bugün

buram buram kalite kokuyor bu herif. usul usul takip ediyorum da, müzikten anlıyor, tarihten anlıyor, siyasetten anlıyor, silahtan anlıyor, uyuşturucudan anlıyor, savaştan anlıyor. sadece konuşmak için her boka söyleyecek sözü olan adamlardan da değil kendisi. konuşunca tam konuşuyor. ayaklı kütüphane gibi işte, her konuda bilgi sahibi biri. oturup birkaç entrysini okusa kültür manyağı olur insan. müthiş bir kafası var bu adamın. elimde olsaydı kafa röntgenini çektirip duvarıma asardım.
küfür ediyor oluşumla ilgili bana yöneltilen hiçbir eleştiri için savunma pozisyonuna geçmeye hakkım yok. bu insanlar haklılar çünkü.

bazen yazdıklarıma dönüp bakıyorum da, bu ne iğrenç bir üslup böyle. küfür etmeden cümle kuramıyor musun bok kafa diyecek olursanız eğer; yoo aslında küfürsüz de kendimi çok güzel ifade edebiliyorum ama tutamıyorum kendimi. hani şey gibi, cüzdanın telefonun yanında olmayınca kendini çıplak hissedersin ya, benimki de o durum. ben buraya ilk geldiğim gün, ilk yazdığım entryde bile küfür etmiştim. son girdiğim entryde de küfür ettim. elbette iğrenç bi şey. höst lön, sikörüm lön, göt höt möt... bu ne lan şimdi. karşıma benim gibi biri çıkıp bunları bana yapsa kafasını duvara geçiririm. sadece o anı yaşıyorum/düşünüyorum. o an rahatlamak için her şeyi yapabilirim. oslo katliamındaki nazi sempatizanı gencin yaptırdıklarını da yaptırır bana bu öfke. elbette bu öfkenin getirisi pişmanlıktan başka bir şey değil. küfür etmek gerçekten iğrenç. bir insanın 30 tane karakteri olursa böyle olur elbette. birçok kez söz verdim kendime küfür etmemek adına. ama tutamadım.

çok kalp kırıldı. burda samimi olduğumuz birkaç insan evladı vardı. bu son olaylardan sonra samimiyet kalmadı hiçbiriyle. attığımız mesajlara dahi cevap vermiyorlar. ben yazdığım hiçbir şeyden pişman değilim küfürler haricinde. kesinlikle onlardan nefret etmiyorum, sadece kızdırıyorlar beni. onlar da kendilerine göre haklılar biz de kendimize göre haklıyız. ne biz onlara saygı gösteriyoruz ne onlar bize. böyle olacağı belliydi. şimdi keşkeli cümleler kurup bok bok betimlemeler yapmayacağım. olması gereken şeyler oluyor işte.

imf ile ilgili bir yazım var henüz mevcut başlığa aktarmadığım. onu da yazdıktan sonra bu sözlükte politika/siyaset ile ilgili hiçbir şey yazmayacağım. nerden baksan tutarsızlık, nerden baksan ahmakça, nerden baksan iki ucu boklu değnek. eskisi gibi duygu ve düşünce bağlamında blog olarak kullanmaya devam edeceğim burayı.

ha hazır aklıma gelmişken; bazı önyargılı arkadaşlar var. sözlük avatarıma bakıp benim komünist olduğumu düşünüyorlar. hepsine tek tek açıklama yapmaktan bıktım. burdan söylemek istiyorum işin aslını. o gördüğünüz profil resmi bir bilgisayar oyununun dvd kapağı sadece. başka anlamlar yüklemeyin. oraya tutup da call of duty'den makarov karakterinin fotosunu koysam beni rus ajanı mı ilan edeceksiniz? oha.

