bugün

yeni bir altıncı nesil yazar. koştursun efenim sözlükte. *
izmirin en güzel semtinin ismine sahip olan yazar kıskandım .)
karşiyaka, karşiyaka
imbat eser yollarinda
şu izmirin şansina bak
karşiyaka kollarinda
(bkz: böyleankaragucumegidiyor)
izmirin karsisindaki semttir, uzun yillar once idari bakimdan ilce mertebesine yukseltilmis, demografik-sosyal olarak ile il sayilabilecek bir gelismislige ulasmistir.
en asil duygunun insanları burada yetişir.
hepsi en asil duygunun insanı değildir ama en asil duygunun insanıysa karşıykalıdır.
daha güzeli için:
(bkz: güzelyalı)
semtimizin insanı , semtimizin yazarıdır. hoşgelmiş , sefalar getirmiştir.
o candır , cigerdir , o karşıyakalıdır.
yerde fıstık'ı bilen yazardır. hoş gelmiştir.
taraftarın her deplasman için yola çıktığında kullandığı cümleyi anımsatır:

(bkz: geliyoruz karşıyaka semtinden)
o hemşerimdir,izmirli değil karşıyakalıdır,denizi kız kızı deniz kokan yerden gelmiştir.
kendisini izmirden ayrı gören insanların semtidir.
otuz beş tam bir bölü iki dir.
(bkz: semtimiz erkek semti)
dolmuşta yanınızdan kalkan hatun kişiye yapılacaklar listesi beni benden almış orta yerimden yarmış yazardır.
Doğum gününü kutladığım yazar, nice yıllara.
göztepeliler tarafından sıkça ziyaret edilen bölgedir, dağıtılır ve mekana dönülür

mekan için (bkz: güzelyalı)
''senin derdini dinleyen kaç insan var dünyada ey ademoğlu?'' sorusuna içtenlikle ''evet abi beni dinleyen, bana en müşkül zamanlarda destek veren birkaç kişi var.'' diye cevap verdiğim birkaç kişinin içindeki en baba adam.

hem dinlemesini hem konuşmasını seven, kurduğu cümlelerle adeta uzun metrajlı dramatik yahut mizahi film kurgusunda uzmanlaşmış olağanüstü bir yönetmendir.ara sıra araya reklamları koyarız ama muhabbetin bağlantısıni hiç kesmeyen bir rejisi vardır.

bazen bakarım bir sorunum olur moderasyonun bir derdim var butounun gereksiz olduğunu düşünürüm çünkü bir adım ötede o sıcak yüreği ve muhabbetiyle her zaman şifa niyetine gelen bir dost şurubu telkinleri durur.o gerçek bir dost, terepist her zaman görüşüp hasbihal etmek istediğim büyük bir adam...
özledim ulan semti.
(#6492176) (bkz: sürüden ayrılanı kurt kapar) mottolu yazarcık.
(bkz: ahirette götüne girecek entry)

evet 'entry üstteki entry'e cevap niteliğinde.' ve silinene kadar burada kalacak. silinmezse de içinde kalır artık...

bu yazar müslümandır. günahları da var tabii, hatta sevaplarından fazla... çoğu zaman cenneti, cehennemi, ahireti unutur; farzları, haramları unutur fakat allahı hiçbir zaman unutmaz... unutan unutsun, ona ne? yazdıkları genellikle onun görüşünü yansıtır, kopyala yapıştır yapmaz, kimsenin canı yanmasın; yanarsa da çareler tükenmez...

ha cumaya falan da gider bu adam, oruç da tutar ama herkesin tuttuğu kendine tabii...
(bkz: #9240778) yazısı sonucu 1 (bir) kişinin tepkisini toplayan yazardır. benim ulan işte... beşiktaşın, götüne göre don giydiğini söylemiştim. zago falan hikaye yani, o zoruna gitti zaar.

şimdi bana göre sözlükte beşiktaş taraftarlarının sayısı diğer takımlara göre fazla. ama kafası çalışan beşiktaşlı asla alınmaz bu lafa, aksine özel mesajlarla bana hak veren beşiktaşlılar da vardı, hala da var silmem printleyip hecelerine ayırdım...

söylediklerimin arkasındayım. taraftar bu takımdan her zaman diğer takımlar gibi yıldız oyuncu transferleri bekliyor, sonuna kadar hak veriyorum. yani taraftar öncelikle isim istiyor. buna örnek olarak da quaresma'yı, guti'yi, robinho'yu verebiliriz. geçen sezon hiç gol yedirmemiş bir defans, ellinin üstünde asist yapmış bir orta saha ya da avrupa gol kralı olmuş bir santrafor istemiyorlar. çünkü kulübün de mali yapısının farkındalar ama yine de en azından türkiyedeki rakiplerini çatlatmak istiyorlar doğal olarak. yani guti'nin, quaresma'nın, robinho'nun son 2 yılı çok mu parlak? ama isimleri var. yönetime 'sen al, oynamazsa kovarsın.' diyorlar.

şimdi gelelim göte göre don olayına... dünya çapında ismi olan iki futbolcu aldın mı? aldın. hem de düşeşe yani... ama taraftar hala yıldız bekliyor. peki kulüpte para var mı? bence yok, ki kendileri de söylüyorlar. robinho için manchester city'nin kapısını çalıp 'robinho kaç para?' diye sormakla olmadığını söylüyorlar. kaldı ki robinho da 'bize öyle bi bilgi gelmedi abi.' dedi ve beşiktaştan teklif almadığını açıkladı geçen günlerde.

bunun üzerine tabii ki fatih tekke gelince, büyük beklenti sarstı taraftarı haklı olarak. onlar yıllardır rakiplerinin yaptığı transferlere bakarak yıldız oyuncu hasretiyle yanıp tutuşan insanlar. kötü anlamda söylemiyorum, desibel rekoruyla takımı destekleyen insanların en tabii hakkı bu. delgado'lar, rico paşa'lar gördü bu takım. ama şu da bir gerçek ki, öyle her dakka yıldız alınmaz. evet zago'yu harcadı bu taraftar, iyi de oldu yakışmıyordu beşiktaşa çünkü ismi yoktu. olsaydı zago paşa derlerdi. tabata geldi yanlış hatırlamıyorsam transferin son günlerinde, 'bu kim len?' diye performansını görmeden parmak arası yaptılar yönetime...

ben de diyorum ki, takımdaki para belli. sağlam transferler için daha çok forma alın. quaresma'ya 7 küsür milyon artı maaş verdikten sonra, başka bir yıldıza 15-20 milyon artı maaş bağlayamaz beşiktaş. en azından şu an için yapamaz bunu. umarım avrupada başarılarla paralar gelir. çünkü beşiktaşta oynamamak için tek sebep para olabilir. tanınmamışlık ya da başka sebepler olamaz. şimdilik yetiniverin fatih tekkeyle. sağlam topçudur, severim, siz de seveceksiniz...

fubol bilgim böyledir, saygılar...
Sivas'ın merkeze bağlı semtlerinden biridir. Üniversite ile Ankara yolunun arasında kalan geniş,düz alana kuruludur.
bayramıni içten dileklerimle kutladığım yazar. iyi bayramlar.
güncel Önemli Başlıklar