bugün

entry'ler (799)

kristen stewart

camp x-ray filminde amy cole rolü ile gönlümde taht kurdu.

https://shorturl.at/fzVX2

gece gece uludağ sözlük

kaotik ortam ameleleri, dramatik ironi bağımlıları, makyavelist jakobenler, kompetitif kafalar, sarkastik lümpenler, oedipus kompleksliler, spekülatif entrizme bağlı marjinaller...

ben istirahate ayrılıyorum. cihaza duyarlı olun muhabereyi kaçırmayın.

kurak günler

2 saatini heba etmek isteyen varsa bu boktan filmi hiç düşünmeden izleyebilir.

bu yönetmenin abluka isimli filmini de izlemiştim ve yine hiç beğenmemiştim. ülkemizin gerçeklerinden bihaber fantastik şekilde kaleme alınmış senaryodan ibaret. tamam kardeşim taşradaki yobazlığı yozlaşmayı cehaleti en iyi sen anlatıyorsun. fakat teknik anlamda kurgu çok boktan. bi kere bu savcı neden lojmanda kalmıyor. neden silahı yok. güvenlik kaygısı gütmeden tanımadığı heriflerle rakı masasına nasıl böyle rahat oturabilir. ulan o üniformalı bıyıklı komiser de neydi öyle. böylesi küçük bir coğrafyada savcı beyin herkese karşı sizli bizli hitapları da saçmalıktan öte. peki birkaç köylünün savcının evini sarmasına ve kovalamasına ne demeli? muahhahhaha. ulan adamı horoz gibi ciyak ciyak öttürürler be.

halsey

(bkz: bad at love/#37185868) ashley hanım sanatına müntesip böylesi nadir bulunan bilgi içerikli entryleri görseydi g-eazy kekosundan yediği darbeden daha fazla hüzne gark olurdu sanırım. o kadar ki kadına ptsd tanısı koyarlardı ve vietnam gazileri gibi ortalıkta dolaşırdı. neyse ki görmedi de kariyeri noktalanmadı.

hanımefendinin sanatını ihtiva eden örnek bir bilgi girdisi bırakayım şuraya. bad at love şarkısında dinleyicilerine kız arkadaşının kokain bağımlısı olduğuna dair üstü kapalı bir ileti var. evet.

bilmediğim şey yok kardeşim ya. lanet olsun bu kafaya. kıracağım bu kafayı.

lgbt yi desteklemiyor diye linç etmek

https://twitter.com/_Alfo.../1145023966446260229?s=19

yukarıdaki linke tıklarsanız ukrayna'da sosyal medya üzerinden lgbt karşıtı paylaşım yapan bir kadının iki "onurlu" lezbiyen tarafından takip edildikten sonra yine aynı "onurlu" lezbiyenler tarafından bıçaklanarak öldürüldüğünü göreceksiniz. öldürülme videosu da bir alt twitte.

sözlük eko

6 yıldır kimsenin entry girmediğini görünce üzüldüm. şimdilerde kimsenin hatırlamadığı, unutulup gitmiş olan bu sözlük gerçekten kaliteliydi ve ortamı da güzeldi. bu sözlüğün radyosunda yazarlardan belli saatlerde istek alan nickini unuttuğum bir hanımefendi vardı. o sözlüğe dair hatırladığım tek ayrıntı o hanımefendi ve sözlüğün tema rengiydi.

chp belediyeleri

görsel
görsel

şu görsellerde gördüğünüz yaratıkları savunan, onların bu iğrençliğini onur mücadelesi gibi yansıtan belediyelerdir. her zaman söylerim, cehap pkk'dan daha tehlikeli bir terör örgütüdür. cehap bu ülke için bir beladır.

bu ibneleri ve bunların savunucularını güney vietnamlı polis şefi nguyen ngoc loan ın vietkonglu bir gerillayı meydan ortasında infaz ettiği gibi infaz etmezsek bu işin önünü alamayız. bu kadar açık konuşuyorum.

pride 2019

götünü siktirmeyi onur meselesi yapan birtakım iğrenç mahlukatın twitter etkinliği. ataları bu cehaplı belediyeleri görseydi hepsini darağacına gönderirdi. kaldı ki bu iğrenç pisliklerin ülkeye yararı yok zararı var. eşcinselliği normal gören kişi yarın pedofiliyi de normal görür. zaten bunun çalışmalarını da yapıyorlar ufak ufak. yok eğilimmiş yok yönelimmiş yok doğuştanmış. hadi ordan aşağılık insanlar.