özet:
liselyus ibnelyus türü çiftleşmeden önce eşini tehdit ederek kur yapar, bu tür ufak gövde gösterileriyle eşinin cesaretini sınayan liselyus, ilkbaharın son günlerine doğru eşiyle bir mağaraya çekilerek doğacak yavruları besleyebilmek için karbonhidrat ve yağ depolar.

mitsubishi klimalarının sunduğu öldürmeye programlananlar devam edecek.
(#13460322) entry'siyle gülümsetmiş yazarımız. hala da gülüyorum.
Tam aklımdan geçerken sol frame adı verilen yerde beliren zat-ı uhterem ve muhteşem kişi.
Nerelerdesin lan sen?
ethem sarısülük tespitleri hoşuma gitmiş olan yazar. zeki bi herife benziyor.
(bkz: ethem sarısülük ün terörist çıkması/#20248330)
tebrik ediyoruz kendisini. düşünen, aklını kullanabilen insanlar da var.
(bkz: ethem sarısülük ün ailesinden fotoğraf açıklaması/#20252072)

tebrik ediyoruz kendisini. düşünen, aklını kullanabilen insanlar da var.
anlaşılan göt etmekte ustalaşmış yazar. pes edin bence..*
1-ahahaha yuh onu nerden hatırladın yahu.
2-farazi çılgın ama beni anfarrov etmiş tivitırda çok kırgınım......
3-burası çok karışık olmuş genel bi cevabı yok sanırım.
4-çünkü çizgifilmde bulundukları vakit onların mesai saati, yassah.
Tuvalet terbiyesi açısından çok önemli br şey bu konu......
5-çok duygusal bi parçayı armağan ettiğim için teşekkür edersin, bir şey değil hannyyy

Not: aeo.
başlatma albüm kapağına, mısır darbesini yaz demek istediğim usta ve küfürbaz yazar.

Edit:saniyesinde beğendiler la yazımı. Kaç kişi yazı bekliyor biliyor musun! Sen hâlâ yok mezun oldum, yok eninem, yok albüm kapağı!
Kol gibi yaz da okuyalım üstad.
He bi de inşallah afganistana düşersin.
Mısır olayları hakkındaki görüşünü merak ettiğim yazar. illa kafasına rpg7 dayatacak.
mc olanı adam kelimesinin ingilizcedeki karşılığıdır. müziğinden öte karakteri de muhteşem bir aktivisttir. harika bir insandır. en son the martyr albümünü dinlediydim.
yazar olanının ise mc olanıyla uzaktan yakından alakası yoktur. ne diye böyle bir insanın adını kirletmek istedi bilinmez, keşke başka nick bulaydı.
mesela;
mr dinci
götünün kılıyım
hüloooğğğ
vs gibi.
immortal bunu görse kulağından tavana asardı.
bugünkü konumuz beşinci boyut dizisi ve izafiyet teorisi arasındaki etkileşimler. önceden de kulağıma birçok sinek vızıltısı geliyordu aldığım nick ve siyasi görüşlerim arasındaki tutarsızlıkla ilgili. kaltağın biri konuyu açmışken bu boku da aradan çıkarmak istiyorum.

kaltak; hawking rüzgar sörfünde ne kadar başarılı olabilirse sen de benimle underground rap hakkında tartışırken o kadar başarılı olabilirsin.

şimdi immortal technique diye bir adam var. kendisini şurada (#6567630) kısa olarak tanıttım zaten. bazı yerlerde de arada bir kendisiyle ilgili bilgi vermekteyim, konu denk düşerse. mesela şurada (#20251787) sondan bir önceki paragrafta olduğu gibi.

bu adamın kendi değerleri, kendi dünya görüşü vardır. gerçek bir sosyalisttir ve emperyalistlerden nefret eder. almanya'ya mektup yazan, bbc veya reuters'a domalan kitleden nefret eder mesela. mesela ülkemizdeki laikçilerin bu adamın kuzey ırak'tan "kürdistan" diye bahsettiğini bilmezler. bilselerdi ağız dolusu küfürler ederlerdi. abd'nin iç ve dış politikalarını çok sert şekilde eleştirir. bundan ötürü kendisinin de desteklediği bir siyasetçi var. o da ron paul. şurada (#20251787) sondan bir önceki paragrafta buna değindim. bu bir hatadır, kürdistan hatası gibi. benim açımdan ron paul ve onun destekçileri embesildir. aynı tech, mısır devrimi yaşanırken çok seviniyordu, halkı gönülden kutluyordu falan. geçen gün mısır'da darbe oldu. darbeden ötürü sevinç çığlıkları atan, havai fişek patlatan, coşkuyla bayrak sallayan kitleyi gördüğünde yüzünün aldığı şekli merak ediyorum. hata yaptığını anlamış mıdır? eğer bu darbe şakşakçılarından iğrenmişse, "benim desteklediğim halk bu değildi" derse eminim ki gezi parkı olaylarına destek verdiği için de pişman olacaktır. evet, dışarıdaki herkes gibi onun da durumdan tam haberdar olamama problemi var. biraz da v for vendetta kompleksi var açıkçası. nerde isyan görse tuzluğu alıp koşar. arka planını irdelemiyor nedense. ama chavez'in başına gelenleri biliyor. böyle olduğu halde ya işine geleni görüyor ya da bu adam gerçekten aptal. eğer türk hükümetinin başında sosyalist bir adam olsaydı ve aynı gezi olayları yaşansaydı ne derdi acaba? gerçekten merak ediyorum. o yüzden hiçbir kaltak çıkıp bu adam üzerinden show yapmasın. bu adamın birçok ikilemi var, benim gibi. kapitalizmden ne derece nefret ettiğinden bahsedip che tişörtleri giyiyor. viva la fidel diye bağırır fakat castro'nun nasıl bir adam olduğunu tam olarak bilmez. anarşist karakteri olaya mantıklı yaklaşan karakterinden daha ağır basıyor bazen. iyi tarafları yok mu? var elbette. sevdiğim birçok tarafı var.

