bugün

amerikan savunma sanayisi tarafından arpanet olarak temelleri atılmış günümüzün en kocaman iletişim aracı.
Internet (özel isim): Dünyayı saran ve merkezi olmayan, ağlardan oluşan bir ağ sistemidir.
internet (cins isim): Ağlardan oluşan ağ sistemlerine verilen genel ad.
(bkz: web) (bkz: dialup) (bkz: lan) (bkz: adsl) (bkz: wireless) (bkz: wep) (bkz: meaning of life) (bkz: oha)
(bkz: intranet)*
hayat 2'ye ayrılır. internet öncesi ve sonrası demek hiç de anormal değildir.
içinde 8 milyar site bulunduran boyutları belirlenemeyen yeni bir dünyadır.
şeytan icadı.
yakında içinde yaşayacağımız dünya
(bkz: information highway)
her türlü bilgiye ulaşabileceğiniz,kimisinin küresel köleleştirme,kimisinin nimet diye nitelendirdiği uluslar arası iletişim ağı..şu aralarda dsl bağlantı sayesinde her eve girmiş iletişim arabirimi
hayatımızda bundan bir kaç yıla kadar fazla yer kaplamayan ancak son yıllarda müthiş bir patlama ile hayatımıza giren bir sanal ağ sistemi.
internet cafe gibi bir kavramı ortaya çıkararak binlere ekmek sağlamış sanal özgürlüktür.
net adındaki futbol takımdan tartısmalı bir şekilde ayrılan yoneticele vs in kurduğu takımın adıinternettir.bir diğer öğreneyi için ;
(bkz: milan)
(bkz: inter milan) *
sosyal hayatın bitimine yolaçabilecek ağlardan oluşan sistemdir.
Cern in buldugu bilgi ortamı. Hatta sitesinde "where the web was born!" diyerek biz bulduk ulen işte çok konuşmayın dercesine kesip atmıştır. http://www.cern.ch
(bkz: bilgisunar)
bağlantının uydulardan geldiğini sandığım fakat sonradan deniz altından fiber kablolarla geçtiğini öğrendiğim yüzyılın iletişim aracıdır.
online oyunların çıkmasını sağlayan ve dünyanın heryerinden insanların beraber oynayabildiği iletişim aracı..
international network. (bkz: Genel Ağ)
(bkz: olmazsa olmaz)
geçen seneye kadar içinde bulunmadığım dünya. o zamanlar bilgisayarla napıyosun diye soranlara oyun oynuyorum, film izliyorum gibi cevaplar verirdim, lazım oldu mu okulda labdan giriyordum internete. ama bu zımbırtıyı eve bağlayınca günlük yaşantım değişti resmen. ne yaptığımı bilmeden saatler geçiriyorum karşısında; çalışmamdan, uykumdan kesiyorum ve her seferinde bir pişmanlık çöküyor. gene de her yeniden bilgisayarın başına oturduğumda bu pişmanlıklar uçup gidiyor sanki, çocuklar gibi şen oluyorum. normalde sakin bir adam olmama rağmen bi kesinti oldu mu türk telekonu arayıp ana avrat sövmek istiyorum. böyle yazınca buraya insanın gözünün önüne ağzından salyalar akan deli bir tip geliyor, farkındayım ama durum bundan ibaret malesef.
100 milyondan fazla siteyi bünyesinde barındırdığı belirlenen yumak.
http://www.haber10.com/haber/48105/
eroin esrar gibi bağımlılık yapan bırakamadığınız, bir gün dünyanın sonu olucak yaratık.
hakikaten de bağımlılık yapar... "ya tamam 10 dk.ya çıkıyorum" dersiniz, o 10 dakika 1 saat olmuştur veya ertesi gün vizeniz vardır* 'müzik dinlemek' amacıyla bilgisayarı açarsınız, ordan "ya bi msn e bakiim kim var kim yok diye" dersiniz, msn muhabbetleri uzar gider...
"örüt bağı" olarak türkçeleştirilmeye çalışılmış ama olmamıştır.