1. 1.
  halic'in bir yakasinda bulunan beyoglu'na bagli semt. eminonu'nun tam karsisinda. tarihle icice bir semttir. galata kulesi, arap camii, avusturya lisesi, galata mevlevihanesi sonracima, bankalar caddesi -ki merkez bankasi da buradadir- gibi egzantrik yerleri bulundurur. aslinda kesfedilmeyi bekleyen bir cok gizli hazinesi vardir. gel gor ki kulturel birikimi kerhaneden oteye gecemeyen insan icin karakoy zurafa sokaktan ibarettir.
  6 ... laz pacino
 2. 2.
  Bir poğaça çeşidi.
  2 ... italiano
 3. 3.
  sehirici vapur seferlerinin bir ayagıdır burdan kadıkoy ve uskudar'a kalkan vapurların yanında
  deniz otobüsü iskelesiyle de cesitli yerlere deniz ulasımı saglanabilir
  ... dopdop
 4. 4.
  öyle bir semttir ki; her yapısının ayrı bir güzelliği vardır, dünyada hiçbir yerde görülmeyecek yapısıyla araştırma konusudur. üç dine mensup insanları bir arada tutar, üç dine ait ibadethaneleri * * * bir arada tutar yıllardır. her türlü ticaretin merkezidir aynı zamanda. yemek kültürü ayrıca güzeldir buranın * * * tarihtir, gerçek istanbuldur.
  1 ... sefertasi
 5. 5.
  Tarihi yarımada içinde bulunan ve mimarisi ile dikkat çeken semtlerden biridir.Hafta içi karmaşasından başınızı kaldırıp da farkedemeyeceğiniz binaları sakin bir zamanda görmekte yarar vardır.
  ... mavi
 6. 6.
  yokusuyla ünlü olması içler acısı bir istanbul semtidir
  1 ... liber libera
 7. 7.
  (bkz: bir ergenin yanında söylenmemesi gereken kelimeler)
  7 -1 ... beyazyelkenli
 8. 8.
  tarihi yarımada içinde bulunmayan istanbul semti. tarihi yarımada haliç üzerindeki galata ve unkapanı köprülerinin güney ayaklarının bulunduğu kısımda yeralan bölgedir. karaköy, bir çok alet edavat, avadanlık, boya gibi gereçlerin, elektronik yedek parçanın bulanabileceği işhanlarının ve dükkanların bulunduğu semt. ayrıca bankalar caddesindeki tarihi binalar ve yüksek kaldırım görülmeye değerdir. deniz trafiği için sanırım 23:30a kadar Üsküdar ve Kadıköye vapur seferleri devam ediyor karaköyden. salı pazarı, perşembe pazarı, istanbul modern, zürafa sokak vd. karaköyün hareketlilik sebeplerindendir.
  ... fatesan
 9. 9.
  boluda bir köy...
  bolu merkez-üniversite hattını tekelinde bulunduran taşıma kooperatifi
  son zamla yol ücretini 90 kuruş yapan ve ramazan ayında dahi bol küfür yiyen dolmuşcu amcalar takımına verilen genel ad
  (bkz: kazık)
  (bkz: sömürü)
  ... grejuva
 10. 10.
  (bkz: sirkeci)
  1 ... darkness nights