bu adam gazze için yürüdü. bu adam birçok şarkısında hz. muhammed'i faşist kiliselerin iğrenç iftiralarına karşı korudu. bu adam birçok şarkısında bosna'da, çeçenistan'da, halepçe'de, afganistan'da, bağdat'ta, afrika'da yaşananları anlattı. bu adam malcolm x'i çok seviyor benim sevdiğim gibi. bu adam ömer muhtar'ı seviyor benim sevdiğim gibi. bu adam şamil basayev'i seviyor benim sevdiğim gibi. bu adam israil hükümetinden ve global siyonizm çetesinden ölümüne nefret ediyor benim nefret ettiğim gibi. bu adam cia'in yediği haltlardan bahsediyor her şarkısında öldürülme pahasına. sahte hristiyanlardan da nefret ediyor. kendi insanlarını, yani peru halkını kokain yetiştirmek zorunda bırakan sistemden bahsediyor. sovyet silahlarının hâlâ seçim sonuçlarını belirlediğini söylüyor. nüfus kontolü, sosyal dengesizlik, finans çeteleri, modern kölelik ve benzeri birçok şeyi anlatıyor. bunları yapıyor ve bu adamı dinleyenler bu olaylar hakkında fikir sahibi olabiliyor. bu çok iyi bir şey. söyle kaltak, şimdi ben bu adamı sevmeyeyim de ne yapayım. birçok ortak noktamız da var. ikimiz de eşcinsellerden iğreniyoruz. ikimizin de acı bir geçmişi var aşka dair. ikimiz de gereğinden fazla sinirliyiz. ikimizde de bir gram sabır bulunmaz. ikimiz de güney amerika'ya aşığız. hayır bunun latin kızlarının götleriye bir alakası yok. ikimiz de che'yi severiz. ama che hakkında bildiklerimin yarısını bilmez o ayrı mesele. adam 35 yaşında, ama benden öğrenmesi gereken çok şey var. onu görseydim asıl ben onun kulağını çekerdim. bütün bunlar varken birkaç aptallığını görüp adamı satmam ben. şarkı sözlerini, verdiği mesajları, yaptığı yardımları geçtim, bu adamın beatlerini hiçbir şeye değişmem ben. sırf bunun için bile çok değerlidir bu adam benim için. bu adamın nickini almak için birçok nedenden bazılarını saydım şimdi. gerçi hiçbir orospu çocuğundan icazet alacak değilim bunun için.

en büyük isteklerimden biridir bu adamın da vinnie paz gibi müslüman olması. elbet o da bir gün doğru yolu bulacak. var böyle bir potansiyeli. kim ne derse desin.

bu adam ne diyor biliyor musun kaltak?
"benim devrimim insanlarıma olan sevgimden doğuyor, diğerlerine olan nefretimden değil."

hüloooğ diye alay eden orospu çocukları, dinci diye insanları aşağılayan, göt kılı diyerek kendini tatmin eden sürüngen piçler; siz mi savunacaksınız bu adamı bana karşı? bu adam birleşik devletler için nasıl ron paul'u tek çare olarak görüyorsa ben de türkiye için recep tayyip erdoğan'ı tek çare olarak görüyorum. technique sırf komünist diye ben de gidip tkp'ye mi oy vereyim he orospu çocuğu? seni embesil koyun. olayları yerine göre değerlendireceksiniz. saian da radikal bir komünist. ama ben evimden kalktım yanına gittim yüz yüze konuştum, fikir alışverişinde bulundum kendisiyle. sırf görüşleri farklı diye dinlemeyelim mi bu adamı? benim marksizm ile ilgili görüşlerim mevcut başlıkta duruyor. eğer marksist değilsem vardır bir sebebi kendimce.

