bugün

Ben vali olsam;
-Bugün çok karanlık tatil
-Bugün çok sıcak tatil
-Bugün hava tozlu tatil
-Oha kar tanesi tatil
-Havada polenler uçuyo tatil *
izmir'e pek uğramayan tatil.
azalarak biten.
orta ve liseyi izmirde lisansı da kıbrısta okuyan biri olarak hiç tatmadığım tadamayacağımdır.
bülent ecevit döneminde bol bol faydalanılandır.

(bkz: eski kışlar)
yl sonu tatilinden de yarı yıl tatilinden de güzel ve eğlenceli olan tatildir.hem piyangodan çıkmış gibi olur hem de bol bol karla haşır neşir olunduğundan tadın adoyulmaz bir tatil olur.
Eskiden vali mutlu tweet atsın diye sabahlara kadar beklerdik artık hiçbir şeyin tadı tuzu kalmadı.
eanaflara yaramayan tatil.

hani kar!
Keşke yine lise yillarima dönebilsem de okullar hiç tatil olmasa da olur.
Ankara'da ana yollar bile tıkalı. Kaya kaya zor geldim eve, okullar da tatil edilmemiş.
Akli olan yola cikmaz, valla fena yollar.
an itibariyle kar yokken olandır. ilginç bir gün açıkçası.
Okullara vuran ama iş yerlerlerine vurmayan tatilimsi. Sabahın bilmem kaçında uyanıp bok gibi soğukta işe gitmek nedir lan.
şu an için kardan eser yokken havadan tatil vermektir.

(bkz: günaydın türkiye)
mersinde hiç olmayan tatil.
finaller tam gununde bitecekken tatil olunca insana koyuyor. ilk universite de ayniydi bu da.
kar olmamasına rağmen biz ergenleri sevindirmiş olgunları kızdırmış olan tatil.
lan her zaman ilk önce istanbul'a kar yağardı, nerede şimdi ? dediğim tatildir.
kar yağdığında yapılan tatil.
bana yaramayan tatildir.

in cin top oynuyor.
sayesinde ogretmenler 50 gun daha tatil yapar.
unutamadığım bir anıdır;

ya 94 yada 95 yılı idi, eskişehir şimdiki modern, çağdaş görünümünden çok uzak olduğu yıllardı, sıradan bir kasaba görüntüsündeki anadolu şehri, porsuk çamur deryası, bırakın karı yarım saatlik yağmurda her tarafı çamur olan şehir, kar yağdığında felaket olan şehir, dize kadar kar yağar yine de yetkililer tatil yapmakta nazlanır, o zaman böyle teknoloji falan da yok, meteoroloji bu kadar etkin çalışmıyor yani, o derece.

neyse birgün yine karakış, ama nasıl kar var, ama tatil matil kararı yok, başta vali ne kadar yetkili varsa hepsinin akrabalarındaki ne kadar bayan varsa saydıra saydıra güç bela okula gittik, dersler başladı, son 2 ders öncesi teneffüsteyiz okulun bahçesinde kar topu oyna, gırgır geçme gibi aktivitelerdeyiz, birden çalan zil,daha tenefüsün bitmesine 5 dk var, erken çaldı ama hadi gidelim dedik, hoca geldi "valilik bugün tatil ilan etti hepiniz evlere", bir arkadaş "peki yarın da tatil mi hocam?" dedi, "yarın için açıklama yapılmadı, siz şimdi eve gidin" dendi, ulan kar kış kıyamet okulda kalan 2 ders yapılsa daha iyi bu şartlarda nasıl gidecez eve? Çıktık ne evi ya gittik okulun karşısındak cafe ye takıldık, sonra eve gittik, ertesi gün için tatil matil kararı yok, ertesi gün tekrar düşersin yollara yine söylene söylene...

şimdi daha kar yağmadan tatil ediyorlar, vay anasını dedim ya şimdilerde öğrenci olmak varmış, şimdiki valilerin ve yetkilelerin hepsine selam gönderiyorum...
ilan edilmezse iş makinesine otostop çektiren tatildir.
--spoiler--
şimdi daha kar yağmadan tatil ediyorlar, vay anasını dedim ya şimdilerde öğrenci olmak varmış, şimdiki valilerin ve yetkilelerin hepsine selam gönderiyorum...
--spoiler--

işte 2 entry önce yazdığımı doğrulayan haber, bu zamanda öğrenci olmak vardı, ne şanslılar...

http://www.haberzamani.co...-p1-aid,6679-nyt0000.html
Okullar daha bugün açılmasına rağmen tekrar gündeme gelen vaka. Oldu olacak kışın komple okulları kapatalım herkes rahat etsin.
Doğudaki cahilliğin asıl sebebidir. Kar mar koymaz kekolara bırakın okusun adam olsun hewaller.