ise prim bir miktar artıyor. ( genç şoför tecrübesiz kaza oranı yüksek)

eğer araç peugeot ise prim daha da yükseliyor keza pejonun yedek parçası çok pahalıymış.
24 yaşındayım diye 2003 model arabam için 2600 tl isteyen sigorta türü. arabayı babamın üstüne yapmadığıma bin pişman olmama neden olmuştur.
üşenmeyip yaptırmak lazım. sonra ağlarsınız, fitil fitil çıkar acısı.
Kardesimin uzerine yaptirdigimi Pejo 207 icin 4200 lira kasko ucreti cikti sebep genc, sabahina babamin uzerine yaptirdim araci al sat 80 lira kasko 1200 lira oldu, hesap et iste...
dünyada sigorta sektöründe olası zararların en fazla olabileceği sigorta ürünü. artık sektör çok fazla benchmark çalışması yaptığı için, tüm fiyat araç marka modelinden, sürücü geçmişine kadar gidebilmektedir. zira sigorta şirketleri de ticari bir firma olduğu için amaçları para kazanmak ve para kazanamyacağı, aksine zarara uğrayacağını düşündüğü poliçeyi yapmak istemediği için, müşteriyi de küstürmemek için fiyatlarını aşırı derece pahalı tutarlar. işin özür bu. ucuz çıkarmak için illa ki yollar vardır, gelin bana söleyin istediğinizi her türlü filifot çeviririz.
29 yaşında olup 2008 model aracımın 1300tl tuttuğu için isyan ettiğim sigorta türü. ancak buradaki entryleri okuyunca yüreğim serinledi. bunlar da neymiş arkadaş yazık olmuş valla.
genişletilmiş, klasik vs gibi çeşitleri bulunan kapsamlı trafik sigortasıdır.

genellikle 10 yaş ve üzeri arabalara yapılmaz ama bunu bozan sigorta şirketleri de yok değil. peki neden bozuldu bu kural derseniz tabi ki otomobil kalitesinin artması sayesinde oldu. şu an 15 yaşına kadar olan arabalara sigorta yapılabilmekte. ancak yine de bazı kriterler daha çok inceleniyor.

daha öncesinden sıfır arabalara sağlanan yenisi ile değiştirme bazı firmalar tarafından 3 yaşa kadar çıkarıldı. yani 3 yaşındaki arabanız hasarı çoksa yenisini veriyorlar.

bunun yanı sıra bilmeniz gereken başka bir konuda hasarsızlık indirimi. ikinci sene yine kasko yapmak istediğinizde eğer aracınız tamire girmedi ise kasko fiyatı size özel olarak düşüyor.

başka bir kısım ise yaşa göre kasko fiyatı belirlenmesi. aynı model arabada 22 yaşındaki birine 1500 tl kasko bedeli çıkıyorsa 55 yaşındaki birine 1100 tl kasko bedeli çıkabilmekte.
sigorta hizmetleri içinde en çok fiyat artışı göstererek araç sahiplerine illallah dedirten araç sigortasıdır.
teminatlar aynı olmasına rağmen her firmanın farklı fiyat sunduğu sigorta sistemi. mesela axa oyak bugün şahsıma 2. 250 tl fiyat verdi. groupama ise 1.430 tl. anlayan beri gelsin. yeşillendirsin.
10 yas üzeri arabalara yapılıp yapılmadığı merak edilen uygulama.
yapiliyor diyen de yapılmıyor diyen de var. yok mu bunun aslı? *
uzman varsa , bir konu hakkında bilgi almak istediğim konu.
sigorta acente sahibi olarak hergün kullandığım terim. kimisi gereksiz buluyor kimisi şartları mantıksız buluyor. 20 bin ve üzeri araçlara mutlak yapılması gerektiğini düşünüyorum. fiyatlar araca, modele, yaşa, kişiye ve daha bir çok şeye göre değişir, değişmeside doğaldır. her kişinin her aracın hasar-prim ve risk oranları
belirlenir, parça fiyatları belirlenir, şirketlerin satış politikalarına görede fiyatlar son şeklini alır.
fiyatlarında şirketten şirkete farklılık gösteren sigorta türüdür. Bu nedenle kasko yaptırmak istiyorsanız öncelikle detaylı bir fiyat araştırması yapmanız gerekiyor.
Ayrıca hasarsızlık indirimi gibi kişiye özel indirimlerde poliçe alımı sırasında önemli indirimler sağlayabiliyor.
hakkında bir iki kelam edeyim. araç hasarlarında kullanılan önce ben ödeyim sonra sen öde yatırımı, bir sigorta sistemi.