neyse ben asıl konuya gelmek istiyorum.

demek the martyr albümünü dinledin ve çok sevdin öyle mi benim küçük kaltağım. demek kendini hiphop otoritesi ilan ederek bir mc'nin adam olup olmadığını deklare edebiliyorsun.

bana revolutionary vol 1'ın hazırlık aşamalarından bahset orospu. bana sabac red'in lirik stilinden bahset orospu. bana tech n9ne'ın flex becerilerinden bahset orospu. bana slug'ın deli olup olmadığını ispat et orospu. bana green lantern'in beatlerinden bahset. bana akir'den bahset. ras kass necidir onu anlat bana. grafh necidir onu anlat. joell ortiz'in young lords'la ilişkisinden bahset. classified'ten bahset bana. kool g rap ne kadar zamandır bu işin içinde ondan bahset bana. sha stimuli gerçek bir mc mi yoksa show mu yapıyor onu anlat bana. peki poison pen? swave sevah? diabolic neden bu kadar öfkeli sence? peki ya psycorealm? crooked i'a ne demeli? big zoo? c-rayz walz hasta gibi, sence? peki ya pumpkinhead? loucipher? tonedeff? big hook? j gunn? st.laz iki sene önce hangi fransız mc ile feat yapmıştı kaltak? skyzoo? jozeemo sence komik mi? poetic death paranoyak gibi? scream jones? saigon? ill bill? emc? kaldı ki bunlar doğunun underground'taki adamları. batıyı da saymamı ister misin orospu? midwest mc'leri hakkında soru sormamı ister misin?

tech'i son bir senede tanıyıp ahkam kesen birçok bok böceği peydah oldu ülkede. altyapıları 50 cent, snoop dogg gibilerinden ibaret.
siktirin gidin dj akman dinleyin orospu çocukları.

bonus, tech'i bana karşı savunan fallik şöyle biri;
http://www.uludagsozluk.c...u/@papa+ikinci+sean+paul/

son olarak;
mısır'daki darbe ile ilgili yazı bekleyen arkadaşlar vardı. bugün yarın hallederim onu da.

ekleme:
http://ulu.so/uz8msv
beni güldüren "küfürlü entelce"si ile bir destan yazmıştır kendileri az önce. * :D
bana savunduğum adamın merkel'e mektup yazdığını hatırlatıp laf sokmaya çalışmış.
ben bunun* küfürlü entelcesini bir türkçe'ye çevireyim en iyisi;
-ben recep tayyip erdoğan'ı savunuyorum.
-recep tayyip erdoğan amerikanın, bush'un obama'nın blair'in dötünü yalayan bir dünya lideri. üstelik insanı küfüre götürebilecek derecede bir günaha girip, bush'a, obama'ya, merkel'e, papadapoulos'a ve ismini sayamadığım birçok kafire dostum demiş birisi.
-olsun ben yine de recep tayyip erdoğan ı savunuyorum.
-immortal technique ise bütün bu saydığım kişilere küfürler eden muhteşem bir insan.
-fakat ben immortal ı da seviyorum. bana çok benziyor.
-ama kılıçdaroğlu merkel'e mektup yazmış. vay kapitalist kılıçdaroğlu vay.

madem kendine underground rap konusunda güveniyorsun. yazdığın son paragrafta da bana eteğini kaldırmış, sırlarını dökmüşsün, ben de siyaset konusunda sana bir ders vereyim.
senin dünya liderin, bırak merkel'e mektup yazmayı bütün batı ülkelerinin liderleriyle birebir konuşmuş, onlarla el sıkışmış, ticari ve siyasi anlaşmalar yapmış. onlardan dostum diye bahsetmiş. ab bakanlığı kurmuş. vs.
burada hiçbir sorun yok değil mi? çünkü o bir dünya lideri

ama kılıçdaroğlu mektup yazmış, mektupta merkel'den halktan yana olmasını istemiş, halka kulak vermesini istemiş. vay şerefsiz(!) kılıçdaroğlu vay.

dış siyaset çok ayrıntılı bir konudur sevgili göt kılı, * bu yüzden bu tür ayrıntılı konuları o düz kafana ve sığ mantığına göre yorumlama derim ben.

