1. 1.
  yeni bir otomobil alındığı zaman yapılması neredeyse şart olan sigorta çeşididir.
  ... dukur
 2. 2.
  kaza yaptığınızda masraflarınızı karşılayan bir çeşit kapsamlı sigorta türü. Kaskonun çeşitleri vardır. Halk arasında full kasko olarak da geçen en kapsamlısını yaptırmak lazımdır. Diğer türlü ayak oyunlarına kurban gidersiniz. Şöyle ki; ucuz kaskolar kişiye özel kasko yapar. Yani arabayı yalnızca siz kullanırken kasko kapsamına alır. Eşiniz veyahut bir yakınınız kaza yaparsa masrafı size kalır. bu ve benzeri şeyler...
  ikinci konu şudur. Yeni araba almışsanız kasko masrafınız 1000 ytl ve üzerindedir. Ayrıca yeni arabanın vergisi de ağır olacağı için ikisi beraber tüketiciye ağır gelebilir. iyi düşünmek lazımdır.
  ... rweasley
 3. 3.
  10 yaş üstü arabalara artık yapılmayan sigorta çeşidi.
  ... soulriver
 4. 4.
  yeni bir yazar.

  (bkz: hoş geldiniz)
  ... ecayip heyvanlara benziyirsen
 5. 4.
  bir miktar para karşılığında sanayiye gitme zahmetinden kurtaran bir şeymiş.

  'benim arabaya kaç para verirsem kasko yapılır?' sorusuna bir türlü cevap alamadım o ayrı.
  ... duman6kelimeler
 6. 5.
  görüp görebileceğim en saçma maddelere sahip sigorta çeşidi.

  eğer ki araç sahibi genç ise prim bir miktar artıyor. ( genç şoför tecrübesiz kaza oranı yüksek)

  eğer araç peugeot ise prim daha da yükseliyor keza pejonun yedek parçası çok pahalıymış.
  -1 ... essek kesen kasap
 7. 6.
  24 yaşındayım diye 2003 model arabam için 2600 tl isteyen sigorta türü. arabayı babamın üstüne yapmadığıma bin pişman olmama neden olmuştur.
  ... mal sahibi
 8. 7.
  üşenmeyip yaptırmak lazım. sonra ağlarsınız, fitil fitil çıkar acısı.
  1 ... the godfather
 9. 8.
  Kardesimin uzerine yaptirdigimi Pejo 207 icin 4200 lira kasko ucreti cikti sebep genc, sabahina babamin uzerine yaptirdim araci al sat 80 lira kasko 1200 lira oldu, hesap et iste...
  ... battaniyeli gazi
 10. 9.
  dünyada sigorta sektöründe olası zararların en fazla olabileceği sigorta ürünü. artık sektör çok fazla benchmark çalışması yaptığı için, tüm fiyat araç marka modelinden, sürücü geçmişine kadar gidebilmektedir. zira sigorta şirketleri de ticari bir firma olduğu için amaçları para kazanmak ve para kazanamyacağı, aksine zarara uğrayacağını düşündüğü poliçeyi yapmak istemediği için, müşteriyi de küstürmemek için fiyatlarını aşırı derece pahalı tutarlar. işin özür bu. ucuz çıkarmak için illa ki yollar vardır, gelin bana söleyin istediğinizi her türlü filifot çeviririz.
  ... zaibatsu