bugün

her gün farklı farklı insanlarla uğraşmak demektir. kişinin sinirlendiğinde içerisine doğan karşısındakinin kafasını alıp tezgaha sert bir şekilde vurarak sekmesini izleme hissi, paha biçilemez.
Zordur. ÇOĞU sefer denk gelirim illa sataşan müşteri oluyor. Zor oldukça işleri.
(bkz: (#31436550) )
aslında ağır olmayan iştir. kafanız ve beliniz yorulur.

9 ay kadar markette yaptım bu işi. Bu işe girmeyi düşünenlerin kafasındaki soru işaretlerini giderebilirim.
zamanında yaptığım işti.

-100 hayat kadınının bir araya gelip doğaramayacağı adamlar gördüm.
çingenesi,tırnakçısı,hırsızı,yan kesicisi.
yani özellikle marketlerde zor iştir.
ciddi ciddi çocukluk hayalim-di. hala markete gittiğimde içimde kasadaki o renkli tuşlara basma isteği oluşturan hededir ayrıca.
Malzemesi boldur. Evet.
Kasada eksik çıkmasıdır.
Gene düştüm bu pislik işe. Bimdeyken tövbe etmiştim şimdi tarım krediye geçtim memur olana kadar. Pis pis insanlarla uğraşıyorum gene. Dedik tarım kredi pahalıdır millet gelmez diye ama Allah Kahretmesin bim ve a101 e millet boykot yapıyor tıklım tıklım buralar. Ulan pahalılıkta devrim yapmış burası müşteriden geçilmiyor be. Nerede lan fakirlik o zaman.
Okuyun okuyun yolunuz oradan geçecek çoğunuzun.

Babanız sanayi ye verseydi zamanında şimdi dayı motor inecek der prof maaşı kadar para kazanırdınız.
Çok zordur elbette fakat ne olur, ter kokmamaya çalışın. Berbat yahu.
Arkadaş daha çalışalı bir hafta olmadı bizim mağaza sorumlusu denilen öküz para hesaplamayı bilmiyor. O kadar belimiz burkumuz koptu. Neymiş kale 200 TL açığın var. Abi olamaz diyorum bakayım diyor aaa yok yok pardon bir eksik saymışım diyor sonra fazlan var diyor. Bu her akşam aynı. Bir de millete sarıp sarıp bizden acısını çıkarıyor. Sonra arkamızdan konuşup mal bunlar diyor. Hee sen Einsteinsın sanki. Valla bezdim ya.
Nereden gittim gene bu mesleği seçtim arkadaş. Bir kamyonu iki kişi indirip dizdik. Akşam oldu 11 bir de yağ dökülmesin mi yerlere. Hadi onu da temizle derken iyice pertimiz çıktı. Allah'tan kasada açık çıkarmadım. Vallahi fıtık olunur bu meslekte.
(bkz: türkiyeye hoş geldiniz)
isminizin kübra ya da sibel olmasını gerektirir.