--spoiler--
bu adam birleşik devletler için nasıl ron paul'u tek çare olarak görüyorsa ben de türkiye için recep tayyip erdoğan'ı tek çare olarak görüyorum. technique sırf komünist diye ben de gidip tkp'ye mi oy vereyim he orospu çocuğu?
--spoiler--

komik değil mi? adam rte yi tek çare olarak görüyormuş. * lan bu adamda bir çare vardı da 10 senedir biz mi görmedik acaba he sayın veled-i zina? adam sanki seçilmemiş, 10 senedir başta değil de bu adamı çare olarak görüyormuş. e işte başta adam. çare nerede ulan? ya da neyin çaresi?
immortal tabii ki ron paul'ü çare olarak görebilir. çünkü ron paul abd başkan adayı olmasına rağmen seçilememiş birisi. adama şans verilmesi gerektiğini düşünüyor. kendine göre haklı. yani tayyip'le uzaktan yakından alakası yok ronald'ın.

kısacası tayyibi çare olarak görmek hayatımda duyduğum en saçma kuruntu.

gelelim immortal technique konusuna,
immortal ın 2001'den * beri bütün albümlerini istisnasız dinledim, ne tür görüşlerinin olduğunu, nasıl bir aktivist olduğunu, eylemlerini, kuzey ıraktan kürdistan diye bahsettiğini -ki kürdistan kuzey ırak'a değil kürt coğrafyasına verilen addır- biliyorum. ama kalkıp da bu adam ömer muhtar'ı seviyor, bu adam hz muhammed'i seviyor, bu adam afrika'dan çeçenistan'dan bosna'dan bahsediyor diye nickimi immortal technique yapıp, böyle önemli bir kişiliğe saygısızlık yapmıyorum. ben bu sözlükte immortal technique başlığının altında üstteki entryi girecek kadar karaktersiz birinin olmasını istemiyorum. eminim ki immortal'ı bu sözlükte benden başka seven birileri varsa o/onlar da istemiyordur.

kimse kalkıp sezen aksu yu seviyor diye nickini sezen aksu yapıp insanların sezen aksu hakkındaki görüşlerini belirtmesini engelleyecek kadar bencil değil. bir tane orospu çocuğu istisna çıkmış işte nasıl olmuşsa. onu da kim çıkartmışsa ondan hesap sormak lazım aslında. hadi neyse.

ben kimseyle böyle saçma konularda sidik yarıştıracak kadar boş birisi değilim. bu yüzden çok da fazla ayrıntıya girmedim. özet geçtim. kısasa kısas yaptım ve gidiyorum.
meğer bu adamı türkiye'de 2001 yılından beri dinleyen insanlar da varmış.

yalanını sikiyim be. swh swh. bu adamın adı 2006 yılında duyulmaya başlandı türkiye topraklarında. o da bizim gibileri sayesinde. eskiden rap forumları olurdu. orda duyurduk biz bu adamın adını. sonra hiphoplife falan derken kitle büyüdü. demek 2001'den beri bu adamı dinliyon öyle mi. ulan dümbük, bu adam o sene amerika'da bile tanınmıyordu, sen nasıl dinliyordun onu? ilk albümden sonra brooklyn - harlem arasında isim yaptı biraz. campton, detroit gibi rap merkezlerinde bu adamın adı bile geçmiyordu o sene. revolutionary vol 2'dan sonra yaptığı çok sert parçalar sayesinde ülke çapında tanındı. o da yeraltı düzeyinde. overground'lık bir durum yok yani seni küçük orospu. eminem bile fame olduktan yıllar sonra, taa üçüncü solo albümünü çıkarana kadar tanınmıyordu ülkemizde. sen 2001 yılında immortal technique'i nasıl dinliyordun lan kazma? az önce saydığım adamlar hakkında aydınlatsana beni hadi. doğru ya, sen kimseyle sidik yarıştırmayacak kadar üst düzey yalancı ibnenin tekisin. ben de seviniyordum bu tür konuları tartışacak adam buldum diye. meğer bu barzo altta kalmamak için google'a girip tech'in diskografisini araştırmış swh swh. gerçi kılavuzu kılıçdaroğlu olan birinden daha ötesi beklenemezdi.

