1. 1.
  müslümanlar için önemli olan günlerde üretilen minyatür simit.
  2 ... asiti kaçmış kola
 2. 2.
  simit şeklinde ve susamsız simit şeklinde olup genellikle bir kutu içerisinde kandil günleri satılır. Simitin güzelliğinden olsa gerek eskilerde ki popülaritesini hala korumaktadır.

  (bkz: smith wesson)
  -1 ... blindguardian
 3. 3.
  eski ramazanların nostaljisini hatırlatan güzel bir türk geleneği.
  2 ... gozluklu kedi
 4. 4.
  iSTANBUL VE ANKARADA FARKLI ŞEKiLLERDE ÇIKAR iSTANBUL KANDiL SiMiDi ÖZEL YAĞLI HAMURDAN YAPILMIS AĞIZDA KIYIR KIYIR DAĞILAN SiMiTTiR.ANKARADA iSE NORMAL SiMiTiN BiRAZ DAHA PASTANE iŞi OLANIDIR.NOT:BAHÇELi CiVARINDA LiVA PASTANESiNDE iSTANBUL USULÜ KANDiL SiMiTi YAPILMAKTADIR. iSTANBUL HASRETi iÇiNDEKi ANKARALILIARA DUYURULUR.
  -1 ... handushka
 5. 5.
  çok lezzetli, küçük simitler. kolay bayatlamıyormuş ayrıca... *
  2 ... headacheda
 6. 6.
  kandil akşamlarında evin reisinin gelirken sağda solda cirit atan, bu geceyi ticari amaçları doğrultusunda kullanan ve aslında limon veya su satan elemanlardan aldığı, aileyi sevince boğan küçük, tatlı mı tatlı* simitçikler.
  1 ... maydonez
 7. 7.
  satan mekanlar arasındaki fiyat farkları ve üretim sayısına bakılırsa dini duygular üstünden ticari kazanç metası gibi görünen, bildiğimiz çatalın yuvarlak versiyonu.
  2 ... mad world
 8. 8.
  akşam babanın eve getirdiği küçük simittir.ertesi güne kalırsa bayatlar .
  ... paraisorey
 9. 9.
  çayla beraber harika olan küçük, susamlı, simitler.
  ... ossie67
 10. 10.
  kandilin geldiğinin gündelik hayattaki tek hatırlatıcısı. pastane önüne kat kat dizilmiş kandil simitleri de olmasa kandilden nasıl haberi olacak insanların bir düşünsenize.
  4 -1 ... arjen robben