bu konuda fikrin mi var? buraya entry ekle. üye ol
 1. 1.
  sirket ici internet denebilir. aslinda sirket calisanlarinin genel sirket ici bilgilere kolayca ulasmalari icin tasarlanan bir sistem. kurum disindan baglanmak imkansizdir. sirket calisanlari icin cok faydali bir aparattir.
  ... laz pacino
 2. 2.
  çok uluslu şirketlerde işleri gerçekten de çok kolaylaştıran bir nevi internet üzerindeki şirkete ait harddisktir. çoğunlukla kullanılan ve her daim ulaşılması gereken verilerin saklanmasında, kolay ulaşım özelliği ile yardımcı internetin şirkete ait özel bölgesidir. dışardan giriş, giriş şifresi verilmediği sürece olanaksızdır.
  ... sephrenia
 3. 3.
  sadece belirli bir kuruluş içindeki bilgisayarları, yerel ağları ve geniş alan ağlarını birbirine bağlayan çoğunlukla 'tcp/ip' tabanlı bir ağdır.
  küçük internet de denilebilir.
  amaç; kuruluş bünyesinde bilgileri ve bilgi işlem kapasitesini paylaşmaktır.
  şirket içi tele-konferans uygulamalarında ve farklı birimlerdeki kişilerin bir araya gelebildiği iş gruplarının oluşturulmasında da uygulanır.
  ... ditty
 4. 4.
  (bkz: extranet)
  1 ... gore gori chapa tipa rota hey
 5. 5.
  yerel ağ. Bilgisayar ağlarının birbirine bağlanması sonucu ortaya çıkan, sınırlaması ve yöneticisi olan, sadece kurum veya iş yeri içinde kullanılan bilgi iletişim ağı.
  1 ... linka
 6. 6.
  oluşturulan workgroup arası, dışarıya kapalı ağ.

  ayrıca güvenlik açısından ve dışarıdan gelecek saldırılara karşı korunmak amacıyla genelde Firewall(ateş duvarı) kullanılır.
  1 ... objebi
 7. 7.
  Her yerde kullanilan kapali ag.Kuzey kore intranet kullaniyor sadece o ayri.
  1 ... duyanadam
 8. 8.
  intraket diye okudum, bir sağlıkçı ile karşılaşcam diye sevindim ya...
  2 ... siyah beyaz ritimler