bugün

entry'ler (535)

sözlük yazarlarının ilişki durumu

(bkz: tanrı yalnızlığı yaşamak)

sessiz insanların patlama yaşadıkları an

(bkz: https://m.youtube.com/watch?v=hZIq5AR7Bfs)

welcome to the nhk

yaş 22, üniversiteden atılma, işsiz, 4 yıllık hikikomori, kız yok, cesaret yok, gelir yok.

bir insan ne kadar yalnız olabilir sorunsalı

(bkz: tanrı yalnızlığı yaşamak)

the end of the fucking world

babalar çocuklarına böyle şeyler öğretmemeli.

görsel

anın görüntüsü

görsel

düşüncelere ceza kesilmesi gerektiği

ülkemizde çoğu kişiyi etkileyemeyecek olduğunu belirtmek isterim. cezayı uygulamak istediğiniz insanların yarısının boş çıkması üzülmenize sebep olabilir.

düğünde oynayanları anlamamak

(bkz: düğünde hayatı sorgulamak)

insanların yalnız olduklarını belli etme çabası

yalnız olan insanın bu durumu diğer insanlara her ele geçirdiği fırsatta belirtmek istemesi durumu. insanlara göre yalnızlık süreleri, dereceleri ve hissettirdikleri değişebilir. kişinin bu içinde bulunduğu durumdan kurtulmak istemesi, farklılık olmasını istemesi veya bu durumu kaldıramaması, kişiyi fark edilme isteğine yönlendirir. her sonuçsuz çabalayış, kişiyi gittikçe tüketmekle beraber daha ileri seviyede tepkiler vermesine ve çirkeflik seviyesine ulaşmasını sağlayabilir ya da kişiyi tamamen pasifleştirebilir. sonucu olan çabalayışlar ise yaşanılan yalnızlığın seviyesine göre bir birliktelik sağlar. ne kadar ileri seviyede bir yalnızlık seviyesi geçirilmiş ise karşı tarafı kabullenip, üstün görme ve itaatlarlık seviyesde o derece öne çıkar. bu durumda kişi için kaybetme korkusu kaybetmekten daha yıkıcı sonuçlar doğurmuş olacaktır. yaşamımızda yalnızlık bizlere bir kusur olarak idrak ettirilmiştir. oysa ki her bir insan kusurlarını hiçbir şekilde dile getirmeden yaşamını sürdürür. bu durumda insanın her fırsatta söylediği ben yalnızım ve sizin bunu farketmenizi istiyorum cümlesi insanın kendisiyle çeliştiğini gözler önüne sermektedir. size bir kusur olduğu aşılanan bir şeyi açıklayarak yalnızlığınızdan kurtulmak için yaptıklarınız, diğer kusurlarınızı neden farkında bile olmadan gizlediğinizi düşünememekte olduğunuzu anlaşılır kılıyor. bazı insanların yalnız kalması gerekliliğinin anlaşılması gerekiyor. sizlere göre ise bir insanın yalnız olamayacağı düşüncesi hayatlarınızı berbat edip, çabalayışlarınızı boşa çıkararak sizleri mahvediyor ve umutsuzluğa kapılmanızı sağlıyor. kaynak ben.

doğum günü yalnızlığı

her günün yalnızlık içinde geçmesi bir yerden sonra sıradanlaştığı için böyle özel günlerle nasıl bir durumda olduğumuzu hatırlatmak istiyoruz. buruk yaşamlarınızın başlangıçlarının yıl dönümlerini kutlama arzusu, yaşanılan durumun öne çıkan en içler acısı belirtisidir. kaynak ben.

444 0 849

bugün iş için arayan thy numarası. aylar önce iş başvurusu yapmak istediğimde siz ve sizin gibi firmalar değil miydi kriterlerinde askerlik ile ilişiği olmayan yazan. tecil bozdurup psikolojisini askerliğe hazırlamış ve bir hafta sonra askere gidecek insana bu yapılır mı?

sözlük yazarlarının şu an aklından geçenler

garip bir ziyaretin dönüşündeyim ve boşluğa düşmeye çok yakınım. kendimi anlamlı ve hızlı bir ziyaret olduğuna inandırmalıyım.

saniyelik salaklıklar

kalınan yurt odasında sigara izmaritlerini içinde bir miktar su bulunan şişeye atarak söndürmek, sonrasında ise gece su içmek için uyanıldığında su şişesi yerine sigara izmariti dolu şişeden bir yudum almak.

yazarların nicklerinin anlamları

zaman, düz bir çemberdir.

akabe dinlenme tesisleri

şu anda bulunduğum dinlenme tesisleridir.

yazarların şimdi dinlediği şarkıdan bir cümle

ne kaldı bak ellerimde, biliyorum gülüyorsun.

özgüvensiz insan silik insandır

hiç yoktan insandır.

utangaçlığı kutsayıp özgüvensiz birey yetiştirmek

mükemmel bir tespit. insanın kendisinin de yaşadığı bu şekilde kötü hissettirmiş olan duyguları bir başkasınında yaşamış olup dile getirmesi bir yandan üzücü olsa da bir yandan da bu duyguları yaşamış olan kişiye karşı bir samimiyet doğuruyor. bu duruma karşı artık hiçbir şey yapamayacağımızı düşünüyorum. toplum toplum insanları sınıflandıracak olursak bizler en silik topluma girerek bildiğimiz şeyler ile ilgili durumlarda bile bilmiyorum diyerek direk aradan çekilme isteği hissederiz. bu durumu ileri derecede benimsemiş olarak ben diğer insan toplumlarında kendimi düşünerek uyum sağlayıp sağlayamacağımı düşündüğümde her defasında olumsuz sonuç alıyorum.

fotofobi

ışık korkusu değil de ışık hassasiyeti demek daha doğru olur. ben de sadece güneş'e karşı olan durum.

lunna

gerçeklerin bu derecede farkında olupta, iyimser düşüncelerle hayalperest davranan bir yazar. iki taraftan birisi kazanacaktır.