*eğer aracınıza yeni parçalar taktırdıysanız yani aracın orijinal halindeyken olmayan parçalar ( sis farı, spoyler ..vs.) olası bir kaza sonucunda bu parçalarında kasko kapsamına girmesi için kasko yaptırırken ek ücret ödemelisiniz yoksa kasko bunları ödemez. cepten yaptırmak zorunda kalırsınız. arz ederim.

* aracınızı sizin onayınız olmadan pert edemezler. aklıma gelmişken oldu da büyük bir kaza geçirdiniz(allah korusun) aracınıza eksper geldi ve gerekli çalışmaları yaptıktan sonra hasarlı ilgili ön raporu sigorta şirketine yolladı ve sigorta şirketi aracınızı pert etmek istediğini, değerinin ''şu'' olduğunu size söyledi. bu süreçte sigorta sirketleriyle iyi pazarlık yapın. çünkü ''aracınızı sizin onayınız olmadan pert edemezler'' bu sizin kozunuz. onlar kendi maliyetlerini düşünüyorlar sizde düşünün. iyi pazarlıkla rakamı yükseltirsiniz.
isteğe bağlı yapılan özel mal sigortasıdır. Sadece evrak yani poliçe olsun diye yaptırmak bir bakıma boş poliçe ve yahut mal sahibinin beklentilerini karşılamayacak şekilde eksik teminatlarla yaptırmak parayı çöpe atmaktır. Bir çok ayrıcalığı vardır lakin sadece poliçe kesmeyi bilen bir acente aracılığıyla değilde işini tam hakkıyla yapan acente aracılığıyla yaptırmak her zaman karlı çıkarır. Sizi şirkete karşı savunabilecek haklarınızı sonuna kadar koruyabilecek sinsi eksperleri karşısına alabilecek kadar bilgili bir teknik personel ve kaza sorumlusuyla çalışıldığı takdirde her zaman yararınıza olacak sigorta türüdür.
%20 kur zammı gelmiş. Nasıl eğleniyor muyuz?
gelen zamlar üzerine araştırdım biraz. piyasadaki fiyatı en uygun olanı doğa sigorta kesinlikle yorumlar ise genel olarak iyi.
Keyfi yapılan ve kişiyi riske karşı maddi yönden koruyan bir sigorta çeşididir.
En basit tanımıyla, isteğe bağlı olan bir sigorta türüdür. Sigorta sahibine aracın uğrayacağı zararların karşılanmasını amaçlamaktadır. Karşı taraftaki hasarı değil sigortalıya ait araçtaki hasarı teminat altına almaktadır.

Kaza, hasar ve çalıntı gibi beklenmedik durumlarda araç sahibinin zararlarını tazmin eder. Ancak tazmin etme şekli, poliçede yer alan maddelere göre kısmen ya da tamamı olarak değişkenlik göstermektedir.

Kısacası kasko, ister trafikte seyrederken ister dururken oluşabilecek hasarlara karşı araç sahibini büyük maliyetler ödemekten koruduğu için bir gerekliliktir. Buradan kasko hakkında tüm detayları öğrenebilirsiniz: https://paratic.com/kasko-nedir/
evet bu sene ciddi zamlanmış geçen sene sampo'dan yaptırmıştım bu sene en uygun teklifi doğa verdi, acentenize söyleyebilirsiniz ya da direkt internet sitesinden kesiliyor.

https://www.dogasigorta.com/form/kasko
Günümüzde yapılması oldukça güç güvenlik önlemi aracı.
Trafik sigortasi ile birlikte 15 bin tl çıkmış. Ayıp.
valla eylül başında 3800 e yaptırdım. geçen sene 1200 tl ye yaptırmıştım. siz hesap edin.