bugün

aga hadi sallamıyorsunuz,neden koskoca efsane engelbert humperdinck'i rezil rüsva ediyorsunuz? sorusunu hak eden tutumdur.
Olmayan şeydir.
Teklif götürülen sanatçı kabul etmiyorsa bu o ülkenin suçu değildir. Zira Türkiye de halihazırda hadise'den daha yetenekli sanatçılar barındırırken onu yollamıştır. Şimdi pentagram olsun duman olsun ne bileyim bedük* olsun bunlar kesinlikle hadise'den daha iyidirler diye düşünüyorum. Zira Cem Karaca, Barış Manço gibi isimleri de yine Eurovision'da görme şerefine erişemedik. Demek istediğim; ülkenin başarılı sanatçılar çıkarmış olması ve buna rağmen onları eurovision'da kullan[a]mamış olması eurovisionu sallamadığı anlamına gelmez. Tam tersine sanatçılar eurovision'u sallamıyordur zira -yine aynı yargıya geliyoruz- bu da bize bahsi geçen sanatçıların neden bu kadar sevildiği ile ilgili bir takım ipuçları veriyor. Evet bu açıdan bakacak olursak Finlandiya'nın her sene birinci olup o sahneyi yalama yapmış olması gerekiyordu. Veya daha bariz bir örnek ermenistan'ın system of a down'la katılamaması olarak gösterilebilir. Dünyaca ünlü bir grubun katılması demek bütün dengelerin bozulması demek olur ki burda konu farklı boyutlara taşınıyor. Şuan gördüğümüz kadarıyla eurovision tam anlamıyla bir müzik yarışması değil. Olur da böyle ünlü gruplar yarışa katılırsa hayranları kesinlikle politika siyaset dinlemeyecek ve fanı olduğu adamlara oylarını yağdıracaktır. Bu durumda bütün dengeler bozulacaktır. Evet öyle olsaydı gerçekten bir müzik ziyafeti yaşardık. Linkin Parklar olsun Opeth'lar olsun... Velhasılı kelam eğer ingiltere'nin ünlü sanatçılarını kullanmıyor oluşu sallamamasından ileri geliyorsa hiçbir ülke an itibariyle eurovision'u sallamamaktadır.
ingiltere'yi eurovisionda diğer ülke insanlarının sallamaması nedeniyledir. * demek ki bu ingilizleri sevmeyen tek ben değilmişim. ayrıca gerçekten de bir boka benzemeyen şarkılarla katılıyorlar.
neye dayanarak yada zaten sallamaması lazım niye yazıyorsunuz ki diyenlere önce bir okuyun dedirten başlık, müzik sektörünün öncüsü olan bir ülkenin olması gerektiği gibi kendini paralamadığı gerçeğidir.
ingiltere çoğu başarıya doymuş olan bir ülkedir. e çoğu başarıya doyan biri, artık zevk anlayışını değiştirecektir. o yüzden eursovisionu sallamaması doğaldır.
eurovision saygın bir yarışma değildir efendim. bundan mütevellit sallamaya gerek yoktur. olduğu kadar.
adamlar işi ciddiye almıs olsa zaten bizim gibi en kalifiye sanatçılarını bu platforma yönlendirirler ki (Franz ferdinand, depeche mode, arctic monkeys, prodigy, coldplay, keane, travis, radiohead v.b.) daha sayamadığım yüzlerce kaliteli grup ve şarkıcı o zaman da adaletli olmaz her sene birinci olurlardı.
eurovision siyasi bir yarışma şekline girmiştir, ingiltereyi geçtim diğer ülkeler neden halen sallamakta onu düşünüyorum ben. ***
(bkz: ya bi sigara verin)
sallamamak değil sallayamamaktır o. kalitesiz şarkıcımsıları olduğu sürece ingiltere ülkesi zaten eurovision'u sallayamayacaktır. bakın hadise'ye hem kalçaları hem eurovision'u sallıyor.
ingiltere nin 2010 da iron maiden la katılacağını açıklaması üzerine yalan olmuş önerme.

(bkz: kaynak g tüm)
pink floyd, iron maiden, motörhead, queen, led zeppelin, king crimson, the beatles, coldplay, genesis, deep purple, depeche mode, judas priest, the prodigy, the rolling stones, sex pistols gibi müzik topluluklarının çıktığı bir ülkenin yapmasının gayet normal olduğu bir hareket.
brezilya gibi bir ülke de sallamıyor.. adamlar ne futbol oynuyorlar amk.
*i, * u, * i,* yi ve burada ismini sigdiramayaciz kadar cok sanatci ve gruplari cikaran, bununla da ekol olan Ingilte'nin bu alanda masturbasyona ihtiyacinin olmadiginin gostergesi olsa gerek. ancak biz cikara cikara cisli tarkan ve daha kotulerini cikarabildigimiz icin ve yuzyillladir dunyada hemen hic bir alanda somut basarimiz olmadigi icin simdi milletce dogru durust turkce bile konusamayan belcikali hadisenin pezevenkligine soyunarak ezik ruhumuzu datmin etme derdindeyiz.
baldır bacak göstermekten başka fazla birşey olmayan, dost ülkelerin birbirine tam puan verdiği dost olmayanların puan vermediği çok az kimse tarafından doğru düzgün takip edilen bir yarışma olmasından kaynaklanır.
demir demirkan a eurovision hakkında sorulan soru hakkında şu anlamda sözler söylediğini hatırlıyorum. *- ''eurovision avrupada bi kaç milyon insanın seyrettiği bir yarışma. halbuki mtv müzik ödülleri çok daha fazla * seyrediliyor. popüler olabilecek söz ve müziklerle bi şarkı yaptım. kariyerim açısından çok önemli bir yerde değil''
gibisinden eurovisonu sallamayan sözler söylemişti. haklıydı da.
avrovizyon * amatör müzik gruplarının platformudur. son yıllarda aç gözlü ülkeler profresyonel bir olay olarak algılamaya başlamıştır.

