bugün

http://www.youtube.com/watch?v=VYCOg-yglNM tarzın değil pek, biliyorum abi. ben çok seviyorum ama 1.5 dakikasını bari dinleyiver. hehe.

gidiyorum ben, hoşçakal
yeni keşfettiğim ulu sözlüğün akılda kalan yazarlarından.
dili biraz küfürlü. new jersey aksanı var gibi konuşuyor. "jesus f.kin christ!" ne demek lan. güldüm yani o derece.
ha biraz da perihan mağden havası yakaladım kendisinde.
izninizle kardeşimize cevap verme amacıyla devrim meselesine dair birkaç şey söylemek istiyorum.

--spoiler--
ya arkadaşım sen gerilla mücadelesi yapmayı mı planlıyorsun türkiye gibi bir yerde.
--spoiler--

hayır nerden çıktı bu. öyle bir iddiam olmadı hiçbir zaman. kaldı ki ben devrimci değilim. bu iddiada bulunanlar 1960 darbesine devrim diyen insanların torunlarıdır. hani devrim yapacağız diyerek ortalığı yakan yıkan tipler var ya.

"devrim" dünyanın en karizmatik kelimesidir. biliyorum, hoş bir çekiciliği var. ben devlet aygıtını tanımayan bu ergen sürüsünün bu söz konusu karizmatik kelimeyi hayata geçirebilme girişimlerine başkaldırı romantizmi diyorum. siyasi bilinci olmayan, hayatında iki satır bir şey okumamış, bilgisi twitter'dan facebook'tan okuduklarından ibaret, ne teori ne pratik hakkında en küçük bir birikimi olmayan, dünyadan bihaber, boşbeleş, götünün derdinde rezil tiplerdir hepsi. bunlarla hiçbir mücadeleye girişilmez. buraya kadar her şey tamam mı? evet devam edelim. 'türkiye gibi bir yer' derken hem coğrafi hem demografik yapının devrim için elverişsiz olmasından söz ettin öyle değil mi? bak, bazı şeylerin farkındasın. ama bu ülkede hiçbir zaman devrim olmayacağı anlamına gelmez ki. eğer devrim için mevcut şartlar oluşmuşsa bu hareketi kimse durduramaz. öncelikle devrim için halk gerekir. devrim için ayaklanma, ancak 'halkın ezici çoğunluğunu' etrafında toplayabilecek bir sınıfa dayanıyorsa gerçek zafere ve yeni bir düzenin kurulmasına götürebilir. örneğin küba devrimi için bunu söyleyebiliriz. orda devrim gerçekleşti çünkü ekonomik ve sosyal hayat bunu gerektiriyordu. mesela ernesto kardeşimiz kongo'da neden başarılı olamadı? neden bolivya'da başarılı olamadı? çünkü koşullar elverişli değildi. çünkü köylüler ordu yanlısıydı. çünkü bolivya komünist partisi bile ernesto ve ekibine destek vermedi. en acısı neydi biliyor musun? sierra maestra dağlarına benzemiyordu bolivya. ernesto yanlış yerde yanlış zamandaydı. bir avuç adamla ihtilali ateşlemek deliliktir. bunun da bedeli ölümdür. aynı şey türkiye için de geçerlidir. technique der ki, "devrim bir çocuğun zihninde başlar" görüşlerini anlamadığımı iddia ettiğin adam var ya, o söylüyor işte bunu. bu ülkede halkın sosyalizme bakış açısı bellidir arkadaşlar. çok da zorlamamak gerek, yoksa ters tepiyor. ha, devrim sadece sosyalizm değildir elbette. iran islam devrimini ve bu devrim sürecinin nasıl geliştiğini araştırmanızı istiyorum.

her ne kadar mahatma gandhi'yi örnek gösterip devrim sadece gerilla mücadelesiyle olmaz demek istesem de bu çok zor. devrim için pasif direniş yeterli değildir. yoksa sizin de sonunuz malcolm x gibi olur, martin luther king gibi olur. sistem yok olmanızı ister ve bunu gerçekleştirir de. yeni bir sistem için silah şarttır. devrimci parti ve örgütlerde ciddiyetin tek göstergesi silahlı mücadeledir.

