bugün

Sağlıklı her bireyin yapması gereken eylem. hayır yapmakla kalmayıp kanınıza yapılan tahliller sonucu bir bakıma ücretsiz check-up yaptırmış oluyorsunuz.

belli bir bağış sayısından sonra kızılay tarafından ödüllendiriliyorsunuz.
Kan bağışı yapmak için 1 hafta öncesinden herhangi bir ilaç almamış olmanız vede ishal olmamamız gerekmektedir.
özellikle 2-8 kasım tarihlerinin losemili cocuklar olmesin sloganıyla bilinen "lösemili çocuklar haftası"na denk gelmesi açısından son derece önemli bir eylemdir. Destek verilmesi ve sağlık açısından faydası da hesaba katılıp ama hepsinden öte insanlık açısından desteklenmesi icap eden eylemdir. Haberlerde, gazetelerde sıklıkla rastlanan lösemili çocukların dramına bir son verebilmek adına tüm yazarları kan bağışına davet ediyorum.
Bakması zevklidir.
Kansız olmasam ben de bağışlardım.
düzenli olarak yapılması gereken eylemdir. tüm toplumun ciddiye alması gerekir. bir gün kendinizi telefonun başında çok yakınınız olan bir insan için telaşla kan ararken bulabilirsiniz. içinde bulunduğumuz kızılay haftası vesile olsun ve lütfen yalnızca bir saatinizi kan bağışı için ayırın. özellikle zor bulunan kan gruplarına sahip sözlükdaşlar size sesleniyorum.
hayat vermektir. yaşatmaktır.

özellikle az bunan grupların yapması gereken görevdir.
2 gün önce gerçekleştirdiğim eylemdir. Ah o hemşire...
kızılay'da yapmak ne kadar güvenlidir tartışılır. haftaya gata'da bağışlamayı düşünüyorum.
damarlarımın ince olmasından dolayı tam bir işkenceye dönen hadisedir. yanımda kan bağışlayanlar işlerini bitirip giderken ben uzun süre orada oturmak zorunda kaldım.
Kan bağışlamak istedim zira 50 kilo altındakilerden almıyorlarmış..
Yapmayı çok istediğimdir ancak benden almıyorlar.

Ayrıca kronik bir hastalıgı veya kan düşüklüğü olmayan bireylerin yılda iki defa -ilkbahar ve sonbaharda- kan vermesi kendi sağlığı için gereklidir.

Edit: yanlış yazmışım.
hemen her yıl iki defa yaptığım eğlem.
Herkesin yapması gerekendir.2-3 Dakikalık küçücük bir iş hem hayat kurtarır hem de huzurlu olursunuz.
Kan bağışlamaya gittim. 50 kilo altındayım diye almadılar. Bi hayır edek dedik, oda olmadı.
can bağışlamaktır.kutsal bir eylemdir.insanlara yardım etmek sevaptır.yapılması gerekendir.yapınız kendinizi mutlu ediniz.
herkesin düzenli olarak yapması gereken eylemdir. düzenli olmasa bile hiç değilse fırsat buldukça yapın, zor değil yarım saatinizi alır. hele ki kan grubunuz ab rh negatih, b rh negatif, 0 rh negatif ise hiç durmayın bunu bir insanlık vazifesi kabul edin düzenli olarak kan verin.
bana göre sevapların en büyüklerinden biridir. hayat kurtarıyorsun ötesi var mı?
Ihtiyaci olan kisiye kendi kanindan hediye etmektir.

Hayat kurtarir. Yapilasidir.
Yıllarca 18'imi bekledim reşit olduğum gün herkes bara giderken ben kızılaya gittim koşarak ama "sondon kon olomoyoz" dediler yıllarca beklediğim o günü piç ettiler.
Bağışladıktan bir hafta sonra kızılay dan gelen mesaj sonrası vicdan yapıp insanın bütün kanını bağışlayası geliyor.
doğum gününüzü bir tek onların kutlamasıyla düzenli kan bağışı yapmak için hevesinizin arttığı eylem.
Metabolizmayı hızlandırır, kilo vermeye yardımcıdır.
ilk fırsatta yapmak istediğim şey, çok istiyorum.
Kızılay kan aracı of'a gelmeden mesajı gelir.senede 2 defa veririm.
Çok yararlı bir şey. Yılda bir yapıyorum. Gerek ruhen gerek fiziken iyi hissettiriyor.
güncel Önemli Başlıklar