ingiltere ise bu organizasyona her zaman şov amacıyla katılmıştır. sebebi ise kurucularından biri olmasıdır. kurucu ülkeler hiç bir zaman iddialı değildir.

ingilizlerin en müthiş şovu ise 2007 yılında scooch grubunun flying the flag isimli şarkı ve şovudur. işte bu şov ve şarkı çok açık bir şekilde ortaya koyar ingilitere'nin avrovizyon* felsefesini.

nedenini elbette merak ediyoruz. acaba küçük ülkelerin birbirlerini yemelerini zevkle izlemeleri olabilir mi ?
sürekli sonuncu olmasından kaynaklanan sallamadır. zira ingiltere her sene sonuncu olmasını bahane ederek eurovision komitesine şikayette bulunmuş yaptığı mızıkçılık sonucu eurovision a ülke jurisi sistemini geri döndürmeyi başarmıştır. malum adamlar sanayileşmiş ülke olduklarından yurtdışına işçi yollamamışlar bu sebeplede televotingle oy gelmiyor.

ha madem sallamıyorsun yarışmaya katılma o zaman! sanki silah zoruyla!
öncelikle şunu yazmak istiyorum aslında başlık ;

ingiltere gibi müziğin doğduğu yer denebilecek bir ülkenin eurovisionu sallamadığı gerçeğini fark edemeyen bünye

olacak idi, ancak gel gör ki 150 karakter izin verseler anca yeterdi.

efendim diyeceğim şudur biz her sene kendimizi allahım ne olacak, kim seçilecek, ne giyecek ingilizce mi türkçe mi diye kasarken, adamlar ki belirteyim ingiliz hayranı falan değilim bilakis gıcık olurum olmamam lazım aslında bu da doğru bir davravış değil * ama bakınız bu ingilizlerde beatles mı dersin Elton John mu dersin yok güncel olsun dersen Amy Winehouse mu dersin yok punk diyosan blur mu dersin, artı daha efsane neler neler var. adamlar bir tanesini çıkarıyor mu? gerçi atıp tutmak istemem onseneler öncesini bilmiyorum ama daha küçüklüğümüzden beri biz deli aşkının sonu var mıdır diye sormadan severim seni ile mutluluktan delirirkenden beri görmedim ben adamlarda bunlardan birini kullanan. umursamıyor artık çünkü o kadar da mühim değil.

yani bir şov bu ne yazık ki biz yunanistan a puan yağdırsak da senelerce, onlar bize yağdırmıyor böyle böyle daha kardeş olmuyoruz ben tanıtım olayına da inanmıyorum çok, tabiki televizyon herkes izliyor falan ama adam gelsede turist olarak sağolsun magandalarımız geri kaçırıyorlar.

uzun lafın kısası eğer ki okuduysan okuyucu, kendimizi paralamaya gerek yok böyle böyle bizi avrupadan sayıyorlarmış gibi oyalıyorlar biz de salak gibi, aman tanrım bu sene kim katılsın ne söylesin diye çıldırıyoruz. gerçekten bir girse afedersin ağzımıza mıçacak rakiplerimiz olmuyor ama biz gerçekten kaliteli adamlarımızı oraya salıyoruz bu da daha beter değer düşürüyor uluslararası alanda. *
ama tabi burda önemli olduğu için bizimkiler sallamıyor rezilliği çünkü turkcell reklamı, pepsi reklamı gırla gidiyor. ben olsam bende sallamam zahir.

bu kadar uzun yazı okunmuyor biliyorum ama yine de uzatayım şimdiden gaza gelecek bünyeler için , hiçbir hakaret yada aşşağılama yazmadım gerçekleri de bir düşünelim diyerekten yazdım.

ikincisi de ; kurban gelseydi şöyle salına salına lambaya püf de söyleseydi bütün laflarımı da yutarmıydım acep o zaman saygı duyardım belkim, ama bak hak eden yapmıyor. *

edit: okumadan etmeden başlığa göre eksileyen mal sana burdan efsane hugocuyu hatırlatıyorum.

son edit : an itibari ile bize 12 puan geldi birleşik krallıktan.