bugün

iyi bayramlar gençlik.
Bayramınızı görümcem kutlarım.
Allahım nası güzel Nası güzel bir bayram.

Öncelikle beni sevenlerin, sonralıklan benim sevdiklerimin bayramını enişten duygularımla kutlarım.

Koronaydı, uzaktan bayramdı derken. Küslerin barışacağı bir bayram olmasını da temenni ederim.
Cümleye. Bir bayram kutlama mesajıdır. Herkese iyi bayramlar.
iyi bayramlar tüm sözlük ahalisine.

Kimsenin bayramını özelden kutlamayacağım çünkü hepiniz gözümde eşit değere sahipsiniz.

Nice 'eski bayramlar' gibi bayramlara inşallah.

Varsa iki dilim baklava alırım..
Atayistler ve pkklılar hariç herkesin bayramı kutlu olsun, Kemalistler sizin de.
Şeker almayı unutmuşum.kimsede gelmez zaten dimi? Renksiz tatsız ama iyi bayramlar millet.
iyi bayramlar. hayırlara vesile olmasını dilerim.
peygamber efendimizin (s.a.v) de buyurduğu gibi, bayramlar inananlar için birer sevinç zamanlarıdır.

bu yıl çok zor bir süreçten geçerken hepimiz, bayramın tadı kuşkusuz biraz düşük. caddeler boş, dükkanlar kapalı... insanı ürkütüyor böyle bir manzara. yine de bayram bayramdır; derdin, tasanın kısa süreliğine de olsa unutulduğu günlerdir.

sevdiklerimize gidemiyor olsak da bir telefon uzaklığında birçok yakınımız. bu bayram da böyle olsun.

hem bu bayramın böyle geçmesi, başka bayramların ve sağlıklı diğer tüm günlerimizin ne büyük nimet olduğunu anlatmıyor mu bize... meğer ne güzel günlermiş aslında bize sıradan gelen o zaman dilimleri.

geçen bayram akrabaları sevmeme nedenleri başlığına bir entry girmiştim diye hatırlıyorum, "hele bayramlarda garip garip sorular sormaları" gibi bir şey yazmıştım. demek ki büyük konuşmamak lazımmış, bu bayram kendi kendime "keşke yine o saçma sorulara maruz kalsam, yeter ki her şey normale dönsün" dedim. işte beterin beteri var.*

umarım temmuzun son günü kutlamaya başlayacağımız kurban bayramına kadar bu koronavirüs belasından kurtuluruz ve umarım o bayram çok daha sağlıklı, canlı, eğlenceli ve "bol akraba ziyaretli" geçer.*
Mesaj atıp arayanlar da olmasa müthiş bir bayram olacak.
görsel
hepinize iyi bayramlar alın çükületa.
Bayramlar sağlık ve neşe dolu olsun.
Büyüğüyle küçüğüyle kimi akrabalar yavşaktır:
Biri zaruriyeten el öper para gelir belkim der, diğeri uğramaz etmez aramaz, karşındakinin hayatının savcılığına soyunur falan.(evlilik yok mu kızım ufukta ha, ( var amuha koyim babası var he)
*
Kan bağıyla değil gönül bağıyla bağlı olanın akrabalığını savunan ben, tüm sikimbokların aksine işte bu akrabaların yanında olmanızı temenni ederim efenim, bayramı seyranı beklemeden üstelik.
*
- anneannieee ben gellldim bak.
- Oy benim guzuma be, bak bak mutfağa gel sana ne yaptım,aa du soyun önce ama,
- Yiaaa ciğer sarması di mi? O ellerini yirim yirim kadın senin.
*
Çünkü böyleleri içimizi bilir,böylelerinin içi bilinir ve değeri hakkeder.
*
Sevilenle,özlem duyulanın hüznüyle nice güzel bayramlara keranacılar.
görsel
herkese mutlu bayramlar...

görsel
görsel
El elden üstün deller
Sen bana küsdün deller
yarın mübarek bayram
Gel birleşsin şu eller.
Bu gün bayram kutlu olsun
Çocuklar hep mutlu olsun
Ellerini öpünce
Bahşişin yanında olsun.
Hayırlı bayramlar.

görsel
Bayramımız mübarek olsun.

Küçüklerimi gözlerinden yaşıtlarımı dudaklarından teyzelerimi ellerinden öpüyorum.
iyi bayramlar sözlük halkı.

Gereksiz kalabalığı engellemesi sebebiyle corona bayramları favorimdir.
Mutlu ve huzurlu bir Bayram dilerim. Herkese...
Cümleten bayramınız mübarek olsun alem-i müslimin.

Nice huzur dolu ramazanlara ve bayramlara...
görsel
Herkese mutlu bayramlar.