bugün

ideolojinin, siyasi görüşünün ve düşüncelerinin umrumda olmadığı, daha doğrusu pek bilmediğim ve anlamadığım o lise yıllarıma dönmek istiyorum. şu anki halini sevmedim. düşüncelerini, yazdıklarını sevmedim. şimdi tanışmış olsaydık hiç anlaşamazdık. (ekşi'de yazdıklarından bahsediyorum.)

o yıllarda ben küçüktüm, bir liseliye göre de oldukça çocuksuydum. sen benim abimdin. seninle ve buşrayla konuşmak beni hayatın bütün kötülüklerinden uzaklaştırıyordu. o da benim ablamdı. sizleri çok seviyordum. hala nickaltı yazılarımızı okuyorum arada biliyor musun? ... buşrayla hala iletişimdeyim, görüşüyoruz. bir ara koptuk çünkü başıma neler geldi... anlatsam şok olursun. son dört aydır her gün konuşuyoruz, her hafta görüşüyoruz. ... şu an bir abiye de çok ihtiyacım var. buşra okusa x abin var ya zaten der, o abime haksızlık ettiğimi düşünür. evet biraz haksızlık ama o beni tam anlamıyor. sen anlıyordun abi. nasıl savaşacağımı, nasıl dik duracağımı anlatıyordun. şu an çok kötü bir durumdayım. dipteyim. rock bottom anlayacağın. berbat bir haldeyim. ne kadar umrunda olur bilmiyorum. aile kurdun, işine ve hayatına bakıyorsun. umarım mutlusundur. biz değiliz. biz ikimiz de çok kötüyüz. hayat her yerden vurmaya devam etti. o günlerde aile hayatım bok gibiydi ve şu an bu durumda olmamın en büyük sebebi de o yıllar aslında. ama yine de o günlere dönüp sizin küçük kardeşiniz olmak isterdim, sonsuza dek. hep 15 yaşımda kalsaydım keşke. sen bana şarkılar atsaydın, onları dinleyerek resimlerimi yapsaydım yine. hala dinliyorum arada o şarkıları. saian ezberimde kalmış. natalia da öyle. ... "ama" ile cümleye başlanmaz kuralını bilmeme rağmen yapıyorum bunu, her seferinde de rahatsız oluyorum. yine de yapıyorum. geçenlerde yine seni andık, belki kulağın çınlamıştır.

neyse. rahatsız etmek veya canını sıkmak istemedim. bana yazmak zorunda da değilsin. eski günlerdeki gibi nickaltı yazmak istedim sadece. nickaltlarımıza yazdığın bazı yazıları silmişsin, buna kırıldık bu arada. detroit'te yıldızlara falan bakacaktık üçümüz, o gün gelene kadar bir yerde saklan vs. demiştin. tam hatırlamıyorum. çok güzel bir yazıydı. keşke silmeseydin.
gerçekten bir abiye ihtiyaç duyduğum yıllarda abim olmuştu. bana hep şarkı atardı. rap seven bir abi kardeştik.

sanırım yine ihtiyacım var, o günlere dönmeye...
eskiden burada takılan kaliteli bir uludağ sözlük yazarıydı. islamcıydı ideolojik olarak zıttımdı ama adam harbiden çok kaliteli yazılar yazıyordu. sanalı terk ettiğini sanıyordum fakat kendisini ekşi'de yakaladım. "guerilla republik" kullanıcı adıyla takılmakta. ama yaşlandığından mı ne oradaki entry'lerini eski uluda olduğu kadar dinamik bir zekayla yazamamış. tekrar bu sözlüğe dönmen dileğiyle büyük insan.
"nöbör könka?"

böyle başladığın bir entrynde bana harika bir doğum günü mesajı yazmıştın. onu teyzemlere bile okutmuştum. "bir yerden kopyalamıştır, nasıl yazsın?" demişlerdi. seni tanımadıkları için doğal bir tepki. yine dönüp dönüp okuyorum nickaltımda bana yazdıklarınızı. seninle tamamen koptuk galiba. hep bir abim olsun istediğim zamanlarda çok sevdiğim bir abi olmuştun bana. büşranın da dediği gibi, biz hala buradayız ve hala seni seviyoruz. özlüyorum seninle muhabbet etmeyi, bana şarkılar atmanı. mt - uyu prenses'i hala dinliyorum. hep sen aklıma geliyorsun. o şarkıyı dinleyerek resim yapıyordum lisede. geçen de ajans işlerimi yaparken açtım. bu şarkıyı dinledikten sonra begonya tozları'nı açıyorum. sonra beynimde "requiem" başlıyor. şu anda olduğu gibi. sonra da aklıma bu şarkı geliyor: https://www.youtube.com/watch?v=9Bu15Kvq2-I bu şarkıyı bana ilk attığında aşırı beğenmiştim. sonra büşra bana biraz daha yavaş bir şarkı atmıştı, sen de hayır bak irem bu tarz seviyor diye bunu tekrar atmıştın. msn zamanları *

umarım yakında aramıza dönersin. ben hala senin kardeşinim.

