bugün

kendi üretimini kendisi yapması hasebiyle köle olmaktan kurtulmuş,bu yüzden köleliği ve de köle düzenini seven amerika tarafından sevilmeyen ülke.
Tarih boyunca 8 kez kıtasal imparatorluklar kurmuş,8 kez'de istilaya uğramış fakat yinede ayakta kalmayı bilmiş insanların ülkesi.
(bkz: iran kedisi)
kadınları çok güzel olan,kanımca dünya dengelerini istediği an değiştirebilecek ketum ülke.adamlar yıllardır füze teknolojileri üzerine çalışıyorlar ki zenginleştirmeye çalıştıkları uranyumlar da cabası.geliştirmeye çalıştıkları sahab 6 nın menzili 10.000 km..bu alanda gerçekten ileriler.ırak gibi işgali kabullenmeyeceği aşikar.olası bir savaşta kan ağlatır bence dünyaya * .
şeriat kanunları geçerli olan ülke.
Asla örnek bir islam ülkesi olarak gösterilmeyecek kadar batıl ve islam'dan uzak inançlara sahip ülke.islam inançlarını çarpıtmakta çok başarılıdır.Bunun yanında ABD ve israil'e meydan okuması tebrik edilesidir.
hayatında türkiye nin dışına çıkmamış ve amerikan filmlerinden gördükleri kadarıyla bilenlerin fütürsuzca saldırdığı; yobaz, cahil ve geri kalmış zannettiği ülke. öncelikle şunu belirtmek lazımdır ki pers kültürü medeniyetler tarihinin en eskilerinin başında gelmektedir ve iran bizim asla anlayacağımız derinlikte ve gelişmişliktedir.
türkiye iran olmaz, olamaz. iki medeniyet çok farklı bir kültürel birikim, yaşam felsefesi geliştirmişlerdir. tek ortak noktamız belki de iran da aynı türkler gibi tarih boyunca esaret altında kalmamıştır. evet, iran objektif değerlendiriliği zaman komşumuzdur ve halihazırda keşfedilmesi gereken bir cevherdir.
Amele pazarından kendilerine bir cumhurbaşkanı seçmiş ülke. Türk kültüründen kat kat öte bi kültüre sahip olabilmiş, fakat belli nedenlerle* yozlaşmış, güçlü medeniyet.

(bkz: mahmud ahmedinecad)
kökenleri ingilizlerle aynı olan ırk.devlet radyolarında batı müziğinin yasaklandığı, özel kanallarda sık sık silah kullanımının öğretildiği kendini muhtemel bir savaşa hazırlayan ülke.
cok ilginc, bir yargi mercii tarafindan 80 sonrasi donemde "islamci"* terorun yuvasi ve kaynagi olarak gosterilmis iran.. seksen oncesinde, islami yahut islamci* terorun kaynagi filistin ve lubnan iken seksen sonrasi donemde iran'dir deniliyor.
bu da, mahkemede verilen kararin sebebi olarak zikredilmis.. saka gibi yahu.. hayir, bir yargi kurumu tarafindan yapilan aciklamada bulunmasini gectim.. seksen oncesinde filistin, komunistlerin egitim aldigi yerdi.. islmacilarla ne alakasi var.. ki seksen sonrasi islamci teror diye bir sey turkiyede mevcut degildir.. bunu bilmek icin de yargic yahut savci olmaya da gerek yok.. (bkz: ya ben lan neyse bi sey demiyorum)
Olup bitenleri kaçırma

İlk öğrenen uludağ sözlük kullanıcıları olacak.