bugün

ne anlamda kullanıldığı vurgu ve tonlamaya göre değişen tabir.
(bkz: tse damgalı kız)
erkeklere veren kızdır.

(bkz: vermek)
(bkz: neye göre kime göre)
en azından müzik zevki iyi olmalı.demet akalınla coşup hepsi'yle kıç sallamamalı.özenti olmamalı, conversinin uçlarına dama çizmemeli ya da punkım diye kareli pantolonlarla gezinmemeli ortalıkta, nirvana dinliyorum deyip kurt cobain den bahsedince yüzüne bön bön bakmamalı,yanındaki birsürü yalaka beyinsiz kızlarla sürekli fısıldaşıp kıkırdamamalı. kafasının içi dolu olmalı bir şeyler konuşabilmelisin rahatça. "ben melankoliğim beni kimse anlamıyor hayat iğrenç ölmek istiyorum" triplerine girip,kulağına kulaklığı takıp bir köşede başını eğip "leave me alone" modunda olmamalı.birilerinin dikkatini çekmek için abuk subuk hareketler yapmamalı,haftada bir sevgili değiştirip bununla övünmemeli.
1'nci (birinci) sınıf kızdır.
(bkz: ilk once adam olmali tabi)* *
sınıflandırmaya uğrayan kızlar arasında kalite sıfatını çogunlukla edepli olması ile alan kızdır.
kaşar olmayan, kaşar olmayacağım diye kasarken mal da olmayan. entelektüel ama entelektüel olacağım derken '' entel !!! '' olmayan. kültürlü, zarif, narin, sevgi dolu, hoşgörülü, zevkli, anlayışlı, akılcı, dürüst, sadık, zeki, güzel, güzel ahlaklı... diye uzayıp giden özelliklere sahip insan gibi insan olan kız.

edit: az kalsın unutuyordum; sexy *
(bkz: kaliteli erkek)
değeri sonradan anlaşılan hatun cinsi.
entelektüel ve espri yapan kızdır. diğer muadillerinden böyle ayrılması da hakkıdır zaten.

Ne o öyle, erkek arkadşalarım ya da sevgilim epri yapsın da güleyim, eğleneyim diye dolaşan kızların iticiliği. biraz da sen yap, erkek arkadaşların ya da sevgilin gülsün eğlensin de zeki bir sevgilim var diye havasını o atsın.

bu özellikleri barındıran kız hayatı kolaylaştırır, farklı bakış açıları edinmesini sağlar çevresindeki insanların. türkiyede az olduğu için havada kapılır, evinin önünde yatılır, bir şişe vodka ve arkadaşlardan oluşan müzisyen ekibiyle ile evinin bahçesinde serenat yapılır. elde edene kadar debelenir.

o kadar çok kalitesiz kız var ki ama kaliteliyi ararken birine takılıp kalabiliyor insna, sonra hayatı zindan oluyor. e adam da vur kaç yöntemine başvuruyor.

kaliteli kıza can kurban, kalitesize vurar kaçarım, hiç umrumda değil.

şimdi bakalım entry'Nin oylanmasına göre ben sözlükte kaliteli kız mı fazla kalitesiz mi göreceğiz, oylama tamamlanınca ben haber veririm sözlük sana.
gecesi 2.000 Euro'dan başlayan kızdır.

(olaya farklı bir sektörün perspektifinden yaklaştım)
(bkz: kalitesiz kız)
(bkz: ece sükan)
(bkz: cagla kubat)
kimilerin dilindeki kaliteli kız, marka giyen kız olarak da telaffuz edilebiliyor.
hayır. kaliteli kız tommy yazan bayraklı kazaklarla veya taklitleriyle gezmez.
burberry ya da topshop. en klas veya en hafif markayı bile en iyi taşıyabilen kızdır.

temiz kızdır, bir fönle 6 gün durmaz.

dipleri çıkmadan kuaföre gider.

asildir, babasının ve annesinin sosyo-ekonomik durumlarını asla ama asla belli etmemeye çalışır.

french manikürü güzel ve şık durduğu için yaptırır,
tırnak aralarındaki pislikleri gizlemek için değil.

bir de karakter kalitesi vardır ki,
bu konuda kızın her yaptığı şeyde kendisini savunabilmesi evet en önemli kriterdir.

kaliteli kız "diktirmez" de "s.ktirmez" de, sayın seyirciler. diktirmemesi, dikilecek bir şey olması gerekmediğindendir.
s.ktirmemesi de, sevişme olarak ve iki kişilik bir eylem olduğunu bilerek olaya ritüelistik açıdan yaklaşabilmesinden.

her ortama girebilen kızdır kaliteli kız.
emo denen arkadaşı da vardır chayenne cipli arkadaşı da.

her olayla ilgili söyleyecek bir şeyleri olan kızdır kaliteli kız. her ortama girebildiğinden, duygusal zekasını geliştirdiğinden, kendini ve dünyayı sevişinden gelir bu da.

içi de dışı da kitcsh değil,
gerçektir kaliteli kızın.

edit: bir de, de eklerini ayrı yazsın. dağılabilirsiniz.
ke$ke onlar bizi bulabilse, biz de onları bulabilsek*
(bkz: erkeklerin ideal kız arayı$ı)
(bkz: abi kim kapıyor bu kızları ya)
(bkz: yoksa böyle kızlar yok mu)*
daha yeni yeni tanıdığı erkeğin omzuna yaslanan kızdır, kucağına oturan değil.
seksüel davranışlar seksüel kaliteyi gösterir ki bu tamamen bir doyum ve tercih meselesidir.
Gerçek kaliteli kız zeki olandır.Zekadan kastım her noktayı bilen gören uygalayabilme yeteneği olan varlık anlamında...
birlikte olduğu erkekle altındaki araba için değil onu sevdiği için birlikte olan, oturmasını kalkmasını bilen, birlikte olduğu erkeğe saygı duyabilen kız türüdür.
açılmamıştır.
"bırak dagınık kalsın" demeyen kızdır. yağlı saçlarını saç bantları ile gizlemeyen kızdır. arada denk geliyorum; kedi besleye besleye huyunu suyu kapıyor bazı kızlar, bu yuzden saclarını haftada 2 kere yıkıyorlar. yapmayın cocuklar, yapma şevçenko! *
uyduruk bir makarna da yapmis olsa sofra kuran,şık bir sunum yapan kizdir.
dogup buyudugu yerden, anne babasindan utanmayan kizdir.
ev kirasini odeyemezken kendine renk renk ayakkabi almayan kizdir.
(bkz: bir ortamı havasıyla kaplayan kız)
kaliteli kız veya erkek diye ayrım yapmayan, kalitelilik sıfatının sacla basla vermekle almakla alakası olmadıgını bunun yurekle alakalı oldugunu bilendir ayrıca * ** ***
(bkz: kime gore neye gore).
sözlükten erkek kaldırmayacak olan kızdır. uğraşmayın boşuna.
8 gün sonra gelen edit: ulan başlığın basiretini bağlamışım helal olsun.