bugün

entry'ler (191)

aras kargo

uyarıyorum, uzak durun. online takip sistemi yok bu ilkel kargo sistemin.

92 yaşında bir kahramanın yargılanmasını istemek

yargılamayalım da besleyelim mi? sorusu kaçınılmaz oluyor bacım afedersin. ayrıca hakkaten intihar edecekse, lütfen yargılansın.

gelmiş geçmiş en ünlü yüz türk

internet mahir, he kisses us all

ıyyyyy iğrenç butonunda 5 tane y harfi bulunması

islamın 5 şartına işaret etmektedir, tehlikenin farkında mısınız ?
(bkz: yahudi oyunu)

ben küçükken sarışınmışım

"ama bir yıl hazırlık okudum" da akabinde gelecek açıklamardan biri olabilir.

yaran omegle diyalogları

bi müddet sonra yaran değil bayan diyaloglardır.

türk yapımı dizilerin standart konusu

çocuk oyuncu varsa, muhakkak ki ilerki bölümlerde ya kaçacak ya da kaçırılacaktır.
tıpkı bir sahnede silah gösterildiyse, ilerleyen sahnelerde onun çekileceği gibi.

televizyon seyreden baba

- baba ça..
- dur!
- şey..
- dur!
- tamam
- dur! du!
şeklinde konuşma çalışmalarını tamamen bloke eden astral bir ziyarete çıktığının resmidir bu anlar.

evde istenmeyen misafir ordusu

akıncılar olarak bebelerini öne süren gruplardır bunlar.

dexter

an itibariyle web sitesinden 05/31/09'da başlayacağını söylemiş dizidir, ben onların yalancısıyım.

kızların kullandığı en itici replikler

"sorduk muuuu, ha sorduk muuğğ??"

dexter

sol framede görünce, benden habersiz başladı mı yoksa diye birden heves yaptırmıştır. fareymiş faare. ama mayısta başlaması gerekiyordu. web sitesinden hala bir duyuru yok! genç dextercılar rahatsız!

edit: salaa bak salaa kötülüyo, yürü git len! öyt!

celalettin cerrah istifa etsin

bundan önceki başarılarından ciddi şekilde haberdar değilim, tamamen benim cahilliğim. ancak şayet o satırlarda yazan şeyleri gerçekten söylemişse hakkaten ayıp etmiştir. senin görevin güvenliği doğru şekilde sağlamak, maraz durumlarda gerekli icraatlarda bulunmak, damarlarındaki asil türk kanının getirdiği, aile yapısını yargılamak değil. sorgularsın eyvallah, ama yargılamak?

öğrenci evi

sanıldığının aksine, en temiz günlerini sınav veya ödev zamanları yaşar. dersten kaçmak için yılana sarılınır çünkü.

friedrich wilhelm nietzsche

an itibariyle bıyıkları trend olmuş filozof. sokakta niceleri niçe bıyığı bırakmaya başladı. dünyanın en yüzeysel insanı olarak taksimden bildirdim uğur dündar.

daffodil lament

ben ki, bi şarkı üç buçuk dakikadan fazla olmasın'ın en ateşli savunucularındanım, bu şakı ki, 6 dakika 8 saniyedir. bi insanın ömrü hayatında duyabileceği en kaliteli, kompozisyonu tam şarkılardandır.
hele dolores'in bi, "i can't sleep, here!" diyişi vardır ki, tadından yenmez. bütün şarkı listelerine zorunlu olarak sokulmalıdır, ilaç gibidir.

baş örtülüler çağdaş değildir

(bkz: rabbime sordum onlar cennetten dedi)

baş örtülüler çağdaş değildir

bakıyorum, bu tür konular hala reytingi çok bol konular. ben çocuktum, gene bunu tartışıyodu büyükler, şimdi biz büyüdük adeta mirası devraldık, bunu tartışıyoruz. ancak yıllara mukabil değişen bişey oldu, o da tarafların kalitesi. giderek daha da gerzek bakış açılarıyla yaklaşmaya başladılar olaya, don - satanizm imlemi falan. tadında bırakılsaydı keşke.
sizleri alkışlarla yerlerinize uğurlarken, bir kuple cemil meriç çalalım, beyninizin pası silinsin:

"ne güzel tarif; Gerici: bir toplumun gelişmesini sağlayacak hiçbir yeniliği istemeyen, her yönüyle eskiyi özleyen ve eski düzeni getirmeye çalışan (kimse). (Meydan-Larousse). Tarifin tek kusuru bu ucubenin hangi çağda, hangi ülkede yaşadığını söylememesi.
Murdar bir halden muhteşem bir maziye kanatlanmak gericilikse, her namuslu insan gericidir.
IV. Murat'a, "Süleyman devrine dön!" diye haykıran Koçi Bey'den Reşit Paşa'ya kadar Osmanlı Devleti'nin bütün ıslahatçıları gerici. Dante, yaşadığı çağdan iğrenir. Balzac eserini iki ezelî hakikatin ışığında yazar: kilise ve krallık. Dostoyevski maziye âşık. Dante gerici, Balzac gerici, Dostoyevski gerici."

öptm, kib.

humbara'nın uyandırmasıyla gelen edit*: alıntı, yazarın bu ülke isimli eserinden. yazar bölüm bölüm analiz ettiği dönemin, halkı dışlayan, kendi handikaplarından sıyrılamış türk aydınlarına velev ki bir ışık tutar diye sunduğu özeleştirilerinden biridir, kitabı hatta kitaplarını okumak genel bakış açısını kavramak adına daha sağlıklı olacaktır.

park sensörü

(bkz: sen kaptır gel çarpınca ben sana söylerim)

bir derdim var

yaşanmışlıklarını okuyunca, bu moderatörler, "iyi günler, ben aylin" insanıymış gibi canlandı birden gözümde. böyle neşeli neşeli mesajlara hafif dozda ayar enjekte edilmiş hoş cevaplar falan, vapurlar. insanın bir derdim var'a yazanlara muhattap olası geliyor. küçükken hep resepsiyonist olmak istemiştim..**