bugün

30 Eylül 1955'de Porsche 550 Spyder ile yaptığı kaza sonucunda hayata veda etmiştir. Daha kariyerinin başlangıcında olmasına rağmen bir efsaneye dönüşmüş ve birçok sanatçıya ilham kaynağı olmuştur
--spoiler--
he came looking for some shelter with a suitcase full of dreams
To a motel room on the boulevard
I guess she's trying to be James Dean
She's seen all the disciples and all the "wanna be's"
No one wants to be themselves these days
Still there's nothing to hold on to but these days
--spoiler--

(bkz: bon jovi)
(bkz: these days)

şarkılara bile konuk olmuş abd'li efsane aktör. yaşarken pek dikkat çekmese de ölümyle adeta yer yerinden oynamıştır; deyim yerindeyse hayranları tarafından ortaya atılan abartılı-abartısız birçok iddia sayesinde mitolojik bir kahraman olmuştur. kendi deyimiyle hızlı yaşayıp genç ölmüştür. elbetteki bu ve bunun gibi birçok örnekte de gördüğümüz gibi arkasından ne kadar selam çakılsa azdır.
bugüne kadar gördüğüm ve görebileceğim en yakışıklı ve karizmatik aktör.fakat henüz 24 yaşındayken geçirdiği bir trafik kazasında hayatını kaymetmiştir.

edit:bunun neresini eksiledin kardeş seviyorum işte adamı.
filmlerini severek izlediğim baskılı tişörtlerini severek giydiğim aktör. gençlerin idolü.
kırda yetişip büyük şehire taşınan, aşırı derecede miyop olan dehşet derecede karizmatik aktör.
erkenden ölmese idi şimdilerde olan robert mi pacino mu anketinin bir benzerinin marlon brondo ile arasında olup olmayacağını merak ettiğim efsane aktör. şişe dibi gözlük ve hızlı araba kullanma tutkusunun kurbanı olmuştur kendileri. belkide bir iki filmde bu kadar iyi oynayıp kötü film çeviremeden dünyadan göçmesi onu efsane yaptı.
onun sigarasına hastayım ben, gerisi hikaye usta!
tanım: aktör.
ne zaman sağlam süslensem, babamın bana yakıştırdığı adam olmuştur.

-james dean gibi olmuşun lan yine..

ne yapsın adamcağız, bir tek onu görmüş zamanında.
gay değildir. sadece gaylere sempati duyar. bunu kendisi açıklamıştır ancak gazetelerin yazdığı şekilde okuyunca kendisi gay gibi gözükür.
Yakışıklı, çekici, masum, kısacık hayatında şöhretin zirvesine oturmuş, ilk başrolüyle oscara aday olmuş çok iyi bir oyuncu, efsane aktör.
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.