--spoiler--
kürt hareketi hariç hangi gerilla örgütü ciddi bir halk hareketini arkasına aldı ya?
--spoiler--

bak farkında olmadan yazdıklarımı onaylıyorsun. bu mücadeleye dönük halk hareketinin kaynağı neydi acaba? bunu düşündün mü? tamam örgüt kitle desteği almasına aldı da, bunu devrim kalıpları içine sokamazsın ama. pkk farklı bir boyut, farklı bir dinamiktir. bu hareketi devrime indirgediğin için söylüyorum bunu.

--spoiler--
ulan eğitim sistemi bu ülkenin insanlarına devleti tanrı yaptırdı neredeyse.
--spoiler--

ha şunu bileydin güzel kardeşim. işte bu yüzden bu topraklarda devrim çok zor. her şeyden önce zihniyet devrimi gerekir. o da çok zor. harbiden çok zor.

görsel

özet: telefonla yazmak çok yorucu.
Her entrysi edebi bir değer taşıyan yazar. hep uzun ve özlü entry girer. Küçük yaşına rağmen ilerisi için güzel bir temenniler beslenilen olgun yazar. Sever miyim asla ama iyidir.
(#21104090) kalemi öpülesi yazarlığının hakkını veren yazar. birinci paragrafta öldürüp ikincisinde diriltmiştir.
(#21111185)

yazık çok acıtmış...

uzun uzun yalan dolan, cehalet kokan bir entari döşenmiş...

kendisine teşekkür ediyorum o başlık altında eleştirilen kitle hakkında bu denli aciz ve zavallı bir portre çizdiği için...

bazen binlerce entry ile anlatamayacağınızı eleştirilen güruh tek bir entry ile ortaya döküveriyor.
(bkz: #21111185) katıksızdır.

ne eksik ne fazla!

hadi eyvallah.

edit: he bir de ciddiye almamak niyetindeydim ama hiç bir zaman için "amerika'nın her yerde üssü var" demek, durumu açıklamaz incirlik konusunda.

mesela badem bıyıklı orospu çocuklarının katkısı olmadan libya'da amerikan üssü olabilir miydi? ya da bir tane devlet başkanı vardı hani hatırladın mı amerika'ya ve israil'e eş zamanlı ambargo açıklaması yapmıştı.

bak, olmayan yerler de varmış di mi? hadi şimdi rusya'dan bana maval anlat seni gidi seni...
vakti zamanında beni özel mesajdan tehdit etmişti bu yazar. *

iyi yazar, güzel yazar.
(bkz: #21111185) sert kahve gibi.

ama uykular ağır daha sert birşeyler lazım azizim.
kendini sol taşşağımın alttan kuzeybatı yönüne gelecek şekilde 60 derece uzanmış en kısa kılı kadar değerli sanan eniklerin ciddiye almayarak ağlattığı sözlük kullanıcısıdır.

libya'daki nato üssü için tek sorumlu olarak badem bıyıklı orospu çocuklarını göstermek de lsd kafasına işaret. zaten libya türk devletinin bir vilayetiydi ve hükümet de pentagon'a askeri üs için ricada bulunmuştu. ama ben o güzel kafanı sikerim senin. nato mekanizmasını iyice öğrenmeden gelme buraya. programda kime hangi görevlerin düştüğünü ve bu kararların kimleri bağladığını öğrenmeden gelme buraya. öğrensen zaten problem olmazdı. hayır rusya değil de küba'yı da örnek verdik ses çıkmadı nedense.

amerika'ya ambargo? dünya dengelerini değiştirecek kadar öneme sahip olan mesir macunu ambargosu mu?
hayır incirlik meselesi neymiş anlatın da bilelim. bakalım bilmediğimiz neler varmış. yoksa birileri reenkarnasyon masasında sikilecek gibi.

ekleme: tehdit edildiğini iddia eden kişinin iq seviyesi bir lahanaya eşit durumda olduğu için her siki kafasına göre yorumlasını es geçmek gerek. nasıl bir tehdit olduğunu yaz da bilelim. yoksa ben mesajların capsini alacağım. kabul ediyon mu?
kendi yazdıklarını kendi anlıyor mu merak edilen yazar, o değilde o küfürler devrik cümleler falan 19 yaş altı bir ergenin çığlıkları gibi.
(bkz: 20 yaş altı yazarları)
(#21112508)

kepaze olmalara doyamıyor yazık!
Sam amca herkesi öpüyor bizi de öpse nolurmuş yani diyen zihniyet.
Azalmaları ümidiyle...