ülkemde suriyeli istemiyorum

ırkçı adamın kafatasının içinde bok vardır. bu bok beyinli yamyamlarla uğraşmayın, engelleyin geçin. suriyeli bir kadına tecavüz edip kafasını taşla ezen bu ülkenin vatandaşı değil miydi kanka? veya naziler almanya'da türklerin evini yakarken neden tepki gösteriyorsun burdan. onlar da türkler siktirsin gitsin, demografik yapının amına koydular diyorlardır eminim.

suriyeliler ülkeyi yaşanmaz hale getirdi diyen arkadaşları müge anlı izlemeye davet ediyorum. açın bakın ensestler, tecavüzler, pedofili vakaları, cinayetler vs. demek istediğim şu ki, sen bir insanı kötülüyorsan iyi olmak zorundasın. öyle misin peki? hayır. sen suriyeli adamı öldürüp karısına tecavüz eden aşağılık bir orospu çocuğusun.

bu ülkeyi neyin paklayacağını çok iyi biliyorum ama dile getirmek istemiyorum. o çetin günler yakındır.

metroda tesettürlü kadına kara fatma diyen çomar

nedense hiç kimsenin ilgisini çekmemiş bu konu.

öncelikle,
https://youtu.be/vzfXj9_DzTw

şimdi biz yolda yürüyen kadınlara giyim kuşamından dolayı orospu dersek bu iş nereye varacak arkadaşlar. görüyorsunuz, bunlar bir belediye seçimini kazandığında bunları yapıyorsa yarın hükümete geldiklerinde ne yapmazlar. gerçi biz bunların cemaziyelevvelini gayet iyi biliriz. geçmişte yaptıkları gelecekte yapacaklarının garantisidir. bu cırtlak karı gibi kemalci teröristlerden çok var bu memlekette. bu gibi kemalist çomarlara tatsız olaylar yaşatmazsanız azgınlıklarını daha da arttırırlar. özellikle tesettürlü kadınlara söylüyorum, ezik olmayın korkmayın bu kemik yalayıcılardan.

sizinle kutuplaşmayanın aq.

şamil oymak olayları

dün bir arkadaşım bana bu çocuğun söyledikleri hakkında ne düşündüğümü sormuştu. ben de bu şahsı tanımadığımı, mayıs 2015'ten bu yana da yerli olsun yabancı olsun rap piyasasındaki hiçbir gelişmeyi takip etmediğimi belirtmiştim. bugün youtube'ta gezinirken trendlerde şu videoyu gördüm; https://youtu.be/xbshBSsr4C8

arkadaşımız biraz heyecanlı sanırım. ilk defa vinnie paz veya immortal technique dinlemiş gibi bir tavır içinde. özellikle vinnie'nin end of days parçasından fırlamış gibi. bakınız; https://youtu.be/Sm1SqmjZ8fo kadıköy acil, alaturka mavzer vs. grupların her anlamda birer bok çukuru olduğunu yıllardır söylüyorum zaten, orası aynı konu. bu arkadaşımızın dmx ve kanye hakkında söyledikleri de doğru. ama ben bu kadar heyecanlı olmasına anlam veremedim. neden bu kadar rollendin kanka. daha öğreneceğin çok şey var. akıl sağlığını koruman dileğiyle.

game of thrones

evet, ben de aynı fikirdeyim.

görsel

self control

1984 yapımı orta direk şaban filminde bahar ve erkan karakteri diskoda dans ederken arka planda bu şarkı çalıyor.

harikulade bir bilgi değil ama detayların adamı olduğum için yazmadan edemedim.

