bugün

entry'ler (282)

oda termostatı

Kombiye bağlanarak oda sıcaklığına göre kombiyi açıp kapatmayı sağlayan cihazlardır. Doğalgaza gelen zamlardan sonra daha sık bir şekilde kullanılmaya başlanmıştır.
bkz: http://www.intekticaret.c...rmostatlari,LA_244-2.html

arife günü çalışmak

gün sonunda verilecek ikramiyenin umuduyla çekilebilen eylem.

bursaspor fb ye yenilirse sözlüğü bırakırım

ben de bırakırım denebilen önerme. Zira çok fena geliyoruz. Kadıköy gerçek şampiyonu görecek.

düş kesiği

oğuz atay roman ödülü almıştır. pupa yayınlarından çıkmıştır.

tayyip erdoğan ı sevmeyip ülkesinde ekmek yemek

başlığı açana göre her iktidar döneminde başbakana oy atmayan kişilerin ülkeyi erk etmesini gerekirecek eylem.
(bkz: beyin bedava)

ilk yardım çantasını tüvturk için bulundurmak

türkiyedeki insanların kuralları ne kadar önemsediğini gösteren kanıtlardan biridir.

kahraman tazeoğlu

12 Mart 2011 cumartesi günü Bursa kitap fuarında imza günü düzenleyecek yazardır.

bana bunlarla gel

başlangıç müziğiyle insanı intihara sürükleyebilecek programdır.

4 şubat 2010 fenerbahçe bursaspor maçı

fenerbahçenin haklı bir galibiye aldığı karşılaşmadır. ayrıca maçın anlatımı ve yorumlarıyla bursaspor taraftarını kahreden karşılaşmadır.

ben bu yazıyı sana yazdım

beklemek eyleminin hiç bu kadar zor geleceğini bilemezdim. neyi beklediğini ne kadar bekleyeceğini bilmek avantaj gibi dursa da tam anlamıyla eziyet haline dönüşebiliyormuş. umut iyidir derler ama her umutlanmanın sonunda hayal kırıklılığının yaşanması hayata umutla bakmayı güçleştiriyor. her ne kadar acı çeksem de her ne kadar sonunda hayal kırıklılığı olacaksa da ben seni bekleyeceğim. sen bunları okumayacak olsan bile.

sigarayı bırakmak

her yemekten sonra, her çay kahve içişte, her stresli dönemde ilk akla gelen şey olduğundan uygulaması zor bir eylemdir. Yapıldığı takdirde sağlığı olumlu yönde etkiler.

bursa da beşiktaş forması taşımak

bursasporun maçının olmadığı bir günde çok fazla önemsenmeyecek hadisedir. bursa maçı varsa eğer tehlikeli bir durumdur.

konserlerde başına ışıklı şeytan boynuzu takan kız

boynuzlu tek kız olduğunda dikkat çekme başarısını gösteren kızdır. ancak milyonlarca ışıklı boynuz takan insanın arasında sıradan kalan kızdır.

ben geneleve gitmem diyen erkek

karşı cinse saygı duyan erkektir.

unutulmaz taraftar pankartları

şampiyonluk görmeden yitirilen yürekleri saygıyla anıyoruz.

http://img30.imageshack.us/i/kayseri1cc3.jpg/

benim adım orman

şebnem ferahın 6. albümüne isim vermiş şarkıdır.
sözleri soyledir.

içimden geçeceksen eğer
Buradayım yürü üzerime
Ateş şiir hepsi benim hazırım ben..
Gel gel gel gel

istersen dinlen içimde
Köklerimden bir şarkı var dilimde
Çıplak ayaklarla gez her köşemde
Gel gel gel gel

Benim adım orman
Örtü yaptım yapraklardan
Serdim herkesin üstüne
Biz hepimiz uyuduk bittik yalnızlıktan

Yeşildim olabildiğince
Yaşlandım maviye değince
Hem gündüz hem gece aklına düşünce
Gel gel gel gel

Benim adım orman
Örtü yaptım yapraklardan
Serdim herkesin üstüne
Sür yüzünü yüzüme korkma yalnızlıktan

Benim adım orman
Örtü yaptım yapraklardan
Serdim herkesin üstüne
Sür yüzünü yüzüme korkma yalnızlıktan.

bit palas

kitabın başlarında karakterleri tanımaya çalışırken sıkabilen yalnız sayfalar ilerledikçe kitaptaki karakterlerle aynı yerde yaşıyormuş gibi hissettiren elif şafak romanı.

diyarbakırspor un gs maçına çıkmaması

kahrolsun pkk sloganından rahatsız olan bir takımın yaptığı olaydır.

diyarbakırspor un ligden çekilmesi

gaziantep maçından sonra yeniden gündeme gelen meseledir. diyarbakır yönetimi her zamanki yaptıklarını yapmaktadırlar. iki gün sonra vazgeçtik diyeceklerdir.

ayazma

bozcaadadan üretilen bir şarap markasıdır. ordan başka bir yerden almak zordur. fiyatı ucuz olduğu halde içimi çok güzeldir.