Zira 26 ilinde 28 tane nato ve amerikan üssü olan bir ülke özgür değildir.
6. Filoyu istemeyen o kocaman yürekli insanlar da embesil değil harbi delikanlıdır.
Onların uzantılarını da gezi olaylarında gördükiyi ki varlar. Hayat adına ülke adına umut yaşatan o cesur yürekler işte.
kepazelik için lütfen tıklayınız; (#21113288)

sam amca olayına değinen çürük zihniyete gelince; bak ben küba diyorum komünizm diyorum guantanamo diyorum ama sen kalkıp çal keke çal tandansıyla arabesk yapıyorsun. yürekli insenler onleer eüvvv. al sana castro örneğini verdim. hadi cevaplasana o büyük ağzınla. hadi bekliyorum, lütfen.

ekleme: entry - başlık uyumsuzluğu. entry başlığı tanımlamalıdır. üstteki entryleri refere eden veya onlara cevap niteliğinde olan entryler silinir gerekçesiyle o entry silinmiştir. moderatör ablalar canlandırana kadar bekleyiniz.
Ben ve uyumak? imkânsız işte. Şu anda direkt sana yazmak varken buraya yazıyorum. Yağmur yağıyor biliyor musun? Tam da gününde başladı yağmaya. Mutluyum buruk şekilde. Ben ağlıyorum ya onları, ondan. Eylül asla kötü değil bunu daha öncede konuşmuştuk. Eylül'ün armağanı güzeldir biliyorsun, bu yüzden eylül tapınak gibi. Tamam başlamıyorum yine...

Kendimi paramparça hale getirip herkesin avucuna bırakıyorum ve bunun en yakın şahidi sensin. Ve prenses. Ve ve eylül. En güzel parçalarım size ait ama. Ezan vakti secdeye gidip Allah'a yalvarsam sizi hep baki kılar mı? Burukluğa razıyım, eskisi gibi olmamasına da. Anlıyorsun işte. Sadece olun. Daha fazlası için bencil olamam. Varlığınız dursun baş ucumda.

Bugün yaş günüm benim değil mi? Saçma ki. Ben nefret ediyorum bundan ne işimiz olur yaş günüyle. Geçen sene güzeldi sadece. Bilemiyorum, hoş değil. Yarın çevremde zoraki dönecek olan yaş gününden de iğreniyorum şimdiden. Bak demedi deme; yarın kesin sorunlar geçidi olacak. Rahat durmam ben. Huysuzlanırım. Bu kadarı gelebiliyor elimden çünkü. Hâkim olmak istemiyorum kendime salmak istiyorum malûm konuda ne varsa. Olmuyor ki. Şu anda bile rahat değilim. Hep bir çaba...

Arzusunu duyduğum hayali gezegenimde ellerimde kimsenin elleri yokken şimdiyse siz olmadan orayı düşünemiyorum. Memnunum bundan. Orada herkesin özel bir yeri, özel bir rengi ve özel bir kokusu var. Koca bir elma şekerinden gezegen düşünür müsün benim için? içi de dışı gibi sıcak kırmızı ve parlak olsun. Ellerimde parmaklar olsun. Düşle biraz işte, yaz gününde yırtık ayakkabısıyla tekerlek peşinde koşturan çocukların zihinlerinden çal bana biraz. Görebileyim az da olsa mutluluğu.

Yarın da prensesin yaş günüydü evet, şu anda biraz gıcıksın ama olsun. Sevgiyi anlatmak istiyorum ama dediğim gibi; mutlu, buruk ve pert durumdayım. Prensese şöyle kocaman bir pasta yapsak keşke. Üstünde eminem falan olsa ve kıyıp da yiyemese. Bize de yedirtmese eheh. imkânsızlık nasıl iğrenç bir duygu sanırım en iyi biz biliyoruz bunu artık. Ama umut güzel, sen varken, prenses varken umut çok güzel.

Sevgi ilâhi. Unutma, unutma, unutma, unutma...