askerliğin insana kazandırdıkları

toplumdan soyutlanmak benim için yeteri kadar artı bir değerdi. her gün 8 saat nöbetimi tutar her nöbet dönüşü de ağzımdan salyalar aka aka zıbarır yatardım. hele ki gece nöbetlerinde bazen botlarımı çıkarmaya üşenip öylece yatardım. nasıl olsa iki saat sonra uyandırılacaktım. bazen de uyku tutmazdı, nöbet dönüşü silahı bırakıp göt kadar gazinomuzda 37 ekran tv'mizi açar izlerdim sabah 4 sularında cırcır böceklerinin sesleri eşliğinde diğer ergenler koğuşta uyurken.

her gün saatlerce tutulan nöbette insan her şeyi düşünüyor. kuantum fiziğinden nesli tükenmekte olan javan gergedanının anımsattığı tipten, hatasız cinayet tasavvurundan konfüçyüs öğretilerine, gök cisimlerine kadar her şey.

bu bahsettiklerim ve deli gibi okuduğum kitaplar haricinde;

bende 2004'ten kasım 2015'e (askerlik dönüşü) kadar duran 3 orjinal albümü ateşe attım yaktım. bunlar
2pac - better dayz
kool g rap - the giancana story
eminem - the eminem show

bu 3 albüm de 2002'de çıktı piyasaya. bu albümlerin üzerine yıllar boyu farklı albümler koyarak arşiv oluşturdum ve özenle korudum. askerlik dönüşü arşivin % 95'ini insafsızca sildim. sadece birkaç türkçe şarkıyı silmeye kıyamadım. bu dediklerimi de ayda yılda bir dinliyorum zaten.

neden sildim? çünkü tiksindim iğrendim müzikten. askerliğin ilk haftaları delirecektim müziksizlikten. baby driver filmini izlerken inanın o çocukta kendimi gördüm. yani 4 yıl öncesine kadar öyleydim. sonra askeriyede müziksiz kalmaya alışınca hiçbir şarkıyı dinleme ihtiyacı duymamaya başladım. daha sonra bu ihtiyaçsızlık tiksintiye dönüştü. hala da öyle bu durum.

yani bunların yanı sıra askerlik beni müzik bağımlılığından da kurtardı.

yazarların hayatta unutamadıkları gün

13 haziran 2015 cumartesi günü hayatımın en kötü günüydü. pisliğin başladığı asıl gün 12 haziran cuma günü saat sabah 05.00 sıralarıydı. bu bahsettiğim pislik iğrenç ve kötü zamanın sonu ise 14 haziran pazar günü sabaha karşı saat 04.00 gibi sona erdi.

şimdi uykum var. daha sonra ayrıntılarını yazarım. bu şimdilik dursun burda.

sahibinden com daki ilginç ilanlar

görsel

sen önce düzgün yazmayı öğren güzel kardeşim. yazdığın yazıda hayır yok ki vereceğin güzel konuşma dersinden hayır gelsin. bu nasıl bir özgüven anlamıyorum.

yaran yorumlar

görsel
burda komiğime giden şey yorumun içeriği değil. yorumları yapan arkadaşların kullandıkları nickler. tesadüfler zinciri mi acaba.

ev savunması için en uygun silah

bir ak-47 her halükarda işinizi görür. bununla ilgili her yerde bilgi mevcuttur. lakin bunun yanı sıra sizlere zastava m93 de öneririm. sırp malı anti materyal keskin nişancı tüfeğidir. 50 kalibredir. 12.7x108 mm mühimmat kullanır. emin olmamakla birlikte mauser sistemi temel alınarak tasarlanmıştır. hava soğutmalıdır. etkili menzili 1800 metreye yakındır. makedonya'nın dağlık coğrafyasında test edilip başarılı sonuçlar alınmıştır. optik nişangahı dağlık arazide başarılıdır. dünyada az sayıda ülke kullanır. kaliteli üründür.

hayırlı akşamlar.

chvrches

graffiti parçasının klibi yaklaşık 4 saat önce youtube'ta yayınlanmıştır.

https://youtu.be/LDSVLQoPc8w

masterchef türkiye

gerçek mi kurgu mu bilmiyorum ama sırf bu murat denen ne idüğü belirsiz gudubetin hareketleri için izliyorum.