technique anne karnındayken yaptığı şarkıları stetoskopla dinleyen bu barmillerin engin siyasi analizleri ne yazık ki ilkokul düzeyinde. anan zaa dese zoruma gitmezdi bu ezberci tavırları. şaka bi yana ben buna cevap vererek ne kadar aptal olduğumu kanıtlıyorum şu an. olsun.

tayyip erdoğan'ın onu bunu yaladığı iddia ediliyor. bunlar cahil cühela takımı. ne dış politika ne ulusal çıkarlar hakkında bir gram bilgileri yoktur bunların. bu çapsızlar takımı aynı ölçüdeki sığ sloganlarla iktidarı kapma peşindeler yıllardan beri. heriflerde kafa yok ki amına koyayım. dinamik gelişmeler neyi gerektiriyorsa ona göre adımını atarsın. bak türkiye'ye, o kadar boka rağmen avrupa birliği üyeliğinde ısrar ediyor, amerika ile ilişkilerini güçlendiriyor, afrika, asya ve güney amerika'ya açılıyor, arap devrimlerini destekliyor. neden? bak rusya'ya, adamlar amerika'ya ulyanovsk kentinde üs veriyorlar. neden? keyiflerinden mi veriyorlar barzo? dünya gelişiyor. siz 60 yıl geriden geldiğiniz için bunları göremiyor olabilirsiniz. açıkçası pek de sikimizde değil içerisinde bulunduğunuz zavallı durum. ak parti hükümeti avrupa ve amerika ile ilişkilerini geliştirdiği zaman bunlar kukla dersiniz, taşeron dersiniz. ama aynı hükümet filistin meselesinde ya da iran nükleer programında batı ile ters düşünce aa bunlar batı ile aramızı bozuyorlar. swh swh. ikiyüzlü piçler. aav eksen kayıyor aav merkez dağılıyor. rusya ve taa elin çin'i sence neden suriye'yi destekliyor hanzo kardeş? swh. aydınlatsana beni süper zekanla. buna ulusal çıkar ve dış politika derler. öğreneceksiniz bu işleri.

ron paul başkan olsaydı şu an obama'nın yaptıklarından daha farklı bir şey yapmazdı. eğer düzeni bozacak bir girişimde bulunursa, çomak sokulmaması gereken yerlere çomak sokarsa yahudi lobisi kennedy'i nasıl ortadan kaldırdıysa onu da aynen ortadan kaldırırdı. obama efendi federal rezerv'e dokunabiliyorsa dokunsun hadi swh swh. kimse kusura bakmasın birader, ben bulunduğum her ortamda tayyip erdoğan'ı savunurum. her teşebbüsü hüsranla, darbeyle, kan ve acıyla geriletilmiş olan türk halkı gerçek liderini buldu birader. tayyip erdoğan gider başkası gelir, bu mesele değil. sorun yenilgi değil. yenilgi de yenmek kadar olağan bir durumdur. mesele kavgaya karışmaktan alıkoyan yılgınlıktır. işte o yılgınlık yok artık. biliyorum, zorunuza gidiyor ama ne yazık ki sike sike kabul edeceksiniz bunu swh swh. feryat figan bağırmaya devam edin şimdi. ama böönün niği imordüül nasüül erdoganı savünüüür. haha, siktirin gidin tencere çalın. sahi lan, bi ara devrim vardı noldu o?
türkçesi kıt olan bir komedyendir kendileri.
şimdi size 2 cümle yazayım. * *
-immortal'ın 2001 den beri bütün albümlerini dinledim.
-immortal'ı 2001 den beri dinliyorum.
şimdi size soruyorum, ey türkçesi güzel yazarlar; bu iki cümle arasındaki o koskocaman farkı anlayamayacak kadar geri zekalı bir mahlukat gördünüz mü siz de? evet. ben gördüm ve şu anda çok fena gülme krizi tuttu beni. * *
ben immortal ı 2001 den beri dinlediğimi söylemedim ki ey gidi gundi. ben 2001 den beri yaptığı bütün albümlerini dinlediğimi söyledim. bu farkı anlamayacak kadar dangalak birisinin zaten siyasetten anlaması beklenemez. ki ben kiminle tartışıyorum.