--spoiler--
şimdi diyeceksin ki; lan göt, tamam adresleri ekledin ama hangi adres hangi kullanıcının nerden bileceğiz?
ben de sana derim ki; öncelikle göt sensin, haddini bil terbiyesiz herif. kullanıcı nicklerinin eline geçmesi için vadeli işlem ve opsiyon borsası hakkında soracağım soruları tam yanıtlaman gerek.
--spoiler--

vay benim araştırmacı dostum. *
şu isimlerin alayını teeek teeeek burya yazarım da, birini fena gözüme kestirdim, yöntemi söyleyip milleti de hatuna tebelleş etmek istemem. *
ilk önce engelleyip sonra niye cevap vermiyon lan köfte diye soran adam kendisidir.
Engellemekten ziyade mesaj alma seçeneklerinde bir sıkıntı olduğunu düşündüğüm yazar.*
Birikimlerini doğru kalıplarla edindiği bariz, sözü harman etmeği iyi beceren okursanız okutursunuz diyebileceğim nadir sözlük kullanıcılarındandır.
tarihçi dayı ile akp cemaat savaşını sözlüğe taşımış yazardır. bakıp bakıp gülmekteyiz efendim her iki tarafa da.

ciddi ciddi pislikler ortaya dökülüyor.
bir taraf akp'nin kirlilerini ortaya atarken, diğer taraf cemaatin kirlilerini döküyor.
ortaya çıkan sonuç komediden başka bir şey değil.

ne oluyorsunuz gençler?

ikiniz aynı adamsınız. siz birbirinizin ayağına elinizi verdiniz. tahta öyle çıktınız.

hepimiz kardeşiz. bu asker ne diye!!! *

ama yok lan devam edin. zevkli oluyor yemin ediyorum. çekirdeğim elimde bekliyorum sıradaki gelişmeleri. * *
siz neymişsiniz be abi.
yemin ediyorum chp'den iyi muhalefetmişsiniz. şimdiye kadar nerdeydiniz siz ya?
oo hoş geldin amca. nerelerdeydin sen? öğretmen masasında oturup elindeki telefonla yazdıklarımı okuyunca akşamı zor edeceğini biliyordum zaten. geç otur soluklan hele.

dershane yavşaklığına alınmak? ortada bir yavşaklık varsa onu da sen gerçekleştirdin ibrahim amca. dershane kelimesini at da adam gibi tüm akp'liler yavşaktır de. koskoca adamsın, araya öyle bahaneler koyma.

he küfür olayı. burada kimlerle münakaşaya girsem hep aynı argümanlarla saldırıyorlar bana. "sen çok küfrediyorsun tımam mıı." aa evet ya nasıl bildin bunu? neden bu kadar zekisiniz? ama siz yokken de küfrediyordum ben. benim ilk girdiğim entryler bile küfürlüydü. oturup bunu mu tartışacağız? sıkışınca bunu öne sürmekten bıkmadınız mı artık. küfürlere değil, konuyla ilgili söylediklerime bakacaksın sen. ama ad hominemin kralı olduğun için çok da üzerinde durmamak gerek.

sana cevap vermeyince "tartışmayı ben kazandım ve vatanı kurtardım" havasına gireceğini bilerek cevap yazmadım sana. şimdi bunu çocuk gibi öne sürmen, yaşın büyük de olsa senin ne derece bir ergen olduğunu ortaya koyuyor. eğer ikinci mektuba cevap yoksa birdeki yazıyı düşüneceksin. her eleştiriye r.o.k kabusu ile cevap veren birine tekrar mı cevap yazsaydım kafamı sikmesi için? nazlı ılıcak gibi adamsın kanka. sıkışınca arakçı marakçı ithamlarını öne sürmek tam senin gibi birine yakışır. hem sen hangi soruma cevap verdin de utanmadan cevap bekliyorsun benden? hani nerede cemaatin ihaleleri? nerede mit krizi? nerede kopya skandalları? hani siz tertemiz insanlarsınız ya, o yüzden binlerce insanın günahına girip kul hakkı yiyorsunuz her sene. bir de buna dava diyorlar aq. her türlü dalavere çevirerek en kritik noktalara bürokrat yerleştir, sonra çık biz nefsimizin kölesi olmadık de. ooo hayırlı işler.

