bugün

aslı imlâ olan bu sözcük yazım anlamına gelmektedir. eskimiş doldurma,doldurulma anlamları da vardır.
yazım.
(bkz: imla hataları)
yurdum insanının ezici çoğunluğunun bihaber olduğu alan. -de ve -ki'lerin yazımını doğru yapamayan insanların yazdıklarına nedense değer veresim gelmez.
imlâ şeklinde yazılan ve günümüz insanın pek itibar etmediği, kiminin de itibar ettiğini sanarak okunan metnin ne olduğuna bakmadan önce doğruluğuna baktığı yazım kuralları topluluğunun adı.*
sözlükte var olması, bir nebzede olsa insanın içine su serpen yazar.
bazı konularda yazmaktan çekinmez ve daha fazla yazar ise kesinlikle çok daha iyi olacak olan 6. nesil* yazar. yazdıklarının birçoğuna katılmam ile birlikte yavaş yavaş artan karmasını bana borçludur.

(bkz: şaka şaka)
(#6375241) toplumun kalıplaşmış sanrı ve yanlış düşüncelerine karşı lafı gediğine oturtmuş nesildaş yazar...
ictenliklerini nick altına yansıtanlara sonsuz tesekkürler eden kendi halinde bi' yazardır.
sözlüğün aradığı taze kandır.
sözlüğün birinci kuralı.
tam sözlük aradığı kanı buldu diye sevinirken sessizliğe gömülmüş yazardır.
şanslı bi tesadüf eseri tanışmış olduğum, ayrıyeten tanıştığıma çok memnun olduğum değerli insan. değerli yazar. hocam hatta.

ikide bir imla kuralları hakkındaki sorularımla kendisini rahatsız edebilirim artık. izin verdi. çocuklar gibi şenim şu an.

yalnız harbiden hocam... ikide bir mi ikidebir mi? yok canım... ikidebir olur mu hiç... ikide bir. ayrı. evet.
her şubat ayının on birinde doğan yazar. garip gelecek ama öyle, daha önce doğum gunune şahit olmamıştım.lakin şimdi gördüm ki daha dünyaya yeni gelmiş gibi neşeli.. ilk günkü gibi hafız.
her sene böyle oluyormuş. bir de abartıp kktc ve dış temsilciliklerde de kutlanıyormuş.
aşırı avrupa sevdasından olsa gerek. ben avrupalılar kaka dedim ama dinlemiyor.

nice 30(takriben)* yıllar dileğiyle, doğum günü kutlu olsun..
bu şubat ayının on birinde aldıgı dogum günü mesajlarından mutlu olan yazar.
kutlamalara katılanlara da teşekkür eden yazar aynı zamanda.
ayrıca ne zaman avrupa sevdalısı olmuş kendisi bile farkında degildir.

henüz çeyrek asrı bitirmiş olup 30lara geldiginde de aynı dilekleri beklemektedir.
teşekkürler..
sözlük yeniliği. entry edit e basıldığında karşımıza çıkan sürpriz düzeltgeç.
sadece noktalama işaretinden sonraki boşluk sorununu düzelten bir buton. ama yine de büyük bir gelişme.
linklerde geçen noktalama işaretlerinden sonra boşluk bırakmaması gereken buton. linkler gidiyor lan.
imla dediğin bir ilüzyondur hacıanzi komatsu ben imla ile verilebilecek duyguların baskıların tonlamaların adamı değilim ben yani arapça olarak ene düz ara gitmek adamıyım. tıpkı yaşamım gibi tıpkı bir penisin vajinaya girişi bir dublenin mideye inişi bir noktanın cümelenin sonuna gelişi gibi.
samimi ve sevecen yazardır. gözümüz arar olmuştur.
saygıdeğer sözlüğümün sevgideğer suser'ı imla. benim için olan değerini..*
üzerimde büyük baskı var şu an. nasıl olmasın ki, bende ki değeri kaşıkçı elması tadında olan birinin mahlası altına entry..*
Uludağ sözlüğün bana kazandırdığı en değerli insanlardan biri olan imlanın bende ki yeri başkadır hatta abartıyım bambaşkadır.*
aynı renklere gönül verdiğimiz Fenerbahçemiz vasıtasıyla açılan konu, boşa sallayıp doluyu vurmamla* tadından yenmez bir hal aldı ve neredeeeen nereye diye iç çeker bir halde entry yazarken buldum kendimi. her şeyden önce iskender palayı keşfetme sebebim* olduğu için ne kadar teşekkür etsem azdır kendisine.
bence, eğer abidin dino imlayla tanışma fırsatı bulsaydı ve akabinde nazım hikmet sorsaydı mutluluğun resmini çizebilir misin diye eminim ki imlayla tanıştıktan sonraki halinin portresini çizmesi yeterli olurdu.*
aslında anlatılcak o kadar çok şey var ki, özel hayatı ve gerçek kimliğine dair bilgiler vermek istemediğimden dolayı susmak durumunda kalıyorum. örneğin esmer, kıvırcık saçlı, 1.75 boyunda ve de mavi gözlü bir yazar olduğunu söyleyemiyorum. gerçi bunları söyleyememe nedenim yalan atmayı sevmediğim için ama neticede söyleyemiyorum.
imlayla geçen zamanlarımızdan çok, geçireceğimiz zamanların düşüncesi mutlu ediyor beni ve biliyorum ki yapmadığımız şeylerin yanında şu ana kadar yaptıklarımız devede kulak kalacak. tabi şu ana kadar yaşadıklarımızında yeri ayrıdır. çünkü neler yapmadık ki onunla. mesela artistik jimnastik yapmadık. olsun onu da yaparız inşallah. gerçi bizim yaptığımız jimnastik ne kadar artistik olur orası ayrı bir muallak. çünkü biz artistikten ziyade artistlik yaparız beğenmeyenlere de kafa göz dalarız ama olsun denemedik olmaz en azından. neyse konu çok dağıldı. nerde kalmıştık. heh hatırladım. imlanın insanüstü bir varlık olduğundan bahsediyordum. asasını kaldırdığı anda güneş bulutların arkasına geçt..*
sözlükte dikkat edilmesi gereken hususlardandır.
kendisi için yazanlara eksi oy vermeyen yazar kişisidir. aynı zamanda kendisinin her yazdıgına ve kendisi için her yazılana eksi oy veren bir muhteremin de sözlükte var oldugunu bilen yazar kişisidir.
merak sizi öldürmesindir sayın yazar. **
--spoiler--
alışkanlıkları kendimiz yaratırız sonra da alıştım bir kere deriz, hepimiz aynıyız
--spoiler--
kesinlikle katıldığım yazar arkadaş...
iyidir, iyi.
uludağ sözlükte bulunmaz.