1. 1.
  temmuz'da.
  fatih akın filmidir.hoş vakit geçirmek isteyenlere birebirdir.hele bir sahne vardır ki cowboy junkies( blue moon) çalar.akıllara zarardır.
  3 ... waldorf
 2. 2.
  fatih akın'ın temmuz'da adı ile ülkemizde gösterime girmiş olan muhteşem filmidir. hareketli kurgusu ve masalsı anlatımı ile eğlenceli bir filmdir.
  2 -1 ... antipatik oldum anne
 3. 3.
  bu filmde idil üner güneşim diye bir şarkı seslendirmişti ki sözleri süper. kumsaldaydı. o etkileyici sahneye bu kadar güzel bir şarkı gider diye düşünmüştüm ve hala öyle düşünüyorum
  4 ... gonulcelen
 4. 4.
  başrolde Moritz Bleibtreu, mehmet kurtuluş ve idil üner'in oynadığı müthiş bir yol filmi. ülkeler arası geçişler muhteşemdir. özellikle tuna nehri sahnesi çok etkileyicidir. ha bir de idil üner'in, aksanlı sesinde hiç duyulmamış bir şarkıyı dinlemek apayrı keyif verir izleyene.

  ahhh o dudakların.. gelsin bulsun tatsın ve öpsün beni... *
  3 ... charmofsmyrna
 5. 5.
  sarkinin tamami soyledir:

  gunesim

  gunesim ayim sana isik olsun
  sicak kumum yoluna acik olsun
  oksarim tenini ruzgarlarimla
  susuz kaldi sularim dudaklarina
  ah o gozlerin
  arasin beni izlesin pesime dussun
  ah o dudaklarin
  gelsin bulsun tatsin ve opsun beni
  5 ... charmofsmyrna
 6. 6.
  duvara karşıyı 10'a katlıyacak kalitede bir filmdir.aşk filmlerini sevmeyen beni bile akışıyla etkilemiş hem eğlendirmiş hemde vay dedittirmiştir.

  http://www.imdb.com/title/tt0177858/
  3 -1 ... pulp fiction
 7. 7.
  (bkz: im juli izlemek için temmuz ayını beklemek)
  2 -1 ... pulp fiction
 8. 8.
  bahsi geçince christiane paul'den (juli) bahsedilmezse ayip kacacak olan fatih akin şaheseri.ayni zamanda çekimleri almanyada, macaristanda, romanyada, bulgaristanda ve türkiyede gerçekleşen film.hatta macaristandaki barda birol ünel sahneye çıkar ki filmi seyrederken hoş bi sürprizdir ama ben artik söylediğime göre seyretmeyenler için sürpriz değildir.bu arada fatih akinin da filmde 3 dakka rol almasi başka bi zevk unsurudur. (bkz: No passport no romania)
  6 ... heyyavrumhey
 9. 9.
  duvara karşı ne kadar karamsar bir filmse im juli onun tersine o kadar iç açıcı bir film. bonibon görmüş çocuklar gibi oldum ben bu filmi izlerken. kurgu, oyunculuklar fatih akının her filminde çok başarılı zaten, bu filmde de öyle.
  5 ... audrey
 10. 10.
  büyülü gerçekçiliğin konuştuğu süper fatih akın filmi...gel de yollara düşme..düş de aşık olma...dedirten film...
  8 ... pafküf