bugün

entry'ler (546)

ramazan ayı denince akla gelenler

klima, uyku, tembellik, iftar gösterişi, halkı hipnozlayan din programları, bol bol ilahi, sol tarafta oruca saygı başlıkları.

arapların yok olacak olması

petrol bitince başlayacak olay az sabredelim.

samurai jack

torrentte epey çizgi romanı bulunan kahraman. çizgi serisinde final yapılamadı galiba, finali merak edenler çizgi romanını okuyabilir.

spordan sonra yemeğe saldırmak

direnç antrenmanı sonrası yapılması gereken davranış. insülini artırarak protein yıkımını durdurup, protein sentezini başlatmak gerekir. özellikle spordan hemen sonra yüksek glisemikli protein ve karbonhidrat almak iyidir.

müslümanlar ile ateistler arasındaki fark

ateistler x tane tanrıyı reddederken müslümanlar x-1 tanrıyı reddeder.

beden dersinde spora dair hiçbir şey öğretilmemesi

beslenme prensipleri, aerobik anaerobik bilecek kadar fizyoloji ve birleşik egzersizler öğretilse yeter lakin bunların önce öğretmenlere öğretilmesi gerek çünkü beden eğitimin üniversitesi de aynı lise gibidir bir şey öğretilmez, öğrencilerin %90'ı boş mezun olur ilgisi olan öğrenir zaten.

şeytanın ben insandan üstünüm demesi

şeytanın gerçek değil, insanın bencil, kibirli, kıskanç tarafını; kısaca kötülük yapma potansiyelini anlatan bir hikaye olmasını anlamayan insanlar var sözlükte. fakat maalesef doğru, kötü olma potansiyeli insandan üstündür, insanların çoğuna hükmeder.

adam hiç şunu sorgulamıyor. kimin haddine allah direkt emir verdikten sonra yapmamak?

kerahat vaktinde uyumak

islam dini ile alakası yoktur, kuranda böyle bir konudan bahsedilmez.

nihat hatipoğlu nun ayda 600 bin lira kazanması

incilden tevrattan hadislerden bir sürü rivayet ama kurandan bir ayet var ya da yok, o da bağlamdan kopmuş bir ayet. bir de utanmadan rivayetleri dili geçmiş zamanda anlatıyor halk daha da yutsun diye.

islama saygı duymuyorum

inanca saygı duyma zorunluluğu gibi saçma bir kural olduğunu sananlar var sözlükte çok garip. inanca saygı duymak zorunda değiliz, inanma hakkına saygı duymak zorundayız arkadaşlar görün o inceyi.

yani adama inandığın şey çok saçma saygı duymuyorum diyebilirsin ama o şeye inanma diyemeyiz.

müslüman olmayanların cayır cayır yanacak olması

müslümanlığın kimlikte islam yazması olduğunu sanan münafıkları gördükçe şaşırıyorum ibret alıyorum. adam kurandaki emirlere bırak uymayı, alenen karşı geliyor ve ne yaptığından haberi bile yok, kuranı bir kere açıp okumamış anlamak için, buraya gelip yanacaklar diyor çok garip.

islama arap inancı diyen türk

günümüzde islam diye inanılan dinin şamanizmden çok farklı olduğunu düşünen kişi cümlesi.

bunları yapan cennete gider

skolastik dönem azizlerinin sattıkları "cennetten arsa" kampanyasını beğenmeyip "arsa + saray" olarak geliştiren sözde müslüman özde münafık insanların saçmalığıdır.

m kemal in laiklik deyip ezanı türkçe okutturması

ne ara ezan dinin temel ogesi oldu? hayret bize boyle bir bilgi gelmedi forward edelim boyle onemli gelismeleri.

tanim: ataturkun zeka kokan icraatlerinden sadece biridir.

ateistlerin faydaları

kandillerin islam dininde degil de arap "kulturunde" oldugunu bilmeyen sozde musluman dusuncesi.

maide 44

allahin emirleri(yasasi-seriati) basit. ahlak, erdem, durustluk, akil merhamet,adalet...

oyle seriat diyerek allahin emirlerine uyulmuyor goruyoruz islam ulkelerini namussuzluk ahlaksizlik haksizlik tecavuz hirsizliktan gecilmiyor. eger allahin emirlerine gore yonetilen bir yer ariyorsan mesela finlandiyaya git.

karmanın bir gecede 700 puan düşmesi

karma ne yahu?

acuna para kazandırmak

ülkenin dedikodu ihtiyacının %60'ını müge anlı, %40'ını acun ılıcalı gidermektedir. bunlar önemli şeyler.

vücut geliştirme hakkında doğru bilinen yanlışlar

yağ yemek yağ yapmaz, aksine yağ yakar.

karbonhidrat yağ yapar.

metabolik diyeti arastırmanızı öneririm.

beni eksilemek tudor bompa'yi eksilemektir gobekli arkadas.

islam da bilimin haram olması

akli kullanmaknile ilgili bir suru ayet var iken nasim bilim haram oluyor anlamadim.

mezhepcilik dininde haram olabilir fakat islam dininde degildir hatta farzdir.