bugün

entry'ler (399)

ingiltere denince akla gelenler

Gece eğlenceleri.

özyeğin üniversitesi öğrencileri

Neyin kafasını yaşadıkları rektörleri tarafından da sorgulanmak olan öğrenciler bütünü. https://twitter.com/Erhan...status/281755199289323521

reşat çalışlar

(bkz: Babadan oğula nesil bunlar)

rte yi istifaya sürükleyecek tek neden

Kemal Kılıçdaroğlu'nun bir makas almasına bakar.

beyin

Bu aralar çok yatırım yapıyorum kendisine; umarım önümüzdeki haftalarda beni yarı yolda bırakmaz.

sözlük yazarlarının favori isimleri

(bkz: türkan)

keynesci ekonomi

Kendini regüle eden pazar ekonomilerinin olumsuz etkisi sonucu ortaya çıkan political refleksler olan faşizm ve komünizm tehlikelerine karşın devletlerin sosyal güvenliğe verdiği önemi artırma eğilimidir.

tatw

Trance Around the world adıyla bilinen radyo programının kısaltmasıdır. Yapımcısı ingiliz trance prodüktörleri Above&Beyond grubudur.

gareth emery

tatw 400'de ortaya koyduğu set ile above&beyondu gölgede bırakmış ingiliz disk jokey. yıllardır tarzından ve duruşundaki istikrar ile gönlümdeki yeri ayrıdır.

vize haftası

Tüm yurtta coşkuyla kutlanır, odanın dört bir yanı bilimum kağıt, kalem, ders notu ve bardaklarla bezenir. Ebeveynler sürekli telefon açıp darlar; neymiş efendim nasıl geçmiş sınavlar. Ama net olan bir şey varsa çalışanın her zaman kazandığıdır, tantanaya gerek yok azizim.

sözlük yazarlarının en son okuduğu kitaplar

Gonzales, Woods - Digital image processing

iki vize bir final uygulaması

iki vize bir final bir proje ve beş ödevinin yanında hiç birşeydir. Söz konusu ödevler bir de matlab üzerindense intihardır. Derse bulaşan aklıma dersin 8 ETCS olması haricinde hak veremiyorum.

alan vcitor oppenheim

Dijital sinyal işleme konusunda dünyadaki bilirkişilerden bir tanesidir. Kitapları ve çalışmaları gayet net ve anlaşılır olması sebebiyle sınavlar öncesi hayat da kurtaran Amerikalı akademisyendir.

tahir ile zühre meselesi

(bkz: Çok sevdik be abi)

onay sineması

Sivas'ın eski sinemalarından bir tanesi. yıkılmış tarumar olmuş, yerinde apartmanlar yükselmektedir. *

meşk

Leyla ile Mecnun Dizisindeki Dede'nin Mecnun'a verdiği dersten gelsin:

--spoiler--
Kavuşursanız meşk olur, kavuşamazsanız aşk olur.
--spoiler--

leyla ile mecnun

Dedesiyle, ismail Abisiyle, Ardasıyla keyif alarak izlediğim dizi.

sivas olayları

2 Temmuz 1993 yılında Sivas Atatürk Caddesi üzerindeki Madımak Oteli'nde gerçekleşen yangın sonucu 35 insanın ölümü ile sonuçlanmış fitnedir. istihbarat Örgütleri tarafından yapıldığı ayan beyan ortadayken, günah çıkarmak isteyen birtakım insanların gerici, yobaz yaftasıyla diğerlerini karaladığı olaylar da denilebilir. Ölen 35 insanımızın acısını yabana atarak, bu olgudan retorik geliştirmek ve suçlayıcı tavır takınanları anlamıyorum. Ölen 35 insan değil, Sivas halkıdır, Anadolu'dur, Türkiye Cumhuriyeti vatandaşlarıdır. Her sene bu olayları, anıp, metalaştırarak, olayların ne asıl failleri* yakalandı ne de acımız dindi. Başkalarının ekmeğine yağ sürmekten başka bir işe yaramıyor bu temcit pilavını ısıtıp ısıtıp sunmak.*

tol

--spoiler--
devrim bir zamanlar ihtimaldi ve güzeldi
--spoiler--

cümlesiyle başlayıp, insanı alıp farklı dünyalara götüren ve hep bir beklenti ile sürükleyen bir romandır.

kadro

2012'den itibaren düşünce hayatımıza yeniden girecek olan, erken cumhuriyet dönemi sosyalist fikir dergilerinden.