ikincisi bana verdiğin o dış politika dersini, ben "kılıçdaroğlu merkel'e nasıl mektup yazıyeeeee ühü ühü bizi şikayet ediyee" derken aldım zaten. seninle dış siyaset konusunda polemiğe girecek kadar mallaşmadım. aslında seninle hiçbir konuda tartışmamalıydım ama neyse.
zararın neresinden dönersem kardır deyip, bitiriyorum bu dissleri punchları. benden bu kadar. tek başına tartışmaya devam edebilirsin.
ben sıkıldım. çekiliyorum.

edit: eğer çok merak ediyorsan söyleyeyim. yazdığın mc leri sadece isim olarak duydum. ve hepsini tek tek dinleme fırsatım olmadı. bazılarının birkaç şarkısını dinledim. ama immortalın bütün şarkılarını bilirim. 2001de dinlemeye başlamadım. ilk 2009'da harlem streets'i dinlemiştim. immortal konusunda derse ihtiyacım yok.

edit2: (bkz: sagopa kajmer/#16892717) şöyle de bir entry girmiş. ve son paragrafta ne yazmış. bakın şimdi buraya dikkat;
"biz ise 98'den beri kajmer'in ürettiği her parçayı dinleyerek bu faaliyeti romantizma(2005) albümünde sonlandıran insanlarız."

ben de ona şunu söylüyorum bakalım buna ne diyecek;
meğer sagoyu 98 den beri dinleyen 90 doğumlu bir takım pezevengler de varmış swh swh. 8 yaşında sagopa dinlemeye başlamış pezeveng swh swh. lan olum ilk önce bir okuma yazmayı öğren bebe swh swh.

oldu mu?
yarmıştır.
(#20436793)
aha aha aha *
(bkz: hayallerde yaşıyor bazı ibneler) swh swh.
Şakirtine-kemalistine, komünistine-milliyetçisine, müslümanına-ateistine ayrım yapmadan göte göt diyen yazar. O yüzden bu kadar çok düşmanı var.
immortal ile iletişime geçtim bu şakirti imha etsin diye.

sözlüğün en şakirt yazarı bu herif.
tam bir şakirt yani.
bir şakirtten daha fazlası.
entel şakirt. *
küfürbaz gizemli şakirt.
birileri cehape'ye terör örgütü denilmesine çok kızmış, parmakları uf olmuş. okumaya cesaretim yok desene lan. yazının devamı aşağıda. senin için değil, olayın özünü merak edenler için gelsin;

--spoiler--
cehape denen bu soytarı sirkinden bozma oluşum terör örgütü gibi faaliyette bulunduğu için elbette kapatılmalıdır. lakin şöyle bir olay var; halk 67 sene önce kapatmıştı zaten bu partiyi. kapatılsa ne olur kapatılmasa ne olur. bu kemik yalayıcılarının varlığı neydi ki yokluğu ne olsun? söyleyin bana. bu sefil amigolar mahallenin delileri gibi takılıyorlar kendi hallerinde. başbakan için bundan iyi muhalefet şam'da esed armudu. ama gezi olaylarıyla ilgili aynı şeyi ak parti yapsaydı anayasa mahkemesi'nin yolları 300 kez aşınmıştı şimdi. her türlü provakatörlük, nefret söylemi, mezhepçilik, halkı isyana teşvik, kaos girişimi, hükümeti devirme girişimi, teröristlere yardım ve yataklık, ülkeyi alman hükümetine peşkeş çekmek, mektup yazıp zırlamak vs. oh ne âlâ parti amına koyim. menderes'i de bunlar astırdı. her türlü cuntanın, darbenin altında da bunlar var. başbakanın dediği gibi, hakikaten bunları kökü pislik be. nerde din vatan düşmanı varsa bu çatı altında toplanmış. önder sav denen ittihatçı fosilinin peygambere söylediklerini unutmadı bu insanlar. bu sürüngenlerin hiçbir zaman iktidara gelemeyecek olması ne kadar da trajedik. yazık lan. kemal'in laik askerleri nefretlerini nasıl giderecek peki. içlerindeki boku nasıl dışarıya aktaracak peki? işte bu tür sosyal ortamlarda ak parti seçmenine küfürler ederek, aşağılayarak kendilerini tatmin edecekler her zamanki gibi. dip boyası gelmiş izmirli laikçi teyzelerin başörtülü insanlara baktıkları gibi iğrenerek, ama götlerinde kalın bir kazık varmışçasına bakacaklar burdakilere. peki onları kim umursar? hiç kimse. swh swh.
--spoiler--