uzaktan uzağa laf sokma meselesi de komik. sanırım kendini mehmet barlas sanıyorsun şu an. 30 iq sahibi adamsın ve bunun farkında değilsin. bunu geç keşfettiğim için kızgınım kendime. belki de üç gramlık aklın olduğu için, "değmez lan buna" düşüncesine sahip olduğum için muhatap almıyorumdur seni, öyle değil mi? ama sen ergen olduğun için bunu anlayacak kapasitede değilsin. buna edebiyatta tariz derler. sanıyorsun ki benden korktuğu için laf sokup kaçıyor. bambaşkaymışsın kanka. bak bakalım bugüne kadar kaç tartışmadan kaçmışım. babıali darbesini gerçekleştiren cuntacı enver'i sevdiğini söyleyip 60 ve 80 darbesi çok kakadır diyen biri söylüyor bunu bana. biz bu durumu açıkla deyince de, sen r.o.k'sun, peki sen falancayı filancayı tanıyor musun diyor bana. ya falancaya filancaya sokayım. sen anlat hele bana bu tutarsızlığı. niye anlatmıyorsun kanka. bir din cemaatinin devlet kademesinde ne işi olduğunu anlatır gibi anlat bana. biz sadece hizmet hareketiyiz diyen ama her türlü siyasi faaliyetin içinde olan hareketi anlatır gibi anlat.

evet ne yalan söyleyeyim, ben tam bir senedir susuyorum bu konu hakkında. sırf ortalıktaki fitnecilere fırsat vermemek adınaydı bu susuş. ağzımızın tadı kaçmasın diye. ben sustukça sen ve saz arkadaşların abdullah gül üzerinden aklınızca hükümete saldırdınız. e ama bi yere kadar öyle değil mi. bizim de korumamız gereken bazı değerlerimiz var. işte bu devreye girince kardeşlik mardeşlik kalmaz ortada. biraz da aynaya baksaydın zoruma gitmezdi. bir şeyi de kabul edin. evet biz burada hata yaptık deyin. sizin yolunuz yol değil, bilesiniz. bu meydan okumalar karşısında daha büyük meydan okumalar göreceksiniz, bunu da bilesiniz. sadece devlet kademesinde değil, sizin bulunduğunuz her ortamda devam edecek bu.

zurnanın deliğine bir iki çubuk sokayım da için rahat etsin. şimdi baktım da, o mesajı 6 ay önce değil, 14 ay önce atmışım. hani kavgada bel altı vuracak kadar delikanlısın ya sen, dershane konusunda neden matematik için danıştığımı da yazmadın? yazsaydın ya aq. niye yazmadın delikanlı ibrahim amca? keşke hilafet mevzusunda kemal ve cuntası ile ilgili sorduklarımı da aktarsaydın buraya. ayrıca neden şunu yazmadın, "bu çocuk var ya, papa leo ile ilgili bana soru soracak kadar salak ehoeheo" açıkçası bu kafadan bunu da bekliyordum ben. amına koyayım, keşke dershaneye gitseydin diyor utanmadan. her 100 kişiden 50'sinin önceden sınavı kazandığı bir türkiye'de, dershaneye gitmeye mecbur bırakılan o insanlar için bile kapatılması gerekiyor bu pisliğin. gitmeyi düşünüyordum ama gitmedim. sırf matematik için gidecektim. çarpım tablosundan başka hakkında hiçbir şey bilmediğim matematik için.

bugüne kadar cemaate neden laf etmediniz diyor zeki adam. 2008 yılında sayın başbakan dershanelerle ilgili gereğini yapacağız derken siz neden ak parti'ye laf etmediniz kanka? hani hepiniz kirden arınmış doğrucu davutsunuz ya, o yüzden. dur ben söyleyeyim. çünkü kendi iradesiyle hareket eden bireyler değilsiniz. atıl kurt dediklerinde atılırsınız sadece.

2004 mgk olayı, sizin düşebileceğiniz en zavallıca durumlardan biri. kemalcilerden farkınız kalmamış. hükümet başa geleli bir sene olmuş daha, el insaf. o dönemlerde ülkeyi asker yönetiyordu, sanki bunu bilmiyormuş gibi konuşuyor. bak açık konuşuyorum; o belgeyi inkar eden şerefsizdir her kim olursa olsun. lakin sizin trajediniz burada başlıyor işte; de bakalım bana ibrahim efendi, cemaat altın çağını ak parti zamanında yaşamadı mı? bu belgeyi baz alarak hangi yasa, hangi genelge çıkarıldı? anlat bakalım, cemaate karşı kaç işlem yapıldı şu ana kadar? cevap yok mu? peki. bir de yeniymiş gibi yaygara koparıyorlar aq. bunlar özden örnek'in dosyalarında vardı zaten. hükümeti yıpratmak adına ne derece iğrençleştiğiniz gün gibi ortada. biliyoruz kanka, hedef cumhurbaşkanlığı seçimi. babayı alacaksınız ama, bunu da bilin.

