bugün

barack obama'nın başkan yardımcısı adayı olarak gösterdiği delawere senatörü.

rum lobisinin en güçlü ismi olarak bilinen ve ermeni lobisine yakınlığı ile tanınan joseph robinette "joe" biden, barack obama'nın "göreve gelince sözde ermeni soykırımını tanıyacak olmasının" arkasındaki kişi.

1974'te kıbrıs harekatı sırasında türkiye'ye uygulanan silah ambargosunda en etkin rol oynayan senatörlerden olan ve ırak'ın beşe bölünmesini savunan joe biden, 301. maddenin kaldırılması yani türklüğe hakaretin serbest bırakılması dayatmasını da amerikan senatosu'na sunmuştu.

önümüzdeki günlerde, barack obama'nın abd başkanı olması halinde, türkiye'nin karşılaşacağı durumların her zamanki gibi başlıca sorumlularından olacaktır.
(bkz: joe the biden)
Obama hükümetinin dış politika çizgisini anlatmış abd başkan yardımcısı. anlattıkları ile bush döneminde izlenilen politikalar arasında hiçbir fark yoktur.
Yahudi lobisinin önemli isimlerindendir. Senatoda ırak savaşı'nın en ateşli savunucusuydu. Irak'ta tek çözümün Irak'ın bölünmesi olduğunu savunuyordu. Ona göre Irak, etnik ve dini temele dayalı olarak üçe bölünecek ve her bölüm gevşek bir federasyonla Bağdat'taki merkezi yönetime bağlanacaktı. (Banu Avar, Hangi Dünya Düzeni)
son süreçte açıkça israil yanlısı söylemler veren abd'li politikacı. adamın obama'nın yardımcısı olduğunu göz önüne alırsak amerika tarafını belli etti gibi görünüyor. birleşmiş milletlerde abd'nin sözüne karşı bizim sözümüz. işimiz zor valla
(bkz: #8252930)
tepkisiz türk toplumunun tepkisiz işadamlarına dayanamayıp "Hepiniz inanılmaz donuk gözüküyorsunuz. Hayatımda konuşma yaptığım en donuk topluluksunuz. Sadece orada oturup bana gözlerinizi dikiyorsunuz. Bari beni seviyormuş gibi yapın" demiş amerika başkan yardımcısı.

amca, biz 12 eylül öncesini ve sonrasını yaşayıp insanların nasıl siniri alınmış dana etine döndürülüp "terbiye" edildiğini gördük.
sonra biraz ipleri gevşetir gibi oldular derken rte ihtilali oldu bu sefer de. şimdilerde sosyal medyada bile tepkimizi dile getirirken göt korkusu yaşıyoruz. tabi sen bunu anlamazsın özgürlükler ülkesinin dertsiz adamı.
görsel
obama nın başkan yardımcılığını yürütendir.

son beyanatı ;

--spoiler--

israil, abd nin sahip olduğu en iyi ve en ucuz savaş gemisidir.

--spoiler--

şeklindedir.
erdoğan'ın "biden benim için tarih olur" tepkisinden sonra tıpış tıpış özür dilemiştir.

http://www.haber7.com/dis...en-erdogandan-ozur-diledi
nerde özür dilemiş bir türlü bulamadığım açıklama.

ulan şu interneti bir türlü kullanamıyorum. şu Whitehouse linkini bir yollayın be bir zahmet.
2016 başkanlık seçimlerinde aday olup cem uzan özentisi trumpçı apaçilerin ağzına verecek olan müstakbel abd başkanı akil. aday olmam derse kızıl kominist bernie sanders'e kalırız.
https://www.youtube.com/watch?v=ZiUSmleMF3I

reisi akla getirir.
abd nin 45. başkanı olacak olan adam.
Co baydın, olarak okunan abd başkan yardımcısı.
türkiye cumhuriyeti nin doğusunda yaptığı operasyonları engellemek için gelen kişidir. türkiye'nin kendi güvenliğini sağlama konusunda en ufak katkıları olmayan abd nin türkiye nin kendi oluşturduğu güvenliğe bile engelleme çabası vardır.
müstemleke ülke valisi gibi türkiye'ye gelip akp,chp ve hdp vekilleriyle istanbul'da görüşmüş. isimleri kendileri belirlemiş. akp ve hdp vekilleri kürtçü faşolar,chp'den ise fikri sağlar.tıynetinize sokayım.
public relations ı iyi yapan şahsiyet.
Ülkemizde istediği gibi at koşturan ağalarin kahyası olarak gelip aciz siyasetçilerimizi tek tek otele kabul eden, pahalı escorttur. ilik kurutup gidecektir. Mhp de kürt meselesi olmasa her türlü gelirdik, bizi biliyosun bidencım deyip hayır hakkını kullanmıştır.
ak saray'ı görünce, atları yok binmeye, yaptıkları saraya yap amk diyerek dalga geçen dünyanın 2. ismi.
türkiye'ye gelip, türk siyasetçileri karşısına oturtarak türkiye'nin iç sorunlarını tartışan ve siyasetçilerimize nutuk veren adam. sanırım bir tek mhp görüşmelere katılmamış. nerde dünyaya diz çöktüren osmanlı, nerde onların eteğini öpen -sözde- torunları...

türkiye'den geri giderken de 40 kilo baklava almışlar. vay be...
cumhurbaşkanlığı sözcüsü. israil başbakanıyla görüşmesinde erdoğan'ın israil'le arayı düzeltmek istediğini söylemiştir. demek ki erdoğan'ın kalbini açıp içine baktı, ya da aralarında bizim bilmediğimiz başka bir bağlantı var. tamam tamam ben biliyorum ama söylemem.

http://www.aktifhaber.com...rmak-istiyor-1317594h.htm
abd'de bulunan erdoğan'ın boynuna sarılan siyonist yavşak.

görsel

görsel

adam kendince haklı. erdoğan sayesinde 3.000 yıllık rüyaları "vaad edilmiş toprakları" ele geçirmeye hiç bu kadar yaklaşmamışlardı.
doç dr sait yılmaz hocanın acayip giydirdiği abd başkan yardımcısı.
görsel
ona bir çift sözüm var;

joe biden! choke biden...
Bıden artık ya yeter.