bugün

entry'ler (66)

27 subat 2009 erkan ogur isparta konseri

"tekrar gelse keşke başlıktaki 2009'u 2011 diye değiştirecek şekilde" dedirten konser

radyasyondan koşarak kaçmak

aslında radyasyonun etkisinin yolun karesiyle ters orantılı olduğunu düşünürsek, düşen atom bombasına 3 metre mesafede durmaktansa 9 metre mesafeye kaçmak, bir nanomilivilipilitürülülülüsalisede buharlaraşak ölmektense 2 nanomilivilipilitürülülülüsalisede buharlaşamak ölmeyi sağlayabilir.

sonuç: usain bolt bile olsan, zor o iş.

dipnot: bu entrydeki bilgiler hafif sallamasyon içeriyo olabilir. bilginin doğruluğu biyofizik dersini nekadar iyi dinlediğime bağlıdır, bunu final gösterecektir

ayak serçe parmağını bir yere çarpmak

"öldürmeyen acı güçlendirir" sözünün doğrulayıcısı. yeni uyanılmış bir sabahta sersem sersem çiş yapmaya giderken kapı kenarına, yatak kenarına, duvar kenarına veya buna benzer bilimum çeşit yere vurulan ayak serçe parmağı \hele bir de mevsimlerden kışsa, ayakta çorap yoksa ve ayak buz kesmişse/ bir insanı ergenlikten bile daha çok olgunlaştırır. aşırı olgunlaşmış meyve gibi, kabuğunuz yırtılır, yere düşersiniz, yüreğiniz toprak dolar, can yanar. daha saf versiyonlarını yaşayıp, ölüp dirilmişlerden daha yüce bir mertebeye ulaşmak isteyenler için (deneyiniz: dipfirizi açınca 2 gün önce soğusun diye konmuş ve orada unutulmuş olan karpuzun kayarak ayak baş parmağına düşmesi)

berber çırağının saçı

beraberinde sivriburun kundura, mor gömlek, düşükbelimsi kot pantolon yada siyah dar pantolona kocaman tokalı kemer takılması [tokada genelde anarşizm işareti(takan onu sadece bazı kızların konverslerinde gördüğü için takar, neolduğunu bilmez genelde), playboy işareti, erkek/kız işareti vesaire olur] farz olan saç stilidir. eğer üzerilerinde ceket varsa ceketin sadece ön tarafı kemerin tokası görünücek şekilde pantolonun içine konmuştur.
***

beyni olan fasist

aratınca "sözlük'te yok!" uyarısı gelen, dünyada aratsak farklı bir cevabın gelmeyeceğini tahmin ettiğim insan tipi. "tanrı olsam kudretimi kanıtlamak için beyni olan bi faşist yaratırdım" gibi abartmalarla böyle bir kavramın olmayışı irdelenebilir kişi tarafından. hatta kimileride böyle bir kavramın varlığını savunabilir, tercih meselesi

70 ten 5 düşürmek

hakedene yapılıyorsa normal, haketmeyene yapılıyorsa (özellikle öğretmen erkek ve öğrenci kızsa) kötü sonuçlar doğurabilecek eylem.

elini kirletmeden cips yemek

%90 ihtimalle bilgisayar başındaki bir kişinin yapacağı eylem. muhtemel amaç elin yağ olmaması değil, klavyenin ve mouse'un yağ olmamasıdır.

eric cartman

--spoiler--
kenny'yi kanserden kurtarmak için aldığını söylediği ceninlerle yeni bir pizzacı yapan çizgifilm karakteri.
--spoiler--
unutulmamalıdır ki yaptığı her türlü iyiliğin arkasında mutlaka şeytani bir plan vardır.

bsg

"bir sürü gülücük" olarak da kullanılabilir (lol'ün tartışmalı olan 2 açılımından birinin türkçe meali).

elini kirletmeden cips yemek

cipsi tabağa döküp dilini kaşık yada ona benzer başka bir aygıt gibi kullanarak cipsi yeyince yapılmış kabul edilen eylem.

mike portnoy

miss portnoy olabilmek için herşeylerini verebilecek olan bayanlar, dinlerken ritme uyamayıp kafayı yiyen bateristler ve müzik dinlemeyi seven insanlardan oluşan hayran kitlesine sahip olan, uzaydan gelmiş olduğuna inandığım kaliteli baterist.

bozuk klavye

shift yada space yada ikisi birden bozulan klavyeler için kullanılabilen terim. eğer düzgün çalışanı acele edilip bulunmazsa bilgisayara kafa atma sebebi olabilir.

iğrenç espriler

son iki gündür okulda defalarca mekanları terketmeme sebep olan şey. örnek:
-yumurtayı sahanda mı seversin deplasmanda mı?
-saç malanmaz taranır

adım doğa olunca şöyle birşey de ortaya çıktı;
saygın: doğa, reğa, miğa, fağa, solğa..
doğa: saygın kes sesini

bu en iğrenci, içimden küfür ede ede kantini terketmeme sebep oldu;
ben: ben kaçmanın taraftarıyım beyler
eleman: bende fenerbahçe taraftarıyım
ben: elveda..

dinlemekten asla bıkılmayacak şarkılar

"aklıma gelmeyen daha birçok var" dedirten şarkılardır.

Kenny Rogers - Lady
Bob Marley - No Woman No Cry
Bob Marley - Is This Love
Damien Rice - The Blowers Daughter (Closer Soundtrack)
Freddy Mercury - Too Much Love Will Kill You
Demis Roussos - Goodbye My Love
Jack Johnson-Cocoon

Barış Manço -Nane Limon Kabuğu
ince Saz - Çok aşığın var diyorlar
Haluk Levent - Sevenler Aglarmis
Bora Uslusoy - Asla Geri Donme
Tolga Burkay - Penceremde Deniz Vardı

prison break

21inci bölümünün çıktığı ama torrentteki sıra nedeniyle indiremediğim, 20inci bölüme kadar izlediğim ve hop oturup hop kalkmama sebep olan dizi. annem bile "tv'den takip edicem ben" dedikten sonra tv'de 3üncü bölümüde izleyince aç izlicem şu diziyi dediğine göre eğer tv'den takip edicem diyorsanız ve internetiniz sınırsızsa oturup indirin diyebileceğim dizi.

ekmeğin arasına konulabilecek şeyler

verilen cevap "nutella, yağ, sucuk, salam, sosis, beyaz peynir, sarı peynir(hollanda peyniri), kaşar, domates ve biber koyalım" olunca soruyu soran kişinin kendisini garip hissetmesine sebep olan soru cümlesi.

dus yaparken cis yapmak

beraberinde feci bir sidik kokusuna sebep olan eylem.

mustafa kemal atatürk

http://www.tsk.mil.tr/anitkabir/hayati.html linkinde ulu önder atatürk'ün kısa ve öz olarak hayatı yer almaktadır. gördüğüm en güzel "atatürk'ün hayatı"dır. okumanızı tavsiye ederim.

kaz tuyu yorgan

örtüldüğü takdirde battaniyeye bile gerek bırakmayabilen yorgan çeşidi. ve kaz tüyünün tıkıldığı hede * paraşüt bezi yada ona benzer bişey değilse yorganın biyeri patlak veriyo ve kaz tüyü fışkırıyor. bunun bide kaz tüğü mont olanları vardır, giyersiniz, soğuk kış gününde terlersiniz. hoştur.

bu da bana ders olsun

bir hata yaptıktan sonra yine aynı yada benzer bi hatayı tekrarlamamak için, insanın kendi kafasına dank ** ettirdiği laf. olaydan ders alınmasının gerektiğini belirten sözcük öbeği.