bugün

replikas'ın avaz avaz'ının ikinci parçası,

"hiç kimse bildiğinden şaşmaz, biz çoktan şaştık*
geceler tenlerden kopuk, gündüzler kabuk tutmuş

hiç kimse gözlerden kaçmaz, biz çoktan kaçtık
isimsizler etler doyurur, kayıbız canımız donmuş

hiç kimse gizliyi bilmez, biz çoktan bulduk*
suretimiz burda hapis, dört bir yana saçılmış

yollardayız gel bul bizi, biz çoktan vardık
korku sarmış yüzümüzü, inancımız içlere akmış

hiç kimse gizliyi bilmez, biz çoktan bulduk
suretimiz burda hapis, dört bir yana saçılmış

yollardayız gel bul bizi, biz çoktan vardık
korku sarmış yüzümüzü, inancımız içlere akmış"
acayip bir melodiye sahip, hoş replikas eseri.
bir programın jenerik müziğiydi..
facebook'ta kurulan sistem karşıtı, kapitalizm karşıtı, faşizm karşıtı grup.
güzel videolar yayınlıyorlar. baya bir gruptan videolar alıp yayınlıyorlar ama iyiler yani. fakat sayıları maalesef az.
tenar'ın daha küçük bir kız iken hizmetlerine sunulduğu, karanlık güçler. hakkında konuşulması dahi yasaklanmış, yaşsız varlıklar.
yeni bir kanal d dizisi. kanal d nihayet iyi bir şeyler yapmaya karar vermiş.
fragmanında er turan'ın türk kanı şarkısı bulunan dizi.

inşallah dombra gibi içi boşalmaz onun da bundan sonra.

ayrılanı börü yedi birleşiniz, birleşiniz.
az önce 2. fragmanına denk geldim. eğer aşk meşk işlerine girmeyip, sadece askeri olarak bir dizi olacaksa ben izlerim. aynı konuyu diğer dizi (bkz: savaşçı) için de geçerli. ikisinde de eğer aşk meşk olmayıp askeri operasyonlar gibi belgesel olursa tadından yenmez.
KanalDnin yeni dizisi,muhtemelen pazartesi günü yayına koyulacak, izlemeyi düşünüyorum bakarım bi,konusu askerimiz.
özeti: vatan millet sakarya

uzunu:

hardcore kurtlar vadisi tadında dönemin rüzgarıyla esecek olan yeni dizi. diriliş ertuğrul osmanlı'Daki gaz versiyonuysa bu da günümüz için.

(bkz: diriliş ertuğrul/#26018606)

jandarma özel harekat hatta daha doğrusu polis özel harekat'ın konusunun işleneceği aşikar. yine düşmanlar ekran karşısında vurulacak ve öc alınacak. hatta çok süper dış politika örnekleri falan da sergilenip dünyayı bile dize getirebileceğiz.

fragmana bakılınca;

bıyık milliyetçiliği(sarkık bıyık),

yüzük milliyetçiliği(hilal veya ay yıldız)

müzik milliyetçiliği;

ad-soyad milliyetçiliği (fatih, akıncı, kürşad, ertürkler)

gibi şekilcilik ön planda.

propaganda yapacak derin devlet temalı dizi. ayar ve algı peşindeler. ϜϓſϞ gibi yazıları bolca göreceğiz.

bozkurt olmuş akkurt!

her topal satıcının bir kör alıcısı vardır tabi.
tanıtımı, Tom Clancy's isimli oyunun tanıtımıyla birebir aynı olan dizi.

ulan insanda biraz utanma olur.

http://alkislarlayasiyoru...sizler-tanitim-benzerligi
Yarraq küreq birşey olacağı şimdiden aşikar olan dizi. Bir beyaz toros eksik gibi duruyor fragmanda ama hele bir izleyelim bakalım nasıl birşey çıkacak.
Fragmanda çalan er turan- türk kanı için bugün izleyeceğim dizidir.

Bekliyoruz efendim.

--spoiler--
Bölüneni kurt yedi
Birleşiniz, birleşiniz
--spoiler--
Yeni bir dizi. Güzele benziyor.. Kanal d bu aralar iyi işler yapıyor Maşallah.. Önce Vatanım sensin sonra bu..
Üfff heyecanlanayım biraz dedim...