sevgilerrr...
candan erçetin gülüşü var üzerimde. bilâhare uğra da al.

imkânın olursa irem'e yaz. bizi sevmeyi ihmal etme. biz hâlâ seni seviyoruz. katılaşırsan bir gün, olur ya olmadık şekilde katılaşırsan, dön buraya oku. kendini, bizi, güzellikleri.

http://www.youtube.com/watch?v=H450BoeBA8c

sana ödev. bu klipte beni bul. ne zaman olursa fark etmez, bulduğun gün haber ver. dünyanın dibindeki batiskaftan sevgilerle. *
Nerelerde acaba. Bir zamanlar çok eğlenceli diyaloglarımız olmuştu; büyük bir olgunlukla karşılamıştı sonrasında. Umarım aradığı gibi bir sevgiliye kavuşup evlenmiştir *
sosyal olaylara değinen bir rapper diye biliyorum kendisini. şarkısını dinlemedim ama edindiğim bilgiler o yöndeydi.
Karması sözlüğe hakarettir.
zincirleme üç büyükler tamlaması;

görsel
görsel
görsel
https://www.youtube.com/watch?v=PWgvGjAhvIw

Immortal için çıldıran kızlara örnekleri videoda görüp fikir edinebilirsiniz. Immortal Techniquemania.*
Görüşlerimiz geceyle gündüz kadar zıttır ama gayet de severim bu adamı ben. Merttir sözünün eridir. Her ne kadar tanışmamız tam bir komedi olsa da efendiliğini hiç bozmadı. Küfür volume'unu biraz ayarlaması gerekiyor, orası doğru.

AKPli olmayaydı çok iyiydi.*
siyaset, din, tarih vs. hakkındaki entry'lerindense hayat ve rap hakkındaki entry'lerini daha çok sevdiğim yazar. çevrimiçiymiş, saygılar.
(#24194603)

1915 olaylarına soykırım denildiğinde sinirden kuduran, ama ülkemizdeki 12 milyon kürdün katledilmesinin hayalini kuran, "kürtlerin en büyük yavşaklığı nefes almalarıdır" diyen kereviz beyinlileri oturdukları yerde telekinezi yoluyla sikmeye karar vermiş. ne de güzel etmiş. ellerine sağlık.

onun ak dediğine ben çoğu zaman kara derim, ama adam yazıyor hocu yazıyor. klavye başından "boşuna mı 98 yıl ceza istendi hakkında" diyen pembe ojeliler, hobiolarak ırkçılık yapanlar, kerevizi kürt yarağı sananlar ve ille de kendisi diyen polis şakşakçıları gibi işkembe-i kübradan sallamıyor.

kavga da ettim kendisiyle ama seviyorum onu, seviyorum kendine has tarzını.

evarbaş. Bi xatira we.
(#23978509) ilk paragraf benimle ilgili olduğu için ilk paragrafa cevap vereyim.

tırsmak ne demek lan? haha. nerdeyiz? vietnam savaşında vietcong gerillalarına karşı mücadele mi veriyoruz. neymiş, tırsıyormuş. sana benimle ilgili kalın bir dosya gerek sanırım. arşivleri tara ki götün yıllık ihtiyacını karşılasın. her şeyi kendine pay etme. ben sana lojistik destek sağlamıyor muydum götveren? niye inkar ve asimilasyon politikası uyguluyorsun şimdi. işsiz işsiz takılıyormuşum da ama yazmaya korkuyormuşum bilmem ne. bi de özgüven falan demişin, en çok ona güldüm. keşke otoriteden izin alsaydım haha. lan yoğurt, gestapo mu kesildin başımıza. burayı siklememek sadece senin tekelinde mi? auuu çok cool. hee bak, siklemediğin bir ortamdan uçurulunca bir kez daha gelme anladın mı. millet güler sonra. haa geleceksen de 'buralar sikimde olmaz' triplerine girip götoşluk yapma. ben de son iki yıldır ciddi manada iğreniyorum burdan ama bak hala burdayım.

