bugün

entry'ler (373)

anın görüntüsü

görsel

bülent börekçilik

adana ile alakaları bile olmayan, yılların ünlü adana börekçisi levent börekçiliği (bkz: levent börekçilik) logosuna kadar taklit eden ve reklama çok sağlam para basarak büyüyen bir firma. https://www.youtube.com/watch?v=jOuJh4L35bI tanıtım videosunda gördüğüm kadarıyla sakaryaya imalathane kurmuşlar. ne güzel ya. sen 30 yıldan fazladır kendi özgün ürünü ile aktif olan firmayı konseptinden logosuna kadar çal, sonra kurumsal sitene hikayeden "Bülent Börekçilik 1956 yılından bu yana bilinen fakat imalatı yapılmayan Adana böreği'ni tekrar güncelleyerek günümüze taşımış ve seri imalatına başlayarak istanbul’da da şubeler açmaya başladı" yaz. Orada da sanki 1956 dan beri varlarmış algısı yarat. ünlülere para bas. storyler, postlar attır. ve utanma.

seks konuşmaktan utanmak

konuşmuyorum. s.kiyorum efendim.

paykapital com

Detay Maxinet mağduru bir üye tarafından açıldığı söylenen ama henüz ne iş yaradığını anlamadığım, referans sistemi olmayan, üyelik ücreti olmayan, sadece bilgisayarda bir sayfayı açık tutarak günlük 6$ kazanç vaad eden tuhaf oluşum.

http://www.paykapital.com

evde çıplak dolaşmak

standart.

oy vereceğin partiyi üç kelime ile anlat

su,
toprak,
tahta.

parti seçmenini partinin halkı olarak görmek

görsel
Evet arkadaşlar çok şaşırdığım ama acaba benim mi abartıyorum dediğim durumdur. Bundan yaklaşık bir kaç yıl önce bir entrym silinmiş. Girip bir bakayım dedim.
Küfürlü hakaretli bir mesaj. Yani bu sebeplerden silinmesi çok normal ama moderasyonun düştüğü not beni bu başlığı açmaya itti.
Derler ki "bir siyasi partiye ve dolaylı olarak halkına hakaret edilmiştir."
Siyasi partinin halkı. Kim bu halk. Etnik bir grup ve kökenden bahsediyorsak zaten ben o kökene mensup biriyim. Benim bildiğim siyasi partinin taraftarlarına seçmen deniliyor. Halk nedir, millet nedir, devlet nedir, parti nedir birbirine karıştırdım çıkamadım. Söz konusu resimdeki konu parti ve görüşe değinmeden tüm yazarların görüşüne bırakıyorum. Sözlük bir siyasi partinin seçmenini nasıl o partinin halkı olarak nitelendirebilir?

çürük raporu alan akpli vatanseverlerin listesi

babaları da çürüktür efendim.

bu saatte seni uyandıran nedir

sabah ereksiyonu.

el kadar çocuğa m kamal sevgisi aşılamak

m. kamal i Mustafa Kemal Atatürk olarak düzeltmekle birlikte, çocuğu "atasını tanımayan it peşinde gezer" atasözündeki it olmasın diye adım atmış ebeveyn davranışıdır.

bir kızla seks muhabbetine girmek

her zaman sevişmek ile son bulmaz. biri kadın biri erkek iki arkadaşta seks hayatlarını, güncel veya eski deneyimlerini sohbet konusu yaparak çok eğlenebilirler.

10 kasımda akrabaları ziyaret etmek

"Sen hayatını adar bir memleketin kaderini değiştirirsin, 94 yıl sonra bir tane sütü bozuk gelir senin anıldığın o gün ile ilgili böyle saçmasapan mizah yapmaya çalışır." cümlesindeki sütü bozuk ve benzer fikir sahibi insanların bile yapmayacağı kadar saçma bir durumdur.

koskoca imparatorluğu ego uğruna yıkmak

(bkz: bir porno yıldızının çocuğunun günlüğü)

seksin kadınları aşağılıyor olduğu gerçeği

evet öyle seven de var ama genelleme yapacak kadar değil yani 10 kadından 2 si falan aşağılanarak hoplatılmak istiyor.
,

melih gökçek istifa etti

görsel
Gidiyor gönlümün efendisi.

melih gökçek

Öğrenmeden gitmeyecektir.
(bkz: belediyenin-önündeki-fışkiyeyi-ben-kırdım)

belediyenin önündeki fışkiyeyi ben kırdım

görsel
Üzelerek söylüyorum ki ben kırdım. itirafım ektedir. Bu vicdan azabına bir son veriyorum.

atatürk ü sevmeyen yazarlar

sadece kendileri için çokca üzüldüğüm yazarlardır.

islam ın 600 yıldır bilime katkısı olmaması

evet yıllardır yoktu. ama şükür ki artık memleketimiz ve yüce bilim kuruluşu tübitak sayesinde islam dini her gün bilime yeni bir katkıda bulunuluyor. yarabbi bu günleride gördük.

(bkz: tübitak-imam-hatip-salavat-projesi)

maliye bakanlığı için yeni isim önerileri

her gün gelişen vergi sistemimiz artık yanında bu sistemi işleten bakanlığımıza da yeni bir isim arayışı getiriyor.
diyoruz ve başlıyoruz.

benim önerim: brazzers
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.