mavi marmara olayında türkiye'nin ucuz kahramanlık yapıp israil'e savaş açmasını mı bekliyordun üç gramlık aklınla? gör bunu, sen bu derece ergen bir insansın. sırf bu yüzden iğreniyorum sana cevap yazarken. uluslararası ilişkilerden, dış politikadan ne anlarsın sen. kuzey ırak harekatı gerçekleşirken bile zor dönemler atlattı bu ülke. birleşik devletler'le tüm ipleri koparacak irade ve güç var mı sende? yok. askeri teçhizatın yarısı amerikan menşeli bir türkiye'nin israil'e girmesi ne kadar ironik lan. gidin müslümanları koruyun, hadi yavrucaklarım saldırın israil'e diyenler için söylüyorum bunu.

son olarak muhsin başkan cinayetine gelelim; ağzında sakız ettin bunu. nedir yani söyle de bilelim. erdoğan mı öldürttü bu adamı? bu mudur yani? sanırım ali şükrü bey cinayetini azmettiren mustafa kemal'le karıştırdın erdoğan'ı. muhsin başkanın yapacağı tanıklık ergenekon davasını çok farklı yönlere çekeceği için derin odaklar tarafından ortadan kaldırıldı. devletin içine kimler çöreklendiyse bu cinayeti de onlara sor.

söyleyeceklerim bu kadar. şimdi git ulusalcı kankalarınla takıl iki bira falan iç. eskiden olduğu gibi.
(#22067560) bu ülkede üslup ve jargon her kesimde problemli... birilerinin yaptığı hatadan dem vuruyorsan illa şucu bucusun. başka birilerine haksızlık ediliyor diyorsan, bilmem kimin talebesisin. vs vs vs.

öncelikle başbakanın ve bakanların türkçe olimpiyatlarındaki övgülerini izah etmek için "değişen konjonktür ve şartları" öne sürmüş yazar. iyi de daha 4-5 ay önce tt arena stadyumunda, türkçe olimpiyatları finalinde fethullah gülen'i türkiye'ye davet edip en görkemli güzelleme ve iltifatları sıralıyordu sayın başbakan. 5 ayda mı değişti konjonktür, yoksa başbakan ve bir çok bakan takiyye mi yapıyordu yıllardır cemaate karşı???

bir de cemaatin mavi marmara tutumunu eleştirip duruyorsunuz yıllardır ama laf kalabalığından başka bişey değil bu zira cemaatin anlayışı ve yaklaşımı gayet nettir, fethullah gülen der ki; müslüman hem dikkatli hem sağduyulu hem de tedbirli olmak zorunda. bir müminin dahi hayatını tehlikeye atmak caiz değildir böylesi durumlarda. şehit olan müminler için acı duyup "neden bunu yaptınız?" "gerek var mıydı mavi marmara girişimine?" diye sormak israil uşaklığı, israil yardakçılığı mı oluyor?

bir de yolsuzluklar konusunda kemal unakıtan'ın falan durumunu geçiştirmeye çalışmışsın ama tekrar edeyim durumun vahametini; devlet kurumlarında yolsuzluk işi o kadar abartıldı ki devlet kurumlarının mali denetimini gerçekleştiren kurumun yetkilerini dahi kırpmak- elinden almak zorunda kaldı bu hükümet,sen daha neyin savunmasını yapıyorsun..?

dershane kapatan hükümetin bu konudaki yetkili bakanı, başbakanı, sair bakanları, milletvekilleri... ulan biri de makul bi sebep göstersin, sonrası için mantıklı bi plandan bahsetsin...

yok amk yok!!! çünkü bi reform peşinde değil sayın başbakan, bir cemaatin belini kırmanın peşinde... ama bilmiyor olamaz; bu yapının belini öyle ha deyince kıramazsın, o yıpranırsa sen de yıpranırsın, onun beli kırılırsa seninki de hiç olmazsa ağır şekilde incinir. onun omzuna çökersen senin omzun da ezilir!

