bugün

entry'ler (98)

hayat felsefesi yapılacak şarkı sözleri

şimdi öyle uzak ki geldiğim yollar
yanlış bir öyküdeyim,beni yeniden yaz

(bkz: gayret et güzelim)

anadolu lisesi

(bkz: silifke anadolu lisesi)

yar kelimesinin türk popuna kattıkları

yar elinden ölüm olacak benim sonum
örneğinde görüldüğü gibi hayat kurtarıcıdır. kısacıktır, cümleye sıkıştırılıverir.

yar yar yar yar.. vurma beni derinden
yar yar aman
olmadı birkaç kez tekrar edilmesiyle de gerekli ahenk sağlanarak durumu da toparladığı görülmektedr.

sözelcilerin zeka düzeyinin düşük olduğu gerçeği

zekayı, sadece matematik çözebilme yetisi sanan bünyenin lakırdısı.

bir bok anlaşılmayan filmler

sol framede bu başlığı görüp de akla gelince bile insanın üstüne karabasanlar çökmesine neden olan filmdir.
(bkz: manderlay)

mithril gelinlik

giyildiği takdirde, nikah salonunu orta dünyanın tüm hilkat garibelerinin basması muhtemel gelinlik.

düğün yemeği de lembas olur artık.

arto

bilgi üniversitesini burslu kazandığı söylentileri insanı dumur eden, yemekhanede zırt pırt karşıma çıkan şahsiyet.

çemberimde gül oya

20. bölümün sonunda yurdanur sunayı huzurevinde ziyarete gider ve ona şöyle der:
-tam ortasındayım hikayenin. bitmesine bir bu kadar daha var.

türk dizilerinin saldım çayıra mevlam kayıra politikasını düşününce, ta ne zamandan biteceği bölümün belli olmasıyla* şaşırtan aşırı şahane dizi.

kavak yelleri

karakterlerin rahat rahat öpüşebildiği tek türk dizisi. öyle ki top outa çıkmıyor.

adları bilinmeyen mükemmel filmler

genellikle çocuklukta izlenen filmlerdir. ama gün gelir adı öğrenilir. zira o mükemmel film gün gelir sizi bir şekilde bulur.

(bkz: esaretin bedeli)
(bkz: yeraltı canavarları)

facebook a üye olma sebepleri

milletin fotolarına bakmak istemek başlıca sebeplerdendir.

canııaaammmm çok güzelsin, çok güzel çıkmışsın gülücük gülücük gülücük...
teşekkür ederim vık vık vık...
gibileri haricinde bazen güzel foto yorumları yapılmakta ve okuyana da keyif vermektedir.

ilişkilerde olmazsa olmaz üç şey

alttan alma, güven, seks.

nazgül

lotr un kitabını okumamış, filmiyle pek yakından alakalı olmayan insanlar için pippinle beraber adı alay vesilesi olan hayal ucubesi.

mat 2

konularının iyi öğrenilmesi durumunda öğrenci milletini zorlamayacak bölüm. öss de çıkacak soru tipi sınırlıdır zaten. mat 1 gibi nerden ne geleceği muamması yoktur. ayrıyetten insanı kastırmaz şu şekilde mi bu şekilde mi düşüneyim, soruda bir hinlik var mı vs. diye. biraz bilgin olsun, dümdüz çöz, sonuca ulaşırsın.

log,karmaşık sayı,matris,determinant çerezdir zaten.
trigonometri son sınıfa kadar yakanızı bırakmadığından er geç alışırsınız ona da.
dizi-seride uç bucaktaki konulara çalışmak aptallıktır. nereden soru çıkacağı sırıtır size.
türeve,integrale ne bu lan deyip, ilk baştan sererseniz işiniz zor. en fazla 1 aylık bocalamadan sonra onlara da alışıyor insan. hangi soruda ne yapmanız gerektiğini öğreniyorsunuz, biraz işlem kalabalığı var, o kadar.
hele ki tmciler ed-sostan artan zamanını bu bölümde iyi kullanırlarsa üniversite kapısı görünür.
(bkz: o kadar ineklemeye gerek yok)

gülüşü ile insanı etkileyen insanlar

gülerken yanak,dudak ve göz uyumunu mükemmel yakalamış insan. hele bir de gamzesi varsa veya yanağında o anda 3-5 tane çizgi oluşuyorsa karşındaki insanın haline yanayım ben.
engüzel örnekleri için
(bkz: brad pitt)
(bkz: benicio del toro)
(bkz: umut kurt)
(bkz: murat yıldırım)

karamel

filmini bilen bir insan için noluyo lanlık dizidir kendileri. madem araklama yapıyorsunuz adını bari değiştirin kuzum, değil mi ama?

ceza

diğer rapçiler gibi şarkılarını itici yorumlamayan, kişiliğinden banane insan evladı.

umut kurt

beynelmilelde solcu.
hatırla sevgilide ılımlı sağcı.
güz sancısında aşırı sağcı.
şimdi yolculuk nereye hemşerim?

kucuk mahallelerin samimi havasi

(bkz: şaşıfelek çıkmazı)

güz sancısı

kısa bir fragmanı yayınlanmış, oyuncuları tvde sıkça göründüğünden azıcık dizi hissi veren,yine de merakla beklenen film. zira tuncel kurtizin bir anlık görüntüsü ve sesi yetmektedir. ayrıyetten murat yıldırım, okan yalabık, zeliha berksoy ve ilker aksum da filmin cazibesini arttırmaktadır. beren saat hanfendi de fragmandaki bağırışıyla ve cilvesiyle, filmde beklediğim kadar pot durmadığı izlenimi yaratmıştır. umarım yamulmuyorumdur.

şunu da belirteyim: bıyıklar pek bi yakışmış.kesilmemesini umut ediyorum.*

(bkz: mini hatırla sevgili)