la senin kafanın tasını sikeyim bebe.
demiyon ki; tırsardım ben yazamazdım ama işsiz gibi de olanı biteni araştırır, senin sikinde olmaz imam çok sallamazsın buraları diye sana rica ederdim de, "onu yönlendirirdim " diyon he?
uzun zamandır yokum diye mi la bu özgüven lülük seni?

benim hala daha sikimde olmuyo la bebe bu sözlük son bi kaç zamandır uğramıyorum he doğrudur.
uğradığımda da bok çuvalından farksız suratı olan o suratla uludağ sözlüğün moderasyıonuna istediğini yaptıran bir hatunun nickaltına her seferinde " dünya kadar malın olacağına fındık kadar amın olsun" yazıyorum diye çaylak ediliyorum. heralde bi 3 4 ay olmuştur. 15 günde sadece iki entry yazabiliyorum oda o salak karıya. gün içinde duruyor orda, daha sonra bu gidiyor yavşıyor moderasyona, moderasyon da entryi silmiyor direk beni çaylak yapıyor.

yani sözün özü amk sözlüğünde "dünya kadar malın olacağına fındık kadar amın olsun" lafı çaylaklık sebebi.

pekı sözlükte böyle bir başlığın açılmasına, başlığı açanın çaylak yapılmamasına sebebiyet veren yavşaklar kım??
am delileri?
amsalaklar.
am budalaları.
fındık kadar ama dunyaları verecek gevşekler.
amcıklar!

anladın? yani siktir et cok fazla takılma balık baştan kokar.
imam osurursa cemaat sıçar.
sözlüğün başı ne ki kıçı ne olsun?

ayrıca ben şimdi gidiyorum o kaltağa yine aynı şeyi yazıcam, yine bi 15 20 gün olmam buralarda. geldiğimde yine yazıcam o karının fındık kadar amı oldugu için şu sözlükte bi sik sayıldıgını anlatıcam ama olsun. senden ricam sakın ha gelip nickaltıma laf falan sokma caylakken cevap veremezsem verem olurum.

ben gideyim sweet lady, hadi eyvallah.
uyuşturucuya karşı olmayandır, hatta karşı olmamanın yanında esrar festivallerine bile katılır.

görsel
not: işbu entry esrarın uyuşturucudan sayıldığı varsayılarak girilmiştir.

ek: http://en.wikipedia.org/wiki/Global_Marijuana_March
2010-2011 zamanlarında yazdıklarını çok severek takip ettigim adanalı bir kardeşimizdi. Adınıda hatırladım hatırlayacağim.* Eskiden yazdigin gibi rus yapimi silahlar illuminati nukleer guc konulu bilgilerini ozledik reyiz. Cemaate orgut demissin tarihci basgana sallamissin. Siktir et sen onu bunu gladyoyu natoyu yaz okuyalim.
(#20458050) iyi geçirmiş. tebrikler.
bu herifle meksika'da doğup Acapulco'da gramlardan ibaret uyuşturucu için motorlu testere ile kafa kesmek vardı aslında.
mantar yaşıyoruz öyle de öleceğiz. sonra yine biteceğiz; bir mantar gibi.

görsel

insana mutluluk vermiyor mu?
harika yazıyor. yazsın.
adam harbiden on numara yazar. sanki yer altı edebiyatı denemeleri yapıyormuş gibi yazıyor. az var lan sözlüklerde böyle adamlardan. hele ki uludağ sözlük gibi barzo yatağı yerlerde daha da az bulunur.
lan olum demek ki yalnız değilmişim sözlükte. * *

bir de dikkat ettim birkaç arkadaş uzun uzun yazılar yazmış nick altına, tabi o da yazmış. ama ne yazılar. hepsi mükemmel. hepsi herkesin samimi bir dostla kafaları çekerken etmek istediği muhabbetlerin hemen hemen aynıları.

hayır anlamadığım konu bu arkadaşın nick altına uzun bir şeyler yazmayanları sikiyorlar mı? bu mudur yani. *

belkim yazarız bir ara.

kendine iyi davran bro. *
iyi yazardır, aslında nesildaşımdır ama tabi beni silik ettiler vakti zamanında.

silahlar hakkında iyi bilgisi vardır, ayrıca kral adamdır...

ben kim miyim? hatırlarsan eğer lasminal...
Felipe Andres Coronel (d. 19 Şubat 1978), sahne adıyla Immortal Technique, Afro-Peru kökenli Amerikalı rapçi ve aktivist. Lima, Peru'da doğdu ve Harlem, New York'ta büyüdü. Şarkılarında sınıf mücadelesi, yoksulluk, din, devlet ve ırkçılık gibi konulardan söz eder.