bürokraside falan kadrolaşma konusuna gelince... cemaat bunu yapıyor evet ama yazdığım bi şeyi gözden kaçırmışsın; onlar kadrolaşmayı davaları için yapıyor, onlar psikopat derecede karı kız ve para olayından uzak durur makamlarında... bi bürokratları dahi yolsuzluğa bulaşmıyor, çalıp çırpmıyor. ya ak kadrolar??? şehircilik bakanı bile apaçık söyledi be evladım; rant olmazsa bu işler dönmez, elbette çok büyük rant var bu işlerde diye, tey teyyyy sen daha neyi izah ediyorsun cümle aleme.
altıncı nesil yazar olanı hakkında konuşursak, çok samimi söylüyorum; bugüne kadar sözlükte ardı ardına yazılarını okuyup hepsini beğendiğim tek yazar. vallahi eline sağlık hocam.

ilk entrysine saian başlığında rastladım, adam resmen içimdekileri dökmüş. bir insanın hem atatürkçü hem sosyalist olmasındaki saçmalıktan tutun da, ben ateistim eziyorlar beni ühühühü tavrına kadar değindiği tüm konularda haklı.

oh be. bende türkçe rap müziği bu şekilde algılayabilen tek deli benim sanıyordum. rahatladım.

ya hocam nasıl sana içim kaynadı biliyor musun? saian gibi kör cahili şöyle üstad böyle üstad diye anlatanlara, şahsı dinlesen bile yaptığı yanlışları göz önüne sererek ne güzel cevap vermişsin. saian denen sosyalist atatürkçü(böyle bir şey dünyada yok) herifin de hemen saldırıya geçip benim düşüncemle sağdan soldan duyduğu kendisine garip gelen kelimeleri anlamsızca birleştiren bir sosyalist zırtapoz olduğunu kendi kendisine kanıtlamasında yardımcı oldun.

abi, kardeş, hoca. öpüyorum seni.
şu anda odasına geçmiş "neden neden neden" diye hayatı sorgulamakta. *
ya da seks kasedi falan çıktı.
yoksa şimdiye kadar rahat durmazdı. "ama tayyip mslmn bi kere tmm mı .s .s" falan yazardı sağa sola.

neyse yavrum sen naap biliyon mu.
sen en iyisi aç şunu: http://www.youtube.com/watch?v=Ad3MBdWbq8w *
bu sana iki gün yeter. rahat.
ama kendini falan jiletleme hee.

bu travmaları atlatmak zordur kankam. yine de yıkılmamaya çalış. dik dur. seviyoruz seni.

hadi eyvallah.
(#22286341) buna istinaden cevap hakkımı kullanmak istiyorum.
bu cevap hakkı sadece bu sefil için değil, onunla aynı fikirde olduğunu düşündüğüm fakat buraya yazmayan diğer amipler için de geçerli.

hayır sanıldığı gibi kasetlerim falan çıkmadı. ama isterdim şöyle katerina hartlova gibi biriyle bir kaset doldurmayı. şaka yaptım. penisim burada yazmaya çabalayan kullanıcıların % 99'undan daha kutsal ve daha değerli. penisimi olur olmadık yerlere sokmak adetim değildir. ezgi de şahidimdir. her neyse.

bilindiği üzere, yeni bir seneye girmek üzereyiz. işimiz gereği yıl sonu hesaplarını yaparken çok yoğun oluyoruz. geceleri de giremiyorum eskiden olduğu gibi. yani şu an için görünen tablo bu. bu sebepten ötürü ortalıkta görünmüyorum. hayır bu durumun kimsenin sikinde olmadığını ve kesinlikle olmaması gerektiğini de biliyorum. "örtölöktö görönmöyör nöröyö göttö bö aköpölü" diyen enikler beni merak ettiği için bunu belirtme ihtiyacı hissettim. en son 10 aralık 2013'te entry bırakmışım bu foruma. bu söz konusu operasyon ise 17 aralık'ta gerçekleşti ve bugün 20 aralık. bu mantığa göre demek ki ben operasyonun yapılacağını bir hafta önceden biliyordum ve ona göre önlem alıp köşeme çekilmişim. hani bunlar gibi ekranın içinde yaşıyorum ya ben. bu cehapeli arkadaşlara karşı mahçup olacağım ya hani, o mesele. mantığı gerçekten bunun üzerine mi kurdun lan yoksa? bu üç kuruşluk beyin sahiplerinden her şey beklenir. özellikle bu forum bunlarla dolu.

