bugün

entry'ler (62)

fenerbahçe nin üstüne oynanan kirli oyunlar

Aziz Yıldıvım bu cümleyi her demecinde kullanır. **

prezervatif dilli ağzı ishal olmuş yaratıklar

Eğer incisozluk diye bir sözlük yapılanmasından haberi olsaydı ssg'sidir zall'ıdır hepsini toplar alınlarından öperdi.***

inci sözlük

Meraktan tıklamış bulundum ama bilemedim ki insanın başına ne gelirse meraktan gelirmiş.*
Girer girmez yüzüme çarpan sayfa başlığı: anneler gününde anneme vibratör aldım

Aftershock: Yazar isimleri.**

scenes from a memory

bildiğin kompozisyon. giriş gelişme ve sonuç şeklinde albüm yapmış ya adamlar. hiç sıkılmadan evire çevire dinlenir, kulaklıkla izlenen bir sinema gibi mest eder adamı.*

400 dolarlık ipod da murat boz dinleyen tiki kız

(bkz: Murat Boz radyoda Black Sabbath ipod da dinlenir)*

otobüsü 30 saniye farkla kaçırmak

Zaten haftada bir gerçekleşen bir olay olmuş, sabahki derse zamanında uyanmışsınız. Haliyle duruma alışkın olmadığımız için hafiften garipsiyoruz saati. Durağa git, otobüsü gör, koşar adımlar, şoförün bizi sallamaması, sonrasında kendimizi bir anda içinde bulduğumuz o mazotla karışık yağ yakmış motor dumanı, arkasından önce yüksek volümle başlayarak gelen belirtili, belirtisiz, zincirleme isim tamlamaları, sonrasında volüm** düşer, adımlar yavaşlar, küfürler hala devam etmektedir çünkü.**

the fountain

Vizyondayken nasıl kaçırdım bir türlü aklım almıyor ya. Film resmen yoruyor insanı ki bu da giriş-gelişme-sonuç filmlerine alıştığımdandır gerçi. Beni yoran filmlerin hastasıyımdır bunu izlediğimden beri * *

sözlükçülerin blog adresleri

Keşke daha önce başlasaymışım diyorum bazen. Haftasını doldursa da Weekly Summary'e de bakabilsem *
http://liomc.wordpress.com

içkiye haram deyip piyango bileti almak

O kadar çatlak su sızdırmaz mantığı. Kimse de zorlamıyor ki abi müslüman olacaksın diye. Gereklerini yerine getiremedikten sonra bir cemaate tabi olmak nedir zaten. Ben bunu anlamıyorum.

(bkz: Bir gün herkes müslüman olacak)
(bkz: Bir gün herkes ateist olacak)
(bkz: kapalı uyuma)
(bkz: takım tutar gibi ideolojik olmak)
(bkz: lio dan bkz yağmuru)*

hadi yatın artık yarın okul var

Üniversiteye girmenin kazandırdığı artılardan birisi olarak, bu ve bunun gibi ailevi söylemlerden kurtulmuş olmayı da görmekteyim. 23 yaşına geldim, bir kere Parliament sinema gecesi'nde bir film izleyebilmişliğim yok arkadaş bu nedir ya?

domuz gribine muz gribi diyen imam

Ev arkadaşımın amcası, vakt-i zamanında yön belirtmek amacıyla "sol"a "sağın karşısı" demiş, orada bulunan cemaati yarmıştır. Bu söylemin de muz gribinden bir farkı yoktur kanımca.*

hayatın anlamını çözdükten sonra yapılacak ilk iş

Bir sigara yakmak mesela. **

başlık sıçmak

karşılıklı cevap olarak girilen entrylere moderasyonun bakarsın akıllanırlar diye ses çıkarmaması sonucu işi büyüterek başlıkta karşılıklı cevaplaşma boyutuna getiren yazarların yaptığı eylemlerden sadece biridir. Bu bağlamda yapılan tekil eylemlerden birkaçını cümle içinde kullanmak gerekirse;

(bkz: gs fethullah gulen sayesinde uefa kupasini aldi)
(bkz: adriana lima nın türban takması)**
(bkz: müslüman bayramlarının resmi tatil olması)
(bkz: bayanlar neden mini etek giyer)*
(bkz: türbana kafam girsin)*
(bkz: türban lafı duyunca çılgına dönen laikçi kız)*
(bkz: işi gücü bırakıp sözlük yazarı olmak)

müslüman bayramlarının resmi tatil olması

neden bu kadar sıkıntı yarattığını anlamadığım konu. Ota boka bir ton miting yapılıyor, toplayın add leri çydd i falan yürüyün tatil olmasın diye. Ayriyeten;

(bkz: sıçtım başlık oldu)

kuran dan bahsedebilecek insanlar zümresi

Elmalılı Hamdi Yazır'ın bahsettiği insanlardır.

"Doğrusu Kur'an'ı cidden anlamak, tetkik etmek isteyenlerin onu usülüyle Arabi yolundan ve muteber tefsirlerinden anlamaya çalışmaları zaruridir. Kur'an'ın falan tercümesinde şöyle demiş, diyerek hükümler çıkarmaya, meseleleri münakaşa etmeye kalkışmamalıdır.Bunu imanı olanlar yapmaz, insafı olanlar da yapmaz.

Kur'an'dan bahsetmek isteyenler onu hiç olmazsa harekesiz olarak yüzünden okuyabilmelidir. Maamafih* öyle kimseler görüyoruz ki Kur'an'ı harekesiz olarak okumak şöyle dursun, harekesiyle bile doğru düzgün okuyamadığı halde ondan hükümler, manalar çıkarmaya çalışıyorlar

Öylelerini görüyoruz ki Kur'an'ı anlamıyor ve tefsirlere, müfessirlerin tevilleri karışmıştır diye onları da dikkate almak istemiyor da eline geçirdiği tercümeleri okumakla Kur'an'ı tetkik etmiş olacağını iddia ediyor. Düşünmüyor ki okuduğu tercümeye alim müfessirlerin tevili değilse cahil mütercimlerin hatası, noksanı karışmıştır..."*
şeklinde de olaya açıklık getirmiştir. iyi ki sözlük yazarı değilmiş kendisi, müslüman geçinen ama neredeyse milleti islamdan soğutan bazı bazılarına ayar vermekten parmak uçları su toplardı.*

ferrari kullanıp bakkala borç yazdırmak

veya farklı bir bakış açısı olarak;

(bkz: alışmış kudurmuştan beterdir) şeklinde de yaklaşılabilinecek eylemdir.

abd nin eurovizyon a katılması

kanımca fark yaratmayacak olan birşeydir. Zira isveç amon amarth'la, almanya kreator'la, portekiz moonspell'le katılıyor da, amerika o kadar ilginç olan neyle katılacak?**

şahin k nın oscar adayı olma ihtimali

fenerbahçe türkiye kupasını kaldırdığında belki...

2009 eurovision şarkı yarışması

1956 yılından beri süregelen, ana amacı ülke televizyonları arasında ortak canlı yayın yapabilme kabiliyetini artırmak olan yarışmadır.Ayriyeten sözlük yazarlarının da hakkında entry kastıkları yarışmadır.*

ingiltere gibi bir ülkenin eurovisionu sallamaması

eurovision siyasi bir yarışma şekline girmiştir, ingiltereyi geçtim diğer ülkeler neden halen sallamakta onu düşünüyorum ben. ***
(bkz: ya bi sigara verin)