1. 1.
  rock tarihi bir çok davulcu görmüş,lakin john bonham gibi ruhunu davulla değiş tokuş edeni görmemiştir.bir kaç sağlam parçasını saymak gerekirse:moby dick,achilles last stand,in my time of dying.çalıştığı isimler:
  Led Zeppelin
  John Paul Jones
  Jimmy Page,
  Robert Plant
  Yardbirds
  Terry Web and the Spiders
  Chris Dreja
  Ron Wood
  Jeff Beck
  Donovan
  Mickie Most
  Keith Harwood
  Peter Grant
  P.J. Proby
  Paul Mc Cartney
  Andy Johns
  Eddie Kramer
  Viram Jasani
  Peter Grant
  Sandy Denny
  John Timperley
  Screaming Lord Sutch
  Ron Nevison
  Vic Maile
  Keith Harwood
  Stuart Epps
  George Chkiantz
  Tony Carr
  bir videosu için:
  http://www.drummerworld.c...s/JohnBonhammobidick.html
  3 ... bonzorich
 2. 2.
  john bonham...bir ilahtır kendisi bateri adına..çaldığı kulüplerden çok gürültülü çaldığı gerekçesiyle hep kovulmuştu.gruplar bonham gibi bir baterist aramıyorlardı, çünkü o standartın üstünde bir davulcuydu.tarih, o zamana kadar davula john bonham kadar sert vuranını görmemişti.Led Zeppelin farklılıkların grubuydu.bonham'in yeri led zeppelin di.led zeppelin in tutunmasında bonham'in de büyük payı vardı.fakat eşinden ve çocuklarından uzakta kalan bonham, depresyona girdi.sürekli alkol alıyordu.provalarda isteksizdi, hatta bugün ben davul çalmiyacam şarkı söyliyecem gibi sözler söyledi.en sonunda çok aşırı alkol aldı ve odasına çekildi.sabah yatağında yüz üstü yatmış,kusmuğunda boğularak ölmüştü.kusmuğu akciğerlerini şişirmiş ve nefes almasını engellemişti.daha sonra led zeppelin dünya çapında pek çok turneye çıktı, fakat herkes neyin eksik olduğunu biliyordu...
  6 ... ozix
 3. 3.
  rock müzik tarihinin gelmiş geçmiş en büyük davulcusudur. led zeppelin o öldükten sonra bir daha asla birleşmemek üzere dağılmakla az bile etmiştir. o saygıyı hakeden bir adammış nam-ı diğer bonzo.
  1 ... martin edilen
 4. 4.
  led zeppelin'in manyak davulcusu. dakikalarca süren mükemmel sololar atardı konserlerde. the song remains the same konserinde 17 dakikalık moby dick solosu hafızalara kazınmıştır. gaza geldiğinde bagetleri atıp davulu elle çalmaya başlardı. onun davul çalmaya başlamasını firsat bilen diğer grup üyeleri dinlemeye çekilirlerdi. 1980 yılında uykusunda kendi kusmuğunda boğularak ölmüştür. o ölüncede jimmy page grubu dağıtmıştır. jimmy page'e neden grubu dağıttığını sorduklarında - "sahnede arkama baktığımda artık john bonham olmayacaktı. başka bir davulcuyla asla çalamazdık." diyecektir. kısacası gelmiş geçmiş en iyi davulcudur. onun gibisi gelmemiştir, gelmeyecektir.
  ... protohippi
 5. 5.
  en önemli özelliği çok temiz ve hızlı tripletler olan led zeppelin davulcusu. marangoz olan babası sayesinde davula, tahta parçalarını dağa taşa vurarak başlamıştır. kanımca caz davul tarzını rock müzikle en iyi buluşturmuş davulcudur. çok hızlı başlayıp ortasında yavaşlayan sonra tekrar hızlanan rock ve caz harmanı ataklarla beni dumurlardan dumurlara sürüklemektedir. moby dick parçasının ortasında attığı solo atılmış en baba davul sololarındandır.
  ... delikedi
 6. 6.
  oğlu için:
  (bkz: jason bonham)
  ... guilt and regret
 7. 7.
  boğulmadan önceki gecesinde yaklaşık 40 tekila shot yaptığı söylenir.. ne derece doğrudur bilinmez, tartışılmayacak tek şey; led zeppelin bonham olmadan yapamazmış gerçekten de..
  1 ... beholderr
 8. 8.
  insan değilmiş gibi çalan, az içseydin şu meredi * dediğim rahmetli davul tanrısı. huzur içinde yatsın ne diyeyim.
  ... khan
 9. 9.
  öldüğü gün kırktan fazla shot vokta içtiği rivayet edilen bateri tanrısı.
  ... noxeca
 10. 10.
  1 saate yakın davul soloları olduğu rivayet edilen ve bu rivayetlere gerçek olabileceğine birkaç videosunu izledikten sonra inandığım dünyanın gelmiş geçmiş en iyi bateristi.
  -1 ... kubrickology