bu olan bitenden dolayı beni mi sorumlu tutuyorsun gevşek? bana hesap mı soruyorsun osuruk bidonu? benim gibi 15 milyon insan var bu ülkede. kimse hırsızlığı savunmaz. birkaç hafta önce cemaatçi folloşlarla atışırken de değinmiştim bu konuya. geçmişte mehmet fırat ve kemal unakıtan nasıl piyasadan silindiyse bu olaya karışanlar da silinir gider ve kervan yoluna devam eder. yolsuzluk nedeniyle partiden ihraç edilen bir sünepeye kurtarıcı diye sarılan bir parti var ortada ve kimse buna ses çıkarmıyor. siz önce kendi kapınızın önünü süpürün yavşaklar. eski nickinle qemal qılıçdaroğlu'nu 4 sayfa boyunca savunmaya benzemez bu işler swh swh. bu operasyonla ilgili benden açıklama bekliyorsan birkaç ay önceki yazılarıma bakarsın. çok merak ediyorsan aç oku. bazı müptezellere bu operasyon sürpriz gelmiş olabilir ama görünen köy kılavuz istemedi her zamanki gibi.

elbet bu son olaylarla ilgili bir yazı yazacağım ama ondan önce söylemek istediğim birkaç şey daha var.
hatırlarsanız gezi darbesinin ilk günlerinde sayın başbakan haftalık programı gereği kuzey afrika ülkelerinden birine gitmişti. o adam orada olağan temaslarını sürdürürken bu forum da dahil olmak üzere sosyal medyada "böşbökön ölködön köçtö" diyerek anıran komikler vardı. canlı yayınlarda "buna devrim demek geçiyor içimden" diyen kaltaklar vardı. o fahişe konumuz değil şimdi. demek istediğim şey şu; bu forumdaki kitlenin zeka seviyesi bundan ibaret. 48 saat içinde hükümetin düşeceğini gerçekten inanan bir kitle var karşımızda. bu derece akıldan mahrun organizmalar bunlar. orantısız zeka olarak övünmeleri her şeyden daha komik. şimdi bu forumda benim hitap edeceğim kitle bundan ibaret. yazsam ne olur yazmasam ne olur. zaten kimsenin okuduğu yok bunları. geçen amerikan bütçe kriziyle ilgili yazdığım yazıdan sonra bi tane amın oğlu esteban bana mesaj attı ve dedi ki; "çok uzun yazmışsın eksini verdim" eski ya da artı sikimin ilgi alanına giren konular değil. durumu anlayabilmeniz için söyledim bunu. yazı gelecek, kurbağa suratlı arkadaşlar meraklanmasın öyle.

oğlum bakın, forumda esen bu kaos rüzgarını artı karmaya çevirmeye bakın. sizi ancak bu mutlu eder. birbirinizi parmaklamanız için güzel bir fırsat doğdu. nasıl olsa ekranın içinde yaşıyorsunuz ve bu forumdaki kullanıcıların 4/3'ü cehapeli. birbirinizi gazlamanız ve bunu yüzlerce başlıkla süslemek sanal krallıklarınız için önemli bir unsur. neticede işsiz güçsüz sefillersiniz amına kodumun yerinde. işinde gücünde olan adamları bile siber alanda yaşamaya davet ediyorsunuz güvercin taşşağı kadar beyninizle. o pc'nin başından 24 saat boyunca kalkmayın sakın. haber sol ve odatv gibi şahane haber kaynaklarını forumda bol bol kullanıp siyasi amigoluk yapın. devrime ancak bu şekilde ulaşabilirsiniz swh. ha bir de; gezi eylemlerinde jandarma sokağa indiğinde "ordu devreye girdi çatışma çıkacak, olay çok farklı bir yere gidecek" diyerek güldüren, beyinden mahrum orostopol artığı bir radyocu vardı. hani ak parti'ye oy veren herkese "orospu çocukları" diyebilecek kadar alçalan cesedi sikik bir yetkili. o heyecanlı yavşağa söyleyin de sizler için devrim marşları çalsın radyodan moral motivasyon bağlamında.

söyleyeceklerim şimdilik bu kadar. şimdi gideyim de ebru gündeş'ten fırtınalar şarkısı eşliğinde işime gücüme kaldığım yerden devam edeyim.
güncel Önemli Başlıklar