bugün

incirin içinde bulunan ufak parçacıklardır
yüzeyselliğin bir karış üzerinde gezinenlere ithaf olunmuş deyim(ler)e malzeme olmuş çekirdek...
kavga sonrası barışmış çiftlerin kavga nedenlerinin gerksizliğini ayrıca küçüklüğünü belirtmek için yararlandıkları meyve içi.
insanların, büyütülmemesi gereken, kavga sebebi olmayacak kadar basit nedenleri tasvir ederken kullandıkları meyve çekirdeği.
alternatif ölçü birimi
yeni bir yazar. yeni bir nick yeni bir neden lazım yazarı.
bu arada da gün itibarıyla 1 yaş daha yaşlanmış kişi.**

sakıp sabancı'nın yorumu : 1 sene daha haa.. vuah vuah vuah.. vuah vuah vuah
sözlüğün dutluk zamanında sokakta sek sek oynayan küçük bi çocuk olmasından ötürü çok eski olmayıp; yeni bir yazar da değildir efenim kendileri. kişisel sebeplerden ötürü * nikini değiştirmiş, kendine temiz bi sayfa açmış kişidir. hayırlı olsundur.
(bkz: incir çekirdeğini doldurmamak)
boğum günü kütlü olsun. (bkz: pata küte)
dönüşüyle, beni şeker çuvalına düşmüş afacan bi çocuk kadar mutlu etmiş eski dost, şekerpare, her bi'şey, hırkamın nerelerde kaldığını sormak istediğimdir kendisi* ama gün itibariyle doğum günü çoocuu.
bir türlü içi doldurulamayan çekirdek.
doğum gününü tüm sevgimle kutladığım yazar..ilerde inşallah benim gibi bir anne olursun..canımsın yazarı..
sözlükteki ömrünün yarısını kendine yepyeni ve temiz bir sayfa açmakla geçiren kişi.*
bir türlü aynı anda denk gelemediğimiz yazar...
özgü namal'ın kürt kızı 'heda'yı canlandıracağı, selda çiçek'in yeni filmi. mardin'de çekilen filmde; heda'nın erkek kardeşi mayına basarak ölüyor, ablası da bu acı nedeniyle intihar ediyor. ailesi ise heda'yı eniştesiyle evlendiriyor. film ocak'ta vizyonda.
* *
nilüfer'in 29.06.2009 tarihli yeni albümü HAYAL'in 5 numaralı süper şarkısı. şarkının söz ve müziği adnan ergil'e, düzenlemesi ise ozan çolakoğlu'na ait. şarkının sözleri ise şöyle:

Susuyorum konuşmam artık
Kelimeler boşu boşuna
Özlesem aramam artık
Alıştım yokluğuna

Kime güveniyorsun nedir derdin
Bu ne cesaret, nedir bu halin

Tükenmiyor hangi ömür
Gücenmiyor hangi gönül
Bunlar günün getirdiği
Yelkenler yalnızlığa
Bahaneler kâr yanına
Dolsun incir çekirdeği

incinince küsemem artık
Bağırıp çağırmam bir daha
Yılları devirdik artık
Geriye dönüş yok asla
Nilüfer'in yeni albümünün en başarılı baladlarından biri.
Başrollerinde Özgü Namal, Derya durmaz ve Barış Çakmak'ın yer aldığı, Selda Çiçek'in yönetmenliğini yaptığı önümüzdeki aylarda vizyona girecek türk filmi.
(bkz: incir çekirdeği filmi)
vizyona giren yeni bir türk filmi.
içi doldurulması çok kolay olan bitki yavrusu.
hacmi çok önemli olan hede.
başrolünde özgü namal'ın oynadığı fakat filmin orjinal kopyası fransa'dan gelirken kaybolduğu için vizyona giremeyen film. fedex express kargo firmasına da dava açılmış. koskoca filmin orjinal kopyası nasıl kaybolur lan! ?
http://www.ensonhaber.com/incir-cekirdegi-filmi-yolda-kayboldu.html
incir reçeli'yle karıştırılması muhtemel filmdir.
sözlükte yer alan bazı başlıklar için söylenebilicek en anlamlı deyimdir.
(bkz: incir çekirdeğini doldurmayan başlıklar)
güncel Önemli Başlıklar