1. 1.
  barack obama'nın başkan yardımcısı adayı olarak gösterdiği delawere senatörü.

  rum lobisinin en güçlü ismi olarak bilinen ve ermeni lobisine yakınlığı ile tanınan joseph robinette "joe" biden, barack obama'nın "göreve gelince sözde ermeni soykırımını tanıyacak olmasının" arkasındaki kişi.

  1974'te kıbrıs harekatı sırasında türkiye'ye uygulanan silah ambargosunda en etkin rol oynayan senatörlerden olan ve ırak'ın beşe bölünmesini savunan joe biden, 301. maddenin kaldırılması yani türklüğe hakaretin serbest bırakılması dayatmasını da amerikan senatosu'na sunmuştu.

  önümüzdeki günlerde, barack obama'nın abd başkanı olması halinde, türkiye'nin karşılaşacağı durumların her zamanki gibi başlıca sorumlularından olacaktır.
  7 ... sonkuzu
 2. 2.
  (bkz: joe the biden)
  ... zubizarett
 3. 3.
  Obama hükümetinin dış politika çizgisini anlatmış abd başkan yardımcısı. anlattıkları ile bush döneminde izlenilen politikalar arasında hiçbir fark yoktur.
  4 ... i belong to che
 4. 4.
  Yahudi lobisinin önemli isimlerindendir. Senatoda ırak savaşı'nın en ateşli savunucusuydu. Irak'ta tek çözümün Irak'ın bölünmesi olduğunu savunuyordu. Ona göre Irak, etnik ve dini temele dayalı olarak üçe bölünecek ve her bölüm gevşek bir federasyonla Bağdat'taki merkezi yönetime bağlanacaktı. (Banu Avar, Hangi Dünya Düzeni)
  1 ... rick blaine
 5. 5.
  son süreçte açıkça israil yanlısı söylemler veren abd'li politikacı. adamın obama'nın yardımcısı olduğunu göz önüne alırsak amerika tarafını belli etti gibi görünüyor. birleşmiş milletlerde abd'nin sözüne karşı bizim sözümüz. işimiz zor valla
  (bkz: #8252930)
  1 ... cool cat
 6. 6.
  tepkisiz türk toplumunun tepkisiz işadamlarına dayanamayıp "Hepiniz inanılmaz donuk gözüküyorsunuz. Hayatımda konuşma yaptığım en donuk topluluksunuz. Sadece orada oturup bana gözlerinizi dikiyorsunuz. Bari beni seviyormuş gibi yapın" demiş amerika başkan yardımcısı.

  amca, biz 12 eylül öncesini ve sonrasını yaşayıp insanların nasıl siniri alınmış dana etine döndürülüp "terbiye" edildiğini gördük.
  sonra biraz ipleri gevşetir gibi oldular derken rte ihtilali oldu bu sefer de. şimdilerde sosyal medyada bile tepkimizi dile getirirken göt korkusu yaşıyoruz. tabi sen bunu anlamazsın özgürlükler ülkesinin dertsiz adamı.
  1 -1 ... thelma
 7. 7.
  joe biden
  1 -1 ... recomax
 8. 8.
  obama nın başkan yardımcılığını yürütendir.

  son beyanatı ;

  --spoiler--

  israil, abd nin sahip olduğu en iyi ve en ucuz savaş gemisidir.

  --spoiler--

  şeklindedir.
  ... katalonyadankatalanjaponkatalo
 9. 9.
  erdoğan'ın "biden benim için tarih olur" tepkisinden sonra tıpış tıpış özür dilemiştir.

  http://www.haber7.com/dis...en-erdogandan-ozur-diledi
  1 -1 ... just close enough
 10. 10.
  nerde özür dilemiş bir türlü bulamadığım açıklama.

  ulan şu interneti bir türlü kullanamıyorum. şu Whitehouse linkini bir yollayın be bir zahmet.
  -2 ... tembel adam