Terör örgütü ile dış güçler konuşurken terörist diyor ki ; tc devletini içerden yıkmamız lazım dışardan yapamayız.

Bir gülme geldi anlatamam.
Artık bu sokak siyaseti cümlelerini dolmuşçular bile kurmuyor.

Edit: başroldeki yakışıklı, dizi bir tek ona yarar, önü açılır.

Edit: şehit sahnelerini de izledim sinirim daha çok bozuldu, siz bu şerefsizleri bugüne kadar beklettiniz, biz barış süreci tantananızda kahrolurken aynı masalarda oturdunuz. hdp yi gömmek için illa darbe girişimi mi gerekiyordu. samimiyetsizliğinizde boğulun.
bu nasıl dizi ? 4-5 dakikasına denk geldim ve rezalet, rezalet de değil korkunç.

hiç mi çektikten sonra izlemediler acaba? hatta yazdıktan sonra okumaları bile yeterliydi bence. çok yapmacık, çok basit.

müzik seçimleri çok alakasız. aman diyim.

edit: ahahahaahah adam berlin de türk bayrağını yakmak üzere olan topluluk gördü ve:
"bayrak.. bayrağı yakacaklar" diyerek, zıplayarak tokat attı insanlara. cüneyt arkın misali ama tokat versiyonu.

allah'ım bu nediiirrr?

vasat dizi.
dizinin özeti:

dizilerle mastürbasyon yapıyoruz amk! yazık.
akp'nin kurtlar vadisi'nden doğan beyin yıkama aracı boşluğunu doldurmak için hazırlattığı yeni mastürbasyonu.

bunu izleyip izleyip "bakın, ak parti nasıl da milliyetçi. bir onlar düşünüyor bu ülkeyi" diyecek mal çok ne de olsa ülkede.
Yerel tv dizisi gibi.
Lafla milliyetçilik sömürü.
Stv dizisi gibi. Aynı kitleye hitap ediyor.
Samanyolu dizilerinin kanal d versiyonu olmuş dizi.
Müziklerinden diyaloglarını her şeyi ile ayni.
Dolayısıyla oldukça vasat görünüyor.
Memleketim bigadiç balıkesir ve civar köylerinde çekilen güzel dizi.
Büyüdüğüm köyümün ise suriye toprakları olarak lanse edilmesi tam isabet. Zira çok kurak bir yerdir.
beş kelimeden biri vatan millet adına facebook ta paylaşılan sözler. ve milletvekili dokunulmazlığı vs. göndermeleri de dizinin hangi kesim için yapıldığını kanıtlar nitelikte. karakterleri felan da pek yaratıcı bulmadım. Umarım diğer başlayacak asker dizileri bir nefes, bir sakarya fırat, bir dağ gibi olur.
Senaryosunu bir ergenin yazdigi kanal d dizisi.
hikaye güzel ama diyaloglar çok kötü. kanal 7 ayarında diyaloglar var.
Şu an izlediğim ve bundan sonrada izleyeceğim dizi.

Milli duyguları sömürüyormuş varsın sömürsün. Abd nin en sikindirik filmi dizisi bile milliyetçilik yaparken bir türk dizisi niye türk milliyetçiliği yapmasın.

Ayrıca yalan veya yanlış bir şey anlatmıyor olanı anlatıyor.

Türkiye de her zaman iş yapar böyle projeler. Nefes, dağ, dağ 2 filmleri. Sakarya fırat gibi çok rayting alan başarılı bir dizi o dönem çözüm süreci saçmalığına kurban gitti apar topar yayından kaldırıldı. Liseliler bilmez vakti zamanında tgrt de mehmetçik adlı program vardı herkes onu izlerdi. Türkiye de her zaman bu diziler büyük kitle bulur yeter ki çekim ve senaryo iyi olsun.

Haftaya da star ve fox ta benzer konulu dizilerini yayınlayacak. 3 Tane aynı konuyu işleyen dizi aynı gün aynı saatte başlayacak. Keşke farklı günlere yaysalardı.