(bkz: )http://tr.wikipedia.org/wiki/Immortal_Technique
Bir uludağ sözlük yazarı.

Edit: durumum vardı ama okumadım.
hola hermano * ! ya da hermano mayor * ! abi demeye çalıştım. google translate'den çevirince böyle ikilemde kalıyorum işte. ama seneye ona ihtiyacım kalmayacak. çünkü ispanyolcayı öğreneceğim. sen de öğren, büşra da öğrensin. kendi aramızda konuşuruz, kimse anlamaz. hehe, çok eğlenceli olur. hem zaten türkçe'den sonra en güzel dil ispanyolca. ben seviyorum, sen seviyorsun. e biz seviyorsak büşra da sever. neyse neyse. karne hediyem için sana burdan da ayrıca çok teşekkür ederim. kendin gitmiş almışsın, prensese diye de yazmışsın, uğraşmışsın. o kadar çok sevindim ki. tamam çok zor bir şey olmayabilir belki ama olsun, ben çok sevdim. doğum günümde çizdiklerin, bu, beni güldürmek için uğraşman, daha bir sürü şey var. bunların hepsi çok hoşuma gidiyor, çok mutlu oluyorum. sanki gerçekten abimmişsin gibi. çevremdekiler, öyle internetten abi mi olur, seni o kadar sevdiğine inanmıyorum falan diyorlar ama ben inanıyorum. sen ve büşra beni seviyorsunuz, ben de sizi seviyorum. aynı şehirde olmamamız yakın olamayacağımız anlamına gelmez. hem bir gün buluşup... napıcaktık ya? sen mi büşra mı bir şey demiştiniz... unuttum ama illa ki yapacak bir şeyler buluruz. illa bir şey yapmamız gerekmez ki hem, beraber olsak yeter. ha ama bir eminem konserine gitsek fena olmaz hani. tabii eminem'i görüp sizi unutunca bana darılırsanız bilemem... şaka yapıyorum şaka hehehe. söz konusu eminem bile olsa sizi unutmam ki ben. çünkü sizi çok seviyorum. sen, sen, sen! sen bizim imla klavuzumuzsun! sen türkçe öğretmeni olmalıymışsın. olsana hakikaten ya. ama ilkokullara ders vermelisin. çünkü, yani ben, altıncı sınıftan sonra insanların türkçe'yi yapamamalarını, anlamıyorum ve sinir oluyorum. kendi dilin sonuçta, ne kadar zor olabilir ki? sen de sinir oluyorsundur belki, o yüzden dedim işte. genelse seninle sevdiğimiz ve sevmediğimiz şeyler aynı. böyle olmasını da seviyorum. aynı kafadan olmak güzel, tuğçe'yle de böyleyiz. onunla daha az uyuşuyoruz ama yine de birbirimizin en iyi arkadaşıyız. işte yine tıkandım, anlatacak başka bir şey gelmiyor aklıma. zaten her gün konuşuyoruz seninle. ben her gün ne olduysa yazıyorum sana ve büşra'ya. belki büşra'ya daha fazla yazıyorum, işte burada kıskanmalısın. ha bir de senden önce göreceğim büşra'yı, bunu da kıskanacaktın zaten. ama bak, ben büşra'yı senden daha çok seviyorum, büşra da beni senden daha çok seviyor diye üzülme, çünkü öyle değil. ikinizi de eşit seviyorum ben. ama büşra'nın beni daha çok sevdiği doğru, hahaha. sütlaç yaptığında, sütlacın üçte ikisini bana vereceğini söylemiş miydim? neyse, doğum günü kutlamak için gelmiştim ben. animasyonda iyi değilim. zaten var olan bir anime karakterini çizdim yine. sanırım adı nyuu. eline kaşık eklemeye çalıştım. kaşığı animasyonlarda nasıl yaparlar bilemedim ama kaşık olduğu belli. hehe.
doğum gününü en içten dileklerimle kutlar ve hayatım boyunca bana çikolata almanı dilerim. *
görsel
aha bak nyuu süt anlamına geliyormuş. böyle tesadüf görülmedi. animenin adı da elfen liedmiş.
güncel Önemli Başlıklar