1. 1.
    son zamanlarda sosyal medyanın en fazla kullanılan mecrası olan instagramda türeyen annelerdir. anne oldukları andan itibaren hatta hamileyken sayfalarında anı anına her şeyi paylaşırlar. çünkü yeryüzündeki tek anne onlardır. hatta ilk ve tek anne odur tek bebekte onlarındır. bebeğim bugün bu renk sıçtı bugün sütüm böyle şöyle geldi. kocamla şu tarihte şaaptık bebeğimiz bu burç oldu vs bir sürü bilgi verirler. Markalarla anlaşır ürünleri tanıtmak için bebeklerini askılık olarak kullanırlar. Bu işten para kazanırlar.
    kocalarının kucaklarına bebekleri tutuştururlar fotoğraf çekip, kocamda bebeğe bakıyor ben yayılıyorum en düşünceli koca benim ki gibi şeyler yazarlar. (tabi ki biz gerçeği biliyoruz geceleri kocan osura osura uyurken senin bebeğe bakmak için uyandığını hatta yatakları ayırdığınızı daha nicesini) hepsi de zengindir inanılmaz kıyafetler, bebek eşyaları falan vardır. ve en önemli özellikleri hepsinin bebeklerinin prens, prenses, şehzade olmasıdır. korhan'smom, sudenazsmom diye kullacını hesapları vardır. anne oldum olanı ne ileti yazdım ne bir şey paylaştım mom's konseyi tarafından her an annelikten ihraç edilebilirim.
    21 -3 ... suzan avci
  2. 2.
    sırf bu huyları yüzünden 2-3 arkadaşımı tüm sosyal mecralardan sildim.
    her bokunu paylaştılar çocuğun resmen çocuklardan irite oldum.
    olm sizin hiç mi "ya bu anını da sadece ben göreyim" diyerek fotoğrafını "çekmediğiniz" özel bir anınız yok?

yapaylıklarıyla, çocuklarını "kullanmalarıyla", soğukluklarıyla insanı iğrendiren tiplerdir.

not edit: sözlüğü kendi fotoğrafını paylaşacakları mecra zanneden mallar da bu gruba dahildir.
    3 -1 ... satanist kesen psikopat kedi
  3. 3.
    Bir çoğunluğu çocuk fetişisti gibi görünen iğrenç ebeveynlerdir! instagram adları saçma sapan- çalışan anne, pembiş annesi, hiranın annesi, doğuran anne, hamile anne vs
    Bu nasıl bi sapkınlıktır ? Senin bi kimliğin adın var, hadi biona yazdın tamam anladıkta neticede görmemişsin anladık, ama instagram adın niye böyle !? Çocuğunun osuruğundan, sıçmasına kadar gözümüze sokarlar bu tipler. inanın sizin bebeklerinizle ilgilenmiyoruz, çocuk doğurmadan önce ki arkadaşımızı seviyoduk böylesini değil ! Bakma o zaman mal diyenleri duyar gibiyim, napalım görüyoruz işte keşfette çıkıyolar stalker'lıkta kanıma işlemiş. Uzun lafın kısası yetiştircekleri çocuklar umarım faydalı gençler olur. (Sanmıyorum ama...)
    8 ... amorefonte
  4. 4.
    benim ki tüm ailedeki akrabaları yeni gelinleri itinayla ekler.daha sonra atılan tatil,çocuk, ne biliyim kahve fotoğraflarına hayırlı olsun, aman da yesinler ne tatlı.masallah,inşallah afiyet olsun gibi kalıp cumlelerle yorum yazar.
    bir kere dedim depresif ruh halimlen bir paylaşim yapıyım.bizimki de diğer odada çok anlamlı canım yazmış.
    insan gelir bi yoklar biseyim mi var.yeni nesil anneler bile bozdu ya.
    3 ... muzlugofret
  5. 5.
    Çocuklarının, hamileliklerinin her anını paylaşan annelerdir. Çocuğu üzerinden ilgi toplamaya çalışan annelerdir. Bunların eşleride mi bir şey demiyor hayret doğrusu. 7/24 çocuğun fotoğrafını atacağına otur çocuğunu eğit, ilgilen. ilgi delisi edecekler çocuklarıda.
    4 ... keyfinizinkahyasi
  6. 6.
    Bunların hepsi maldır.
    5 ... mimist
  7. 7.
    instagram anneleri
    Bu hale gelmişlerdir.
    11 -1 ... rakivebalik
  8. 8.
    instagram anneleri
    3 -1 ... birsabahgelecekkardanaydinlik
  9. 9.
    Aslında yaptıkları paylaşımlardaki gibi annelik görevini tam yapamayan annemsilerdir..
    -1 ... cilginhobbit
  10. 10.
    instagram anneleri
    3 -1 ... stroszek