bugün

entry'ler (122)

kar tatili

Eskiden vali mutlu tweet atsın diye sabahlara kadar beklerdik artık hiçbir şeyin tadı tuzu kalmadı.

oğlum yüzme de bilmezdi suyun içinde ne yaptı

Türkiye nin hali gerçekten dram filmlerini aratmıyor. Ağlaya ağlaya haberleri izleyebilirsiniz,boşuna incir receli 2 nin pesinde koşmayın(!)

validebağ direnişi

http://www.yirmidorthaber...al-dusmaligi/haber-959168

Lütfen artık şekilciliği bi kenara bırakabilin. Lütfen artık insanları yargılamadan once dinleyin. Adam orda ben de buraya camii yapılmasına karsıyım diyor orda tutmus hala muhalefet olunuyor. Savundukları sey aynı ama şekle o kadar konsantreler ki dinlemiyorlar. Biz bölünmüyoruz,bölüyoruz. Ne yaptıysak kendi kendimize fikirleri,düşünceleri ve bireyleri ötekileştire ötekilestire yaptık.

bir kitap cafe açsanız ismi ne olurdu

Simeranya.

film ekimi

Bu yıl boyhood sergilenecekmiş. Kaçırmamalı.

gecenin şarkısı

Neşet ertaş-yalan dünya.

en son ne zaman ağladığını hatırlamamak

Hayatimda kendime en sasirdigim an bu sorunun bana yoneltildigi anlardan biriydi. "En son ne zaman agladin" dun dedim. Evvesi gun sorsaydi yine dun diyecektim. Bi oncesi yine dun. Neden agliyosun peki. Ona cevap yok. Celisik duygularin, anlamsizliklarin icinde aglayip duruyordum. Her gun. Omuzumdaki agirligi hep hissediyordum ama yuku göremiyordum. Yine agliyordum.

Nasil dindi aglamam,neden dindi bilmiyorum ama bi sekilde bitti. Simdi garip ama o huznumu ozledigim zaman bile oluyor. En beter his,hissizlikten güzel cunku..

en kötü olunan an

"Ben şimdi ne yapacağım?" anıdır.

yazarların şimdi dinlediği şarkıdan bir cümle

Hic bekleme belki gelmem,gelemem senelerce.

kadınlar neden çoğu zaman susar

Karsi tarafin ne kadar anlatirsa anlayamayacagini,en azindan o an bir seyler anlatmanin imkansiz oldugunu kavrayan her insan cogu zaman susar. Kadina ozgu degil.

vazgeçmek

Bir şarkıyla bir şiirle anlatilabilecek bir yilginlik degil vazgecmek. Cok kez gittiler benden ve ben de cok gitmek istedim. Baslayamaya cok korktuklarimdan,bitirmeye cesaret edemediklerimden,kafamin icinde fikrinin varoldugunu bilmeye bile dayanamadiklarimdan,belki cok siradan olacak ama tum acizliklerimden ve tum benliklerimden vazgecmek istedim. Ne intiharla,ne siddetli serzenislerle vazgecmekti bu. Sadeve vazgecmek. Koyverip gitmek degil,koyvermek ve sonra kalkip gitmek istedim. Cok defa. Yeni bir yolun sunulacagi gunlerin hayaliyle,umuduyla avunmak istemedim. Kalkip o yoldaki kapilari asindirmak istedim. Kendimi bi nebze olsun kurtarabilmek icin dahil olmak istedim. Ama olmadi. Olamadi.

Vazgecmek kesinlikle ve kesinlikle beyinden gelen bir komut degil. Bobrek,dalak bile vazgeciste daha cok rol oynayabilir ama beyin degil.(ki bobrekler falan da iflas edip vazgeciyorlar arada) her neyse nukte benim isim degil. Vazgecmek beyinden,bir karardan dogabilecek bir eylem olsaydi defalarca vazgecebilmistim. Ama hala bu satirlardaysam,hala bu kelimelerleysem vazgecememisim demektir. Vazgecmek kolay degil. Vazgecebildiklerinizin kiymetini bilin..

faramir

Acıların çocuğu.

durduk yere adamın amına koyan şarkılar

Ahmet kaya-olmasaydi sonumuz böyle.

kızla buluşacak yazara tavsiyeler

ilk bulusmada milletin icinde opmeye kalkmayin ki bir daha bulusma sansiniz olsun be abi. surekli babanizin sirketlerinden,maddi durumunuzdan bahsedip kafa sisirip ustune kizi ac ac eve yollamazsaniz da guzel olur.

big fish

Ölmeden önce mutlaka izlenmesi gerekenler arasıda.

ikizler erkeği olmak

Dünyadaki kız erkek farketmeksizin tüm insan ırkına imtihan icin gönderilmiş tiplerdir. Görünce topuk.

en favori yalanlar

-5 dakka sonra ordayım

-gelmezsem aynı mesaji yine oku.

sevilen şarkının vurucu cümlesi

Evvelim sen oldun,ahirim sensin.

sözlük yazarlarının en son okuduğu kitaplar

samiha ayverdi-ates agaci.

yaran yanlış okumalar

Ağrısız kulak deliniri yaklaşık 10 sene falan ağrısız kulak dinlenir diye okudum.