bugün

valla bunlardan gına geldi. çocuğum da çocuğum diye geziyorlar. bi onlarda var sanki anasını satayım. çocuğundan başka hiçbir ilgi alanı olmayan kadınların cahil olduğunu düşünüyorum, çocuk yetiştirmek kolay değil ama bu tiplerin yetiştirdiği çocukların ne olduğu belli zaten.
Çocuğunun popişini temizlerken bile story atanları vardır.
Bugün fazla pislememiş oğluşum...
çoğunun kocasını gizliden aldatıp fuck buddyleri ile takıldığını kanıtlayabilirim ama ıspatlayamam.
5-10sene sonra Danla bilic ve Duygu özaslan da aralarına katılır.
Kuzenlerim filan var bazen görünce bdn utanıyorum adlarına.
Feysbuk annelerinden farklı olarak sosyal medyayı yorum değil beğeni odaklı kullanırlar.
Eşine, kociş diyordur.
ilk diş
ilk çiş
Oğluş 2 aylık
Oğluş 3
Oğluş ......1 yaşında

Gibi gibi partyler yaparlar, sofralar kurup paylaşım yaparlar.
çocukları zorla güldürüp poz verdiriyorlar.
tam mal bunlar.
Çok şey yazacağım oluyor görgüsüzlerle ilgili başlıklara, artık üşeniyorum. öylesine bıktım ki görmemişlikten, bayağılıktan, ilkellikten ve bunlardan hiç gocunulmamasından. Artık üzerine düşünüp dert etmekten yoruldum.

Neyse, minik berra'nın uykusu gelmiş arkadaşlar ona yoğunlaşalım, annesinin range rover'ını değiştirmesi gerekiyor.
Tecrübelerini paylaşanlar kabul, işte söyle doğdu, bu mamayı kullandım, bu bezi aldım iyi geldi ya da gelmedi falan... Ama her gün albüm gibi çocuğun her halini paylaşanlara yuh artık diyorum. Bu cidden bebek/çocuk mahremiyetini suistimal etmek oluyor.
kadının yaptığının; çocugunu istismar ederek, içinde bastırdığı, meşhur olma, onaylanma, alkışlanma vs gibi duygularını besleyebilecegi,egosunu şişirip ,burnunu kaf dağına dayayıp,kücük dağları ben yarattım,diyerek yakın çevresinde hükümranlık kurabileceği bir ortamdır,bir fırsattır.

tanım; kendilerini ünlü sanan, çocuğunu teşhir eden, birbirleriyle kavga eden mom sürüsü. umarım bir an önce bitersiniz.
Ebubekir hıddıkın isim partisi geldi aklıma, ya da Büşra mıydı Merve miydi neydi işte onun cinsiyet partisi. Şaka bi yana baby shower mıdır nedir uzun süre o partiler de çocuğu yıkıyolar sanıyordum, sıfır şaka.
kadınların kendini ve kendinden olanı beğendirme çabası içinde olmaları sonucu cozutmaları, conta yakmaları.
Çocuklarına yazık olan annelerdir. Hadi o koskoca kadın, kendi seçti bu tarz yaşamayı. Ama çocuk zorunlu olarak böyle yaşamaya başlıyor. Ben kolay kolay da çocuğun başka yol seçeceğine inanmıyorum. O da malesef istemi dışında ilgi budalası oluyor.
ilgi ve gösteriş budalası, annelikten uzak sözde annelerdir. Anneleri böyleyse çocukları nasıl olacak kim bilir.
bu insanların elinden çocuğunu ve evliliğini alırsanız geriye hiçbir şeyi kalmaz. basit ruhlulardır. dolayısıyla kendini topluma ispat etme uğruna çocuğunu, mahremini paylaşabileceği en uygun ortam da sosyal medya tabii ki. ücretsiz, bütün akraba eş dost orada.

hayır bunu yapan da en yakınımız. ailemizden. abla dediğimiz insanlar. yakında sosyal medya popülerliğini yitirecek ve birbirimize kendimizi ispatlamadığımız özel yaşamlarımıza geri döneceğiz.
Bilmem kim's mom oluyorlar bazı kadınlar doğurur doğurmaz.

Annelik bir kimlik gibi yapışıyor birden üzerlerine.

Sonrasında çocuklara çok üzülüyorum ben. Türlü pozlar, türlü şebeklikler, özel hayatlarının ihlali... Gereksiz bir mükemmeliyetçilik...
havalı kız yoktur, dikkat çekmeye çalışan ilgi orospusu vardır. istediği kişinin dikkatini çektikten sonra böyle olur yarımakıllılar.
görsel
Aslında yaptıkları paylaşımlardaki gibi annelik görevini tam yapamayan annemsilerdir..
görsel
görsel
Bu hale gelmişlerdir.
Bunların hepsi maldır.
Çocuklarının, hamileliklerinin her anını paylaşan annelerdir. Çocuğu üzerinden ilgi toplamaya çalışan annelerdir. Bunların eşleride mi bir şey demiyor hayret doğrusu. 7/24 çocuğun fotoğrafını atacağına otur çocuğunu eğit, ilgilen. ilgi delisi edecekler çocuklarıda.