1. 1.
    Doğru dürüst insana yakışır durum,adamlık,âdemiyet.
    insanın değerini,saygınlığını veren öz,insana yaraşır yaşama ve düşünme ilkesi.
    2 ... italiano
  2. 2.
    Bir insanın ihtiyaç sahibi(bu ihtiyaç maddi ve manevi olabilir.)başka bir insana karşılık beklemeden yapmış olduğu güzel davranışlara denir. Günümüzde bu tür insanların nesli tükenmiştir.
    1 ... ismahael
  3. 3.
    sesim yankılı ve derinden çıksaydı,göklerde dolaşan bir yüce ruh olsaydım...şu soruyu sormak isterdim insanlığa "nereye doğru gittiğinin farkında mısın?"

2008 editi: bu entry hangi ruh haliyle yazıp, bu soruyu hangi akıl fikirle sorduğumu "çılgınlar" gibi merak ediyorum.

gidip gelen edit: bakın entry gece 4 civarında yazılmış. biraz insaflı kötüleyebilirsek.
    1 -1 ... endustriyel siyah
  4. 4.
    anlamının uzun uzun düşünülüp idrak edilmesi gereken kelime.
    ... sleepless
  5. 5.
    günümüzde "öldü sanırım,pek gözükmüyor ortalarda" diyebileceğim bir duygudur insanlık.
    1 ... olips
  6. 6.
    olan, olması gereken kimine göre hala olan, kimine göre bitmiş şey..
    -1 ... sadik 2 dost 1 hayat 1 olum
  7. 7.
    (aniden) sol frame'de gorunce oldu zannettigim olusum, kavram, isleyis, mekanizma.
    ... ziril mileves
  8. 8.
    bitişi haber kaynaklarınca da doğrulanan kavram.

http://www.cnnturk.com/DU...;HID=1&haberID=371405
    ... dancerinthedark
  9. 9.
    ölmemesini dilediğim prensip. daha doğrusu hayata bakış.
    ... leggare
  10. 10.
    ''genel manzara; tüm zamanlar içinde rast gele, bölük pörçük bir şeylerin kotarıldığı, sayılmayacak kadar çok şeyin de başarısızlıkla sonuçlandığı bir deney labaratuvarı'' diyor nietzsche..
    1 ... xsentos