Amerikalı müzisyen. süper gitarist süper şarkıcı. neeeooooon!
mukemmel gitar calan ilk albumunu (bkz: inside wants out) 1999 da cikaran sanatci.en iyi albumu (bkz: room for squares) unlenmesinde en cok katki sagliyan albumudur.ve kanaatimce en iyi sarkisi da your body is a wonderland dir.mukemmel,sukeladir.iki versiyonu vardir, resisal versiyonu daha bir icim sudur.
(bkz: back to you)
(bkz: goodbye)
(bkz: message in a bottle)
(bkz: neon)
2005 yılında try isimli son albümüni çıkarmıştır.
seven bunları da sever:
(bkz: jack johnson)
(bkz: ben harper)
(bkz: dispatch)
Yumuşacık sese sahip, insanın içini ısıtan, yolculuk şarkısı diye adlandırdıgımız şarkıları bol olan şarkıcı.
duyguları çok derinden yaşadığını yaptığı şarkılardan anlayabileceğimiz gitarist/vokalist.
(bkz: erlen mayer)*
belief adlı şarkısıyla gönüllerimize taht kurmuş severek dinlediğimiz şarkıcı.
yeni nesil ben harper sayılabilecek amerikalı müzisyen.
http://www.johnmayer.com/
(bkz: #3810056)
http://uk.youtube.com/watch?v=ogInSvYfjHw&feature=related
Nokia Theatre da vermiş olduğu konser ile kendisine hayranlığımı kat kat arttırmış sanatçı. Özellikle slow dancing in a burning room ve daughters şarkılarındaki performansı harikadır.

1 ay öncesine kadar her fırsatta izlerdim. Hiçbi faydasını görmediğim gibi sevdiklerimi de elimden alıyor MSN.
MSN Konserleri
heartbreak warfare adlı şarkısını ayrıldığı sevgilisi jennifor aniston'a yazdığı söylenmektedir.
(bkz: john mayer trio)
Hemen hemen her şarkısı sevilebilicek olan, duygusal ve egzantrik müziklerin adamı..
şarkıları hissederek söyleyen amerika'nın dünyaca ünlü sanatçısı. özellikle uzak doğuda çok fazla dinleyicisi vardır.
18 şubat tarihi 51.grammy müzik ödüllerinde "say" şarkısı ile en iyi erkek vokal seçilen sanatçı.
ayrıca Eylül 2006'da çıkan Continuum albümünde blues etkisi görülebilir. 49. Grammy Ödüllerinde Mayer bu albümüyle En iyi Pop Vokal Albümü ve "Waiting on the World to Change" ile En iyi Erkek Pop Vokal Performansı ödüllerini aldı.
the oc soundtrackinde aşmış country şarkıcısı çok hoş şarkıları vardır, belief gibi.
country filan hak getire, has bluescu bir abimizdir. eric clapton, b.b. king, buddy guy gibi efsanelerle paylaşmıştır crossroads festivali sahnesini. dehşet bir gitar stili var. gitara da ufakken eline geçen bir stevie ray vaughan albümünün etkisiyle başlamıştır. rolling stone dergisi kendisini slowhand jr. olarak tanımlamaktadır. mr. slowhand, bilmeyenler için eric clapton'un lakabıdır. son zamanların en sağlam blues gitaristlerinden birisi hiç kuşkusuz. sesi de muhteşemdir.
http://www.youtube.com/watch?v=Zh4n1bZi4d8
http://www.youtube.com/watch?v=6sPmTgPvx28
eric clapton gibi bir rolex koleksiyoneridir. gerçekten baba-oğul gibiler.
vultures gibi bir şarkı yapabildiği için gerçekten de yukarıdaki entry'lerde kendisine atfedilen "geleceğin eric clapton'ı" lakabını hak ettiğini düşündüğüm blues insanı. biraz kişisel bir önerme olacak ama en başarılı albümü, bir gitarist olarak stili ve bir vokalist olarak sesini kullanışı dikkate alındığında, continuum olacaktır. fakat bu demek değildir ki diğer albümleri güzel değildir. burada soru, "hangisi daha güzel?"dir. "anything other than yes is no. anything other than stay is go. anything less than i love you is lying." gibi bir şarkı sözü yazıp insanın bağrını dağlayabilecek bir adama daha ne denebilir ki zaten. gay olduğun iddia edilip kadın ırkına bir darbeyi sen vurmuş olsan da, sana bayılıyorum john mayer.

son bir ufak detay olarak, boston'daki dünyanın en iyi müzik okullarından biri olan berkeley school of music'ten mezundur. adam eğitimini almış da gelmiş.
"when you trust your television, what you get is what you got. cause when they own the information they can bend it all they want." diyerek politik arenayı ufak da olsa özetleyebilmiş, yetenekleri saymakla bitmez müzik adamı.

(bkz: waiting on the world to change)
dinlemekten bıkmayacağım tek sanatçı. bu adam 20-25 yıl sonra tüm zamanların en iyi gitarist-şarkıcı ları arasında yerini almış olacak * ve ben de gençliğimin ve ömrüm varsa ileriki yıllarımın bu efsane adamın müzikleriyle geçmiş olmasının verdiği mutlulukla yaşayacağım.*
jennifer aniston'ı götürüyordu bi ara bu. son durum ne bilmiyorum.*