bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  tahminen sakaryalilarin daha bir farkli algiladiklari soylem...
  (bkz: vatan millet 54)
  2 ... nick gereksiz mi ne
 2. 2.
  doğru düzgün bir şey söyleyemeyen insanların ülkesini savunan herkese vurduğu damga. güzelim; hele şuraya kaydadeğer birkaç cümle yaz da öyle başla çamur atmaya; hadi bakayım..
  7 -1 ... thor voivoda
 3. 3.
  ilkel şoven dürtülerle ülkesini korumaya çalışanların yıllardır meydanlarda attığı slogan milliyetçiliğinin ürünü. bu kişilere denilirki; " senin yolun yurdu koruyamaz, çünkü yurdu satanların yolundasın, sömürücü işbirlikçilerle birliktesin." yüzüne bön bön bakarlar. "işçi sınıfı" dersin, "vatanı bölüyorsun" derler. peki ya sen nesin dediğin de ise dut yemiş bülbül kesilirler. işte böyle güzel ülkem vardır benim de, sevenleri vatan haini ilan eder, ucuz popülist söylemler peşinde koşar. vatan, millet, sakarya' da buna benzer bir şeydir.
  1 -2 ... kisil
 4. 4.
  atatürk milliyetçiliğini direkt yozlaşma olarak tanımlayanların çamur için kullanmaktan artık yorulmaları gereken slogan. dinleye dinleye ben yoruldum yeminle.. ayrıca dut yemiş bülbül görmek isteyenler; savunduğunu erkekçe söyleyemeyenlerle bir sohbette bulunarak bu büyük şansı elde edebilirler.

  100 puanlık edit: (bkz: sözlük formatı)
  2 ... thor voivoda
 5. 5.
  popülizmin şerbetine giden haramilerin ortaya çıkarttığı slogan ya, burjuvazinin en azgın yardakçılığını yapıp, sömürünün kralı yapıp, vatanı el verdikleri burjuvalarla ile satıp üstüne bir de bunu vatan sevgisi diye kakalayanların slogan ya, hemen koşarak gelicekler bu sloganı atmaya devam edicekler. bunlar bir de sloganvari konuşmalarını bitiremedikleri gibi 100 yılda bir fikir üretirler, onun da üstüne yatarlar. pek sevgili vatanseviciler, tam bağımsız türkiye diye inleyen diğer vatan evlatları alandayken neredeydiler acaba. tabi yıllar öncesinden bahsediyorum, onlar ancak "vatan, millet, sakarya!" diye haykırsan, belki kendilerine de biraz para düşer, zengin olurlar.
  1 -3 ... kisil
 6. 6.
  yurtseverlik kavramını bile bok edecek kadar kalitesiz insanların, karşı çıktıkları görüşleri dahi doğru düzgün bilmeden, vatandaşlık bağıyla bağlı olduğu bu ülkeyi nasıl bölebileceklerini zeytinyağı gibi meydana çıkarma gücüne sahip slogan. o 100 yılda bir üretilen fikir sayesinde " özgürlük " adı altında bölücülük yapıyosun; kendine saygın yok; bari ona saygı duy!
  2 -1 ... thor voivoda
 7. 7.
  işine gelmeyenler laflar edilince haramiler, yardakçılar ancak tek bir slogan ile kitleleri kandırır;"vatan, millet, sakarya!" işte bu slogancılığın zihniyetinde olan vatansever olduğunu iddia eden gerçek vatan hainleri, çekip gitmeliler artık bu ülkeden, en azından düşünceleri. hayır, yıllar önce onlarca kişinin katili oldunuz, vatanı el birliği ile ona buna sattınız anladık ama insanlık namına bu gerçek bölücüler düşüncelere vatan etsinler, yoksa vakit çok geç. gerçek yurtseverlik, tam bağımsız demokratik türkiye ile olur yoksa 12 eylülcü vatan millet sakarya ile değil.
  3 ... kisil
 8. 8.
  sorsan ," sakarya neresi ? " diye .. bilmeme ihtimalleri yüksek adamcıklar tarafından kullanılan ,
  içi boşaltılmış , ülkücüler için kutsal sayılan mırıltı....
  -3 ... chentik
 9. 9.
  kimsenin kandırılması için kullanılmayan, kullanılmaması gereken slogan. ülkesine sadakat duygusu insanın içinde yoksa elden ne gelir! ki bu insanlar; yıllardır besledeği kini kusmak için kendi değerlerine bile küfredebiliyorsa! onlarca, yüzlerce fark etmez! hiç bir katli savunmuyor burada kimse. hele 12 eylül'ü! kendisine karşı olan herkese " faşizme karşı omuz omuza " deyip, herkesi kendi gibi sananlar; savunduğu oluşumlara bile doğru düzgün bir şey yazamayanlar allah rızası için boylarından büyük tespitlerde bulunmasınlar.
  1 -1 ... thor voivoda
 10. 10.
  ülkesine sadakati yüksek, vatan millet sakaryacılar 80'den önce insanları öldürürken, 80'den sonra mafya olup halkın içine bir güzel ettiler, öyle değil mi sevgili vatancı sözlükçüler?

  insanlar karşısında olduğunu hissettiği bir kişiye eğer dar slogancılıkla cevap veriyorlarsa, zaten o kişi hiç böyle şeylerle ilgilenmesin, gitsin futbol yorumu yazsın, fakat ah güzelim slogancılık sen nelere kadirsin.
  1 -1 ... kisil