birileri akpkk derken sorun yoktu, ifade özgürlüğü kapsamında değerlendiriliyordu bu itham. beni geç, senin genel müdürün gundi kemal diyor bunu. ben ergenekon'un avukatıyım diyor ahhahaha. çok temiz cehape'nin vekili olan hüseyin aygün'den bahsetsene bana biraz. götün yer mi? dhkp-c ile ne gibi bağlantıları olduğunu açıklasana bana. reyhanlı patlaması öncesi chp heyetinin suriye'de ne işi olduğunu anlatsana bana. siz pkk'dan daha tehlikelisiniz bu ülke için.

gelelim sorulara ve cevaplara. hiçbir soruya kaçamak cevap verilmemiştir. cevapların kalitesinden önce soruların saçmalık düzeyini masaya yatır bence. facebook sayfalarından kopyaladığı soruları okumayan birinin verilen cevapları okumasını beklemek aptallık olur haliyle. okusaydın yavuz sultan selim köprüsü sorusuna da cevap verdiğimi görürdün. neden fatih sultan mehmet konulmuşsa diğer köprünün adına bu da o sebepten ötürü. kanuni sultan süleyman da olabilirdi bu. ne fark eder ki isim. neden ajitasyon yapma ihtiyacı hissediyorsunuz söylesene. "aha adını yavuz koydular, demek ki iki hafta içinde alevileri katliam bekliyor" bi siktir git ötede bayıl kendi paranoyanda. bu kesime göz dağı! verme amacında olan bir iktidar neden alevi açılımı yapıyor diyorum ben de, neden alevi kurultayı var diyorum kimse cevap vermiyor. veremez çünkü.
komik yazar.
espri yapmasa da güldürüyor.
şakacı şey seni. *
yazdıklarından adanalı ronaldo olduğunu düşünmeye başladım.

şaka maka sakın tartışmayın bu herifle. haksız çıkarsınız. sabit fikirli diye bir tür vardır. işte bu herif de o türe dahil.
gelin dünyayı gözüne sokun, 300-500 kanıt sunun tezinize dair. bu herif "yooooh olmaz. ben biliyorum" havasındadır.

ananıza bacınıza söver ondan sonra küfür yiyince gammazlar.
işte bu karakterde bir herif.

yani kısacası böyle adamları sadece küçük düşüreceksin. fikir sunmayacaksın. tartışmaya polemiğe girmeyeceksin. gülüp geçeceksin.
ulan adam hala akp'nin yaptığı sözde açılımlara inanıyor ya. daha ötesi var mı?

"lan yarram alevilerin evine çarpı atan ben miydim?" diye sorarlar.
neyse ya. sormayın siz. gülün geçin.
övgüye ihtiyacı olmayan adamlık abidesi güzel kardeşim.
merak etme canım benim. ana bacı sövdüğünü moderasyon da biliyor. ama altıncı nesil olunca biraz daha çekiniyorlar ceza vermeye. çaylak yapmak yerine entry siliyorlar.
moderasyon bunu bildiği için cezamı indirdi zaten. * * *
ikincisi;
yaw he he canım benim. * * alevilerin evlerine işaret atanlar dhkp-c mensubu çıkmış. ne kadar ilginç değil mi
zaten bu ülkede akp ye göre dhkp-c den başka terör örgütü yok. ethem e de dhkp-c mensubu demişti göt kılları.
duvarlar boyanır; dhkp-c
reyhanlı bombalanır; dhkp-c
polis kurşunuyla adam öldürülür; adam dhkp-c li çıkar.
çok anormal bir durum değil canım benim.
sen 5 dakka daha uyu ben uyandırırım seni canım. hadi. kapat.

edit: haa unutmadan. bana küfür ederek ezikliğini örtemezsin. o sinirli ifadeni çok iyi bilirim ben. ilgi beklemiyorum. sadece seni sinirlendirmek hoşuma gidiyor.
karşısındaki insanla barışırken sağ eliyle osbir çeken şakirt.
sözlükten sıkılmış ff kmse bni anlamıo yhaa .s.s triplerine girmiş, inzivaya çekilmiş şakirt.
(bkz: üşüyoruz reis)