bugün

gece derprem olmuş 3.1 büyüklüğünde. twittere girdim haarp diyen 31 iq cahil sürüsü tagı ele geçirmiş. türkiye'yi istanbul depremi değil bu andavallar bitirdiler.
görsel

harbiden. uzaylılar yaptı diyen bile çıkar. anadolu irfanına güveniyoruz.
gerçekten böyle mi?

https://fb.watch/ivKT6Vg_TN/
Celal Şengör:

“Ülkenin vergi gelirinin %55'ini istanbul ödüyor. istanbul yıkıldı diyelim. Hangi parayla tekrar inşa edeceksiniz? #deprem
çalışmak için çok güzel bir şehir ama yaşanacak bir şehir değildir.
halifeler şehri.
türkiye nüfusunun en orantısız dağıldığı şehirdir. bir çok insanın neden burada yaşadığını anlamıyorum, muhtemelen kendileri de bilmiyor.

hayatında 1 kez sahilde yürüyüş yapmamış, bir kez tiyatroya, operaya, baleye gitmemiş, sanat galerisi gezmemiş, konsere, etkinliğe gitmemiş, 1 kez boğaz kenarında rakısını yudumlamamış v.b. etkinlikleri yapmamış insanlar neden burada ?

sadece işten - eve, evden-işe gidip hafta sonu avm gezecekseniz bunu türkiyenin istanbul hariç 10 şehrinde de rahatça yapabilirsiniz.
Birazdan arz-ı endam edeceğim. Ama biz Bursa aşıkları olarak, Bursaya geri dönmeden rahat edemeyiz.
Dışarıda acayip fırtına çıktı amk.
Doğuyla Batının birleştiği şehir. Sadece coğrafi anlamda değil, doğu ve batı kültürlerinin de birleşme noktasıdır istanbul.
Çok fena olacak burası. Buralarda böyle olduysa istanbul kalmaz. Yardım falan da hak getire ona göre yaşayınız.
Kaçmak için ev satışları başlamıştır. Eski ve deprem bölgesindeki evleri kimin alacağını merak ediyorum.
bütün sanayi bok varmış gibi bursa, kocaeli, istanbul, tekirdağ bölgelerinde toplanmış. yarın bir gün büyük bir deprem olsa yardıma koşacak kimse kalmayacak. diğer illerimizdeki küçük sanayilerin olası bir depremde bu kadar ildeki toplam nüfusa yetebilecek kapasiteleri olduğunu düşünemiyorum. sosyo-ekonomik olarak da tamamen bir çöküş olacak. böyle büyük bir depremin zaten pamuk ipliğine bağlı ekonomiye olan etkilerini düşünebiliyor musunuz? sağ kurtulan bile keşke ölseydim diye feryat eder. helikopterler ile tepemizden kireç atacaklar bu gidişle.
herkes seçim, siyaset, aday, ittifaklar falan derken göz göre göre, bağıra bağıra gelen bu felaketi göz ardı edemez, etmemeli.
niye neden bu kadar toplaşıldığının da bir sebebi yok. resmen kuru kalabalıklar bir sürü işsiz güçsüz genç burada göt lalesi gibi eğleşiyor. bir sürü başka şehirler köyler kasabalar dağlar tepeler öyle suskun duruyor ne eken vaar ne biçen ne yetiştiren. herkesin kafasına rant hızlı köşe dönme apartman arsa bu işleri soktular. ülke üretmeden havadan para insin moduna girdiği için son 20 yıl hepten çarçur oldu. bunların bedelini büyük şehirler bu kalabalıkları heba ederek ödeyecek.
oraya gidersin buraya gidersin her yerde yapılacak aktiviteler. başka yerlerde hem bunları çok daha az zahmetle yapabilirsin. kalsın birileri alsın oralara buralara gidelim muhabbetlerini dürüm yapsın.
Nice canların uğruna feda olduğu kimselerin paylaşmak istemediği dünyanın incisi eşsiz şehir.
büyükşehir nitelemesi hafif kalır. megakent nitelemesi yapılıyor, hatta başlı başına bir ülke. bir uçtan bir uca başlayıp bitmesi bir gece sürüyor. tekirdağ il tabelasını görene kadar seferi sayılırsınız.

türkiye'nin kalbinin attığı yerdir. türkiye'nin bütün vilayeti,ilçesi, kasabası, köyünden ve dünyanın da hemen hemen bütün ülkelerinden insanların da bulunduğu kozmopolit bir yapısı vardır.
insanlar, bu devasa şehirde yaşamaktan çok bir mücadele ve koşturmaca içindedirler. sabah başlar başlamaz sokaktaki her kişi telaşlıdır. derse yetişenler, vapura yetişenler, işe yetişenler, otobüsler tıklım tıkış, esnaf kepenklerini açar, herkesin acelesi var, kimse kimsenin yüzüne bakmaz, birbirinden bihaber insanların zihninden fırlayan binlerce düşünce havada birbiriyle çarpışır.

bütün bunlara karşın da unutmamak gerekir ki kendisi en yeni, en lüks, en pahalı binalarıyla değil, tarihi ve kültürel yapılarıyla ön planda olmuştur. 2000'li yılların başında New york times ve financial times gibi saygın ve etkin yayın organları, ziyaret edilmesi gerekli şehirler listesinde istanbul'a üst sıralarda yer verirlerdi. bu sebeptendir ki Beyoğlu sokakları'nda türkçe'den başka diller de yankılanır oldu.
Yaş 18.

Kazanılan bölüm: Boğaziçi bilgisayar mühendisliği.

Sıfır araba;

görsel

1000.000 TL nakit ve hayata geçiş.

edit: gerizekalı'nın biri diyorki istanbul'la ne alakası var? Senin dededen toruna günü ikbalini, hezeyanı hayatını, öğreti fücurunu s*kiyim.

Sanane ulan esası dangalak, dümbük, paran yoksa al gameover'ını sie go. Sana mı soracağım nereyi nasıl yorumlayacağımı, sen de yazarsın ben de. götüme 3-5 gün çaylaklık girer şuracıkta sikerim seni.
vay dangalak istanbulla ne ilgisi var. vietnamın köylerinde yaşayıp hizmetçili ev tutup yazılım mühendisliği yapanlar ne olacak. bu devirde internet yeterli.
o edilen küfürleri x 100 misliyle iade ediyorum onun üstüne ne söylesen boş artık geçmiş olsun. bu kafayla zaten hayat boyu çaylak kalacaksın. beni fikriyle çürüteceğine o boş teneke dangır dungur kafasıyla küfür ediyor. kime ne lan kimin ne kazandığıyla. o mesleği düzgün yapan zaten dünyanın her yerinde kazanıyor diyorsun durup dururken küfür ediyor .
çok sevdiğim bir şehirdir. tarihi var.
görsel
görsel
Eskiden başkent olan şehir.
Sonradan Ankara olmuştur.
bedaş tarafından açıklanan ve yarın bir çok ilçesinde elektrik kesintisi yapılacak olan ilimiz.

görsel

(bkz: https://www.cumhuriyet.co...